chory chomik?- pomóżcie w rozpoznaniu!!

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

klapton
Posty:4
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:47
Kontakt:

13 grudnia 2007, 13:54

Mam 2 chomiki dżungarskie (2 samce).Zauważyłam wczoraj,że jeden ma goły brzuszek (nie wiem czego to może być skutkiem!!) a sierść wokoło jest mokrawa i lekko żółtawa. Chomiś zachowuje się normalnie- nie jest osowiały, biega, je... Zauwałyłam ostatnio,że trochę się drapie,ale myślałam,że jak się podrapie od czasu do czasu to nic nie oznacza złego... Zastanawiałam się czy może ten drugi chomik mu nie wygryzł tej sierści,ale one nie toczą między sobą bójek czy coś... Nie jest to też raczej choroba mokrego ogonka bo ogonek jest w porządku a poza tym nie dotyka ona dżungarków. Myślałam,że może to świerzb?? albo jakaś alergia? ale już sama nie wiem co o tym sądzić :( nie chcę latać po weterynarzach jeśli to nic groźnego bo mnie na to nie stać, ale pomóżcie bo nie chcę,żeby chomik chorował i nie chcę,żeby ten drugi też się zaraził.Jeśli okaże się,że to może być coś groźnego to udam się z nimi do weta.
klapton
Posty:4
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:47
Kontakt:

14 grudnia 2007, 23:20

Byłam dziś u weterynarza i Pani stwierdziła, że to może być alergia, np.na wiórka.Dała mu zastrzyk, kazała zmienić wyściółkę (zmieniłam na sianko) i kazała smarować go Oxikortem (czy jak to się pisze).Kazała przyjść z nim za 3 dni jeśli jego stan się nie zmieni.Problem tkwi w tym,że chomiczek ma się gorzej niż rano- jest o wiele chudszy i wciąż się drapie!! Jest słabszy a i sierść powoli linieje cała! :/ Nie wiem co mam robić? Czekać aż chomik się zamęczy? czy iść do innego weta??!!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 grudnia 2007, 22:50

natychmiast do lekarza te zwierzęta chorują 2-3 dni i po wszytskim.
klapton
Posty:4
Rejestracja:13 grudnia 2007, 13:47
Kontakt:

15 grudnia 2007, 23:02

Byłam dziś znów u weterynarza i powiedział,że być może jest to coś związanego z wątrobą lub metabolizmem-ponieważ chomik je,ale jest masakrycznie chudy, nie zbiera jedzenia w policzki a przy chorobach wątrobowych nie przyswaja jedzenia i też może się drapać!!Dał mi jakieś lekarstwo, które mam mu podawać 5-6 razy dziennie po kropelce, poza tym mam mu dawać witaminę C i smarować go nadal Oxycortem.Chomisia jest w stanie lepszym niż wczoraj w nocy, gdy myślałam,że z nią już koniec,ale cza pokaże czy jej coś pomoże.Co to może być za choroba? :/
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 grudnia 2007, 23:31

oj ciężko będzie Ci pomóc bez obejrzenia chomika . Trzymaj się lekarza prowadzącego.
sylwus

05 maja 2008, 20:20

moj chomik od wczoraj wieczorem jest jakis chory.. szkoda mi go strasznie.. jest mlody.. ma 6miesiecy<to chomik miniaturka> .. siedzi wciaz w jednym miejscu. ma zlepione oczka. i.. jak by to okreslic.. chrząka.. jak by mial katar lub nie mogl oddychac ;/ pomozcie!! blagam.. probowalam mu dawa wode lub jedzonko.. ale on tylko odsowa glowke... !
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 maja 2008, 01:46

PILNIE DO LEKARZA domowymi sposobami nic nie poradzisz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość