Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

24 czerwca 2011, 10:51

Robert A. pisze:Poproszę o rejestrację na forum chętnie pomogę.
Pozdrawiam.
Już się zarejestrowałam . czekam na fachową pomoc w wyborze karmy .
Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

24 czerwca 2011, 10:53

Witam . Już się zarejestrowałam i prosze o pomoc w wyborze karmy . Post powyżej
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 13:54

Witam.
Wg mnie karmą która spełni wymagania przez Ciebie stawiane powinna być TOTW(TASTE OF THE WILD) Sprawy problemów z sierścią powinny się unormować (jeśli nie są to problemy związane ze zdrowiem psów) ,karma smakowita,dużo mięsa ,małe granulki,niskie dawkowanie,b.dobra przyswajalność i atrakcyjna cena.
Jola trzeba iść do przodu i dla dobra psów zostawiać za sobą wszelkie Eukanuby,Royale i Hillsy karmy które najlepsze lata mają juz za sobą,a teraz się cofają(myśląc tylko o kasie) ,bo nawet nie stoją w miejscu.
Jeśli chcesz mieć alternatywę to proponuje np Brit Care.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

24 czerwca 2011, 15:42

Witam ponownie,

Kiedyś pan Robert polecił mi NGBB, super karma naprawdę! Moja sunia bardzo ją lubi i teraz latem mimo upałów budzi mnie o 7 rano skacząc na łóżko bo domaga się żarcia. Zjada szybo i chce więcej (co mnie nie dziwi bo ma bardzo dużo ruchu i spala na pewno wszystko co zje), ale muszę uważać na jej wagę, bo na każdej wystawie sędzia zwraca mi uwagę, że za gruba.
Ponieważ mam jednak psa rasy raczej małej, za to aktywnego (Terrier) i 20 kg to dla mnie bardzo dużo i na bardzo długo, to się zastanawiam nad zmianą na Markus-Muhle. Albo przynajmniej wypróbowaniu jej, czy to będzie krok wstecz? Tym bardziej, że u mnie kwestia finansowa nie gra roli i mogę sobie pozwolić na drogą karmę jeśli będzie to odpowiednia karma dla mojego psa.
Przy zmianie się nie upieram bardzo, ale głównie ze względów praktycznych wolałabym mniejsze opakowanie, bo nie bardzo mam gdzie przechowywać te 20 kg.
Jeśli nie MM to co? Przy czym teraz w okresie letnim powinna to być karma typu "aktiv" bowiem sunia dużo pływa (wodny aport), biega za frisbee i przy rowerze całkiem spore odległości (nie mniej niż 10 km dziennie). Od jesieni ruchu będzie dużo mniej, bo ja zaprzestaję wtedy uprawiania sportu rowerowego i zostaje głównie bieganie za frisbee.
NGBB mam jeszcze na co najmniej miesiąc, (a jeśli nie będę miała pod opieką drugiego psa to starczy i na dwa miesiace), więc możemy rozważyć różną karmę na okres letni i zimowy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 16:00

Na karmie MM pies który ma dużo ruchu będzie chudł(tak się często zdarza)trzeba by było podawać większe dawki karmy,ale to metodą prób i błędów.Natomiast może sprawdzi się TOTW?Jest bardzo mięsny.
Cieszę się,że psiak i właścicielka jest zadowolona z moich porad dotyczących NGBB.
Jola1954
Posty:6
Rejestracja:24 czerwca 2011, 10:48

24 czerwca 2011, 16:04

Robert A. pisze:Witam.
Wg mnie karmą która spełni wymagania przez Ciebie stawiane powinna być TOTW(TASTE OF THE WILD) Sprawy problemów z sierścią powinny się unormować (jeśli nie są to problemy związane ze zdrowiem psów) ,karma smakowita,dużo mięsa ,małe granulki,niskie dawkowanie,b.dobra przyswajalność i atrakcyjna cena.
Jola trzeba iść do przodu i dla dobra psów zostawiać za sobą wszelkie Eukanuby,Royale i Hillsy karmy które najlepsze lata mają juz za sobą,a teraz się cofają(myśląc tylko o kasie) ,bo nawet nie stoją w miejscu.
Jeśli chcesz mieć alternatywę to proponuje np Brit Care.
Dziękuję bardzo . Zaraz zamówię po 1 z każdego rodzaju . A czy mam wprowadzać ją stopniowo ? Z royala na Pro plan - przeszłam bez mieszania , jak któreś miało wolniejszą qoopę to dawałam 1/2 łyż Nifuroksazyd (sory jak żle napisałam nazwę ) i było dobrze. A co jak suka będzie szczenna - też to samo ??? Czy coś dodać ???. A szczeniaczki malusie po odstawieniu od mamy - też to samo ???? A witaminki Salvikal i Kerabol odstawić ??? Poczekam na odpowiedż , bo i tak zamawiam w Waszym sklepie - Karmę wiem już jaką powinny jeść , tylko nie wiem co z witaminkami .
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

24 czerwca 2011, 17:34

Robert A. pisze:Na karmie MM pies który ma dużo ruchu będzie chudł(tak się często zdarza)trzeba by było podawać większe dawki karmy,ale to metodą prób i błędów.Natomiast może sprawdzi się TOTW?Jest bardzo mięsny.
Chudnąć to ona właśnie powinna jeszcze trochę, tym bardziej jeśli można dawać więcej karmy tym lepiej dla mnie, może nie będzie tak zainteresowana śmieciami na ziemi i w śmietnikach (chociaż na NGBB interesowała się i tak jakby trochę mniej niż na poprzedniej).
Obawiam się jednak próby z TOTW, kojarzy mi się z Acaną Praire którą próbowałyśmy i sunia miała przez 3 dni straszne rozwolnienie, więc nie wiem czy te karmy bezzbożowe są odpowiednie dla mojej suni.
blaira
Posty:30
Rejestracja:18 października 2007, 16:02

24 czerwca 2011, 17:52

Louhans,

ja miałam do czynienia z wszystkim przez Ciebie wymienionymi karmami.
Obecnie karmie dwójkę starszych M-M, a maluszka NGBB.
W przeszłości karmiłam też TOTW, jak była to jeszcze nowość na polskim rynku.
Ze względu że teraz zbliża się nam okres wakacyjny i więcej ruchu, chcemy odstawić M-M, zostało nam jeszcze troszkę.
No i właśnie chcemy przejść na TOTW.
Tylko że u nas jest na odwrót.
Na M-M ciężko jest nam przybrać na wadzę, więc okres wakacyjny z dużą ilością ruchu tym bardziej nie będzie temu sprzyjał.
Natomiast dla nas TOTW będzie w takim przypadku dobrym rozwiązaniem.
Z obecnych 3 psów jadł to już kiedyś jeden i osobiście z czystym sumieniem nie miałam żadnych większych zastrzeżeń.
Przede wszystkim ważne było, że był bardzo chętnie jedzony.

Co do M-M, każdy psiak będzie oczywiście reagował inaczej, tak jak piszę u nas się sprawdził fajna karma.
Myślę że w Twoim przypadku będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 17:59

Trzeba jeszcze uczciwie dodać,że MM to karma ciężka dosłownie I ma twarde granule(wałki)dla jednych to zaleta dla innych wada.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

24 czerwca 2011, 18:01

blaire,

czyli jeśli nie chcę aby moja sunia na zimę znowu się utuczyła to powinnam na zimę zmienić na MM, bo na TOTW może znowu nabrać masy, której się z takim wysiłkiem próbuję pozbywać od marca :)

Robercie,
czyli MM ma duże granulki? co oznacza, że dla małego psa raczej niewskazane??
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 18:07

I znowu odpowiedż nie będzie jednoznaczna ,bo znam psy małe ktore sobie radzą z MM,ale nie do końca jest to karma dla małych psów(wielkość karmy)
Możesz kupić mniejsze opakownie i spróbowac, w razie problemu będziesz moczyć karmę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 18:11

Dlaczego napisałeś we wcześniejszym poscie,że karma powinna być Aktiv,skoro pies ma nadwagę?
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

24 czerwca 2011, 18:17

Aktiv z uwagi na bardzo dużą ilość ruchu, która ma w okresie wakacyjnym.
W moim przekonaniu pies nie ma nadwagi 7,7 kg dla suni która ma 35 cm w kłębie.
O tym, że gruba mówią mi sędziowie, więc odchudzam ja bardziej ruchem niż zmniejszaniem racji żywieniowych, ale wydaje mi się, że przy tym ruchu ona ma zwiększone zapotrzebowanie na jedzenie więc wolę przy nie zwiększaniu dawki dawać coś aktywnego.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 czerwca 2011, 18:24

Udusić sędziów-żartowałem :)
blaira
Posty:30
Rejestracja:18 października 2007, 16:02

24 czerwca 2011, 21:12

Może tak...
Mówisz, że z NGBB jesteś zadowolony tylko w okresie mało aktywnym jest zbyt kaloryczna.
To może właśnie teraz w okresie aktywnym Ci się lepiej sprawdzi.
Moim zdaniem z NGBB możesz wynaleźć odpowiednią dawkę w okresie letnim by pokrywała zapotrzebowanie Twojego psiaka, tak samo będzie w okresie mało aktywnym.
Co do M-M musiałbyś zobaczyć jak się u Ciebie sprawdzi, bo tak jak pisałam że u nas przy większej aktywności psiaki było ciężko mi troszkę podtuczyć. Ale to też zależne od psa jest.
Moim zdaniem owa karma na pewno sprawdzi Ci się w tym okresie mniej aktywnym.
Co do granulatu...w sumie to nie granulat przypomina bardziej peletsy, są o tyle dobre że można je połamać w razie czego na mniejsze kawałki.
My tak robiliśmy jak suka nam początkowo nie chciała jej jeść, a potem się przyzwyczaiła i jadła już normalnie bez zmniejszania.
Ale tak jak piszę karma jest naprawdę bardzo fajna i polecam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 76 gości