kilka szybkich pytań!

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mafnadeda
Posty:2
Rejestracja:04 stycznia 2024, 13:22

04 stycznia 2024, 14:21

Mam chomika rosyjskiego karłowatego, ma około 2,5 miesiąca. Za chwilę będzie miał 70 galonów tylko dla siebie (modernizacja z 20-galonowej, ponieważ był to zakup niespodziewany po 2 latach badań)

Pytania:

Czy może mieć pudełka na chusteczki jako skrytki?

Czy mogę mu dać materiał do budowy gniazda? Wiem, że puch bawełniany jest dla nich okropny. Czy mogę zamiast tego dać mu paski materiału?

Robię pudełka do kopania dla mojej myszy. Zawiera włókno kokosowe i siano z lucerny (jedyne, na które nie jestem uczulony). Czy on też może mieć?

Jeśli to pokroję, czy będzie mógł mieć super robaka?

Dziękuję za pomoc i nie ocenianie mojego częściowego zakupu pod wpływem impulsu. Zrobiłem ponad 2 lata badań, po prostu nie planowałem ich zdobyć, więc myślałem, że za rok.
mafnadeda
Posty:2
Rejestracja:04 stycznia 2024, 13:22

10 stycznia 2024, 16:51

mafnadeda pisze:
04 stycznia 2024, 14:21
Mam chomika rosyjskiego karłowatego, ma około 2,5 miesiąca. Za chwilę będzie miał 70 galonów tylko dla siebie (modernizacja z 20-galonowej, ponieważ był to zakup niespodziewany po 2 latach badań)

Pytania:

Czy może mieć pudełka na chusteczki jako skrytki?

Czy mogę mu dać materiał do budowy gniazda? Wiem, że puch bawełniany jest dla nich okropny. Czy mogę zamiast tego dać mu paski materiału vshare?

Robię pudełka do kopania dla mojej myszy. Zawiera włókno kokosowe i siano z lucerny (jedyne, na które nie jestem uczulony). Czy on też może mieć?

Jeśli to pokroję, czy będzie mógł mieć super robaka?

Dziękuję za pomoc i nie ocenianie mojego częściowego zakupu pod wpływem impulsu. Zrobiłem ponad 2 lata badań, po prostu nie planowałem ich zdobyć, więc myślałem, że za rok.
I got this,...
Polarki
Posty:10
Rejestracja:01 maja 2024, 20:51

28 maja 2024, 19:21

Hej! Świetnie, że modernizujesz przestrzeń dla swojego chomika. Oto odpowiedzi na Twoje pytania:

Pudełka na chusteczki jako skrytki: Tak, pudełka na chusteczki są świetnym pomysłem na skrytki dla chomika. Upewnij się, że nie mają ostrych krawędzi i są bezpieczne.

Materiał do budowy gniazda: Zdecydowanie unikaj puchu bawełnianego, ponieważ może być niebezpieczny. Zamiast tego, możesz dać mu paski papieru toaletowego lub niestrzępiącego się materiału. Są one bezpieczne i chomik będzie mógł z nich zbudować gniazdo.

Pudełka do kopania: Tak, włókno kokosowe i siano z lucerny są w porządku dla chomika. Będzie miał frajdę z kopania i odkrywania tych materiałów.

Super robak: Tak, chomiki mogą jeść super robaki, ale pokrój je na mniejsze kawałki, aby chomikowi było łatwiej je jeść. To dobry sposób na dostarczenie białka.

Nie martw się o zakup pod wpływem impulsu. Ważne, że jesteś dobrze przygotowany i dbasz o potrzeby swojego chomika. Powodzenia!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości