Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

27 lipca 2011, 12:11

SleepingSun pisze:Kurcze, czy ja gdzieś coś pisałam o niejedzeniu? Bo nie wiem skąd to zamieszanie... Mój pies je wszystko co mu się da. Pytałam o w miarę dobrą karmę, po prostu dla psa który nie wybrzydza przy jedzeniu;) więc która w końcu?
To zapytałam o niejadka i dostałamodpowiedź. Czytaj spokojnie post po poście i się nie zgubisz.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 lipca 2011, 12:27

SleepingSun pisze:Kurcze, czy ja gdzieś coś pisałam o niejedzeniu? Bo nie wiem skąd to zamieszanie... Mój pies je wszystko co mu się da. Pytałam o w miarę dobrą karmę, po prostu dla psa który nie wybrzydza przy jedzeniu;) więc która w końcu?
Robert dał Ci 2 nazwy, bo nie wie, czy Twój pies to niejadek czy żarłok, a nie chciał nic zakładać z góry.
Ot i cała tajemnica jadka i niejadka ;)

Która to zależy od Ciebie - obie są OK, Nutra trochę tańsza, ceny Fitmina ostatnio podnieśli, bo wprowadzili nową linię (czy lepszą nie wiem, bo karmiłam tylko starą).
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2011, 12:43

ajajaj, to przepraszam za nieporozumienie:) a jakiej wielkości chrupki one mają?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 lipca 2011, 13:05

Nutra ma małe - ja mam wersję performance i wyglądają tak: http://img232.imageshack.us/img232/4681 ... rmance.jpg
Kiedyś miałam Nutrę Gold dla szczeniaków i wyglądała identycznie.

Natomiast stary Fitmin w wersji MAXI (dla psów ras dużych i olbrzymich) wyglądał tak: http://img34.imageshack.us/img34/7651/karma003.jpg

Medium z pewnością będzie mniejszy.
eblouin

27 lipca 2011, 17:52

Acana w niektórych przypadkach ma właśnie różne objawy jelit ( baki, luźny stolec) jednak po dłuższym stosowaniu, najcześciej to wraca do normy . tak się dzieje najczęściej po gorszej karmie poniewaz acana ma owoce i ważywa po czym pies może mieć luźny stolec ale po jakims czasie powinno byc ok .

Powiem wam że to jest jedna z lepszych karm bo ma tzn . dehydratyzowane (bez wody) mięso z kurczaka40% jakby to było samo mięso z kurczaka to w 40% z czego co 80% w mięsie to woda to zsamego mięsa by zostało mniej niż 40% jakies 8% mięsa by było .

powiedzmy że jest taki skład w jakiejs karmie ;
Mięso z kurczaka (40%), przecica pełnoziarnista(13%), otręby przenicy(13%), ziarno (10%), kiełki przenne (9%)
Czyli mięsa z kurczaka tak naprawde samego mięsa jest jakies 9% (bez wody, samo mięso ) a ziaren jest 45%
to na początku powinny być ziarna 45% a dopiero pozniej mięco z kurczaka (40%)
tylko że ziarna sa rozlożone na poszczegulne składniki zeby ludzią się wydawało że najwięcej jest mięsa w karmie jednak po złączeniu to jest odwrotnie ...
Więc powinno się kupowac te karmy w kturych jest jedno ziarno po mięsie a najlepiej jakby wogule nie było tylko zamiast tego owoce i warzywa tak jak w karmie ORIJEN ..
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lipca 2011, 18:10

Spokojnie my juz jesteśmy kilka kroków dalej jesli chodzi o karmienie i karmy,a ten temat juz przerobiliśmy :)
Wiem,że nie sposób wszystko przeczytać na forum doskonale to rozumiem.

Co do Acany to polecałem tę karmę w tamtym roku,ale coraz więcej osób się skarży na luzniejsze qupy u swoich psów,i to właśnie odwrotnie występuje taka sytuacja po dłuższym kilkumiesięcznym podawaniu.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 lipca 2011, 19:07

eblouin pisze:Acana w niektórych przypadkach ma właśnie różne objawy jelit ( baki, luźny stolec) jednak po dłuższym stosowaniu, najcześciej to wraca do normy . tak się dzieje najczęściej po gorszej karmie poniewaz acana ma owoce i ważywa po czym pies może mieć luźny stolec ale po jakims czasie powinno byc ok .

Powiem wam że to jest jedna z lepszych karm bo ma tzn . dehydratyzowane (bez wody) mięso z kurczaka40% jakby to było samo mięso z kurczaka to w 40% z czego co 80% w mięsie to woda to zsamego mięsa by zostało mniej niż 40% jakies 8% mięsa by było .
No właśnie nie i nie :twisted:

Po pierwsze - tak jak Robert napisał - to wyszło po dłuższym karmieniu, bo wzięłam psiaka z hodowli już z wyprawką Acany dla szczeniaków i karmiłam jeszcze przez dłuższy czas, a bąki były coraz bardziej toksyczne.
Pomijam fakt, że u mnie w domu nigdy nie było żadnej karmy kiepskiej jakości; a jeśli chodzi o Acanę, to przed nią mała była karmiona mlekiem matki :)

Po drugie - Acana nie zawiera dehydratyzowanego mięsa, a mączkę mięsną. Odsyłam do oryginalnego składu zamieszczonego przez producenta, nie tłumaczenia importera. W składzie mamy chicken meal - czyli mączkę z kurczaka.
Ze strony producenta:
Chicken meal, steamed oats, fresh free-run chicken, peas, chicken fat (preserved with
mixed tocopherols and rosemary), brown rice, fresh deboned salmon, chicken liver, fresh
whole eggs, sun-cured alfalfa, salmon oil, pumpkin, chicken cartilage (natural source of
glucosamine and chondroitin), red delicious apples, carrots, turnip greens, cranberries,
Saskatoon berries, organic sea vegetables (kelp, bladderwrack, dulse), burdock root,
marshmallow root, juniper berries, fenugreek, sweet fennel, angelica root, sea buckthorn,
chicory root, stinging nettle, red raspberry leaf, milk thistle, peppermint leaf, marigold
flowers, chamomile flowers, lactobacillus acidophilus, enterococcus faecium.
Vitamins (vit. A, vit. D3, vit. E, niacin, riboflavin, lysine, thiamine mononitrate, vit. B12,
pyridoxine, folic acid, biotin). Minerals (iron proteinate, zinc proteinate, manganese
proteinate, cobalt proteinate, copper proteinate).
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 14:56

Chcę kupić swojej 11-letniej dalmatynce karmę. Ma początki problemów ze stawami. W tej chwili je eukanubę sensitive joints, ale zamierzam kupić jej coś bardziej odpowiedniego do jej wieku i z zawartością glukozaminy i chondroityny. Znalazłem kilka karm takich jak:
FITMIN MAXI SENIOR
BRIT CARE SENIOR LAMB&RICE
EUKANUBA DAILY CARE SENIOR PLUS
ROYAL CANIN MAXI MATURE
ACANA SENIOR
HILL'S CANINE SENIOR LARGE BREED
PURINA PRO PLAN SENIOR

Eukanubę boję się kupować ponownie bo mój pies jakoś niechętnie ją zjada. Najbardziej chyba interesują mnie fitmin i brit. Mieliście doświadczenia z tymi karmami? Tyle się też naczytałem o niezbyt dobrej jakości karm eukanuby royala czy hill'sa...
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

31 lipca 2011, 15:39

Jakiejkolwiek karmy nie wybierzesz to i tak będzie za mało dodatków na stawy. Kup porządną karmę a do tego suplementy.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 16:17

Taki też mam zamiar. We wtorek poproszę weterynarza o dobry suplement na stawy.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 lipca 2011, 16:51

Która karma Fitmin będzie lepsza dla dalmatyńczyka medium senior czy maxi senior. Waży około 25-30 kg.
Gość

31 lipca 2011, 20:18

Witajcie,

Przeczytałam posty od 90 strony w poszukiwaniu propozycji karmy dla mojej 3 letniej suni Berneńczyka (po sterylizacji).

Używamy od 3 miesięcy Belcando Lamb & Rice, karmę holistyczną.
Co sądzicie o tej karmie? Ktoś używał? Nie znalazłam na jej temat żadnych opinii na tym forum.

Qupale OK, sierść - jakby się poprawia, ale to nadal nie to co kiedyś miała na sobie (może to za krótko?).

No i po ostatniej zimie nieco mi się ja utuczyło. Właśnie się odchudzamy.

Co sądzicie o tej karmie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 10:03

Belcando -sporo miesa w składzie i co ważne suszonego(jest go wtedy wiecej) karma ok,niewiele mówi się o Belcando przy tej karmie albo psy są zachwycone,albo nie.Nie ma środka typu nie wiem :wink: .Ogólnie ok.
Katarzyna M.
Posty:7
Rejestracja:01 sierpnia 2011, 13:29

01 sierpnia 2011, 13:49

Witam serdecznie.
Mam 5 miesięczna sunię Labradora (Viki), jest karmiona karmą Purina Dog Chow, ale chcę jej zmienić karmę na bardziej wartościową lecz nie bardzo wiem na jaką, więc proszę o pomoc w wyborze karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 14:14

My tez witamy na forum.
Mozna psu zmienić na karmę np Nutra Nuggets dla szczeniaków dużych ras.To jest najprostsza zamiana,ale bardzo skuteczna(b.dobry stosunek jakości do ceny)
Nic nie piszesz,że pies jest niejadkiem lub ma inne problemy,dlatego nie cuduję tylko proponuję tę konkretną karmę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości