Proszę o pomoc - martwie się o mojego króliczka:(

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aneteczkaa
Posty:5
Rejestracja:24 marca 2008, 16:14

24 marca 2008, 20:35

Od ponad miesiąca mam królika miniaturke, do tej pory było wszystko w porzątku.Ale ostatnio zaczął kichac od czasu do czasu i czesto się rozkłada calym cialkiem na ziemi ( łapki tylne do tylu przednie do przodu) i takm leży. Nie wiem czy to normalne bo tak wcześniej nie robił. proszę o pomoc
aneteczkaa
Posty:5
Rejestracja:24 marca 2008, 16:14

25 marca 2008, 10:52

Bardzo prosze o odpowiedz, nie wiem czy zabrać go do weterynarza.
Annnnnn

25 marca 2008, 19:56

Takie ułożenie królików jest normalne - króle często tak robią, gdy bezpiecznie się czuja. Jesli chodzi o kichanie to może po prostu masz pylący żwirek, trociny albo coś takiego? Ma apetyt i jest ruchliwy?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

25 marca 2008, 20:02

Przyczyn kichania u króliczka może być kilka. Wizyty u weta wymaga na pewno kichanie połączone z wydzieliną z nosa (a już na pewno gęstą -białawą), zaropiałymi oczami, ciężkim oddechem...Może to wskazywać na jakąś infekcję bakteryjną i wymagać dobrania odpowiedniego antybiotyku. Jednak przyczyną może być też alergia na podłoże, choćby pył z drobnych trocin, których nie powinno się stosować u królików. Najlepiej jeśli dla spokoju sumienia pokażesz futrzaczka lekarzowi i niech on oceni, czy trzeba się martwić, czy nie :wink: . A jeśli chodzi o opisany przez Ciebie sposób leżenia królika, to jest dość typowy dla tego gatunku i nie powinien Cię niepokoić 8) .

Edit: Annnnnn, Sorry - zdublowałam Cię trochę - pisałyśmy chyba w tym samym czasie :lol:
aneteczkaa
Posty:5
Rejestracja:24 marca 2008, 16:14

25 marca 2008, 20:25

jesli chodzi o ułożenie to zaniepokoiło mnie to bo przedtem był bardziej ruchliwy a teraz jakby sie strasznie rozleniwił :( a jeśli chodzi o kichanie to nie mam pojęcia, jako ściółki używam absorwentu drzewnego, ma troche mokry nosek...biedaczek mój :cry: To mój pierwszy zwierzak i bardzo o niego dbam i obserwuje go, dlatego mnie to zaniepokoiło
aneteczkaa
Posty:5
Rejestracja:24 marca 2008, 16:14

25 marca 2008, 20:27

aha a jesli chodzi a apetyt to ma ogromny:)
Annnnnn

26 marca 2008, 20:50

Troche mokry, wilgotny nosek to normalne - moj kroliczek tez taki ma i wszystko z nim w porzadku :) Tak jak napisała ATA, zaniepokoić Cię powinna naprawdę gęsta wydzielina.
Mój królik też przez pewien okres po przybyciu do mnie był bardziej ruchliwy, badał przestrzeń. Teraz czuje się bezpiecznie i podobnie jak Twój pozwala sobie na rozleniwienie ;)
Moim zdaniem nie ma powodów do obaw, ale dla spokoju sumienia możesz się przejść do weta :)

ATA, zdarza się ;)
aneteczkaa
Posty:5
Rejestracja:24 marca 2008, 16:14

26 marca 2008, 23:21

Poszłam z małym do weterynarza, jeszcze nie wiadomo co to jest dokladnie...dostał dwa zaszczyki w pupe i w poniedzialek idziemy do kontroli. Jesli zareaguje na lekarstwo to znaczyze ma jakaś bakterie a jeśli nie to alergia...mam nadzieje że wszystko bedzie ok :D dzięki za odpowiedz bo myślalam że juz nikt sie nie odezwie :) pozdrowienia odemnie i od rambusia :P
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości