Arion Premium Lamb&Rice zmiana składu?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 października 2011, 08:43

Kilka dni temu czytałem skład z opakowania karmy Arion Premium Lamb&Rice i zastanawiam się nad jej składem.
W obecnej chwili na 1 miejscu w składzie jest jagnięcina a zboża(ryż,kukurydza,pszenica)były na dalszej pozycji.Jestem ciekaw czy to tylko chwyt marketingowy Ariona,czy mięsa jagnięcego dodali znacznie więcej niz poprzednio ?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

06 października 2011, 09:39

Nigdy nic nie wiadomo. Firma , która produkuje Exclusion , karmy weterynaryjne ( włoskie) , tak min. tłumaczy na pozycji drugiej mięso w swoim skladzie (30%). zarzucając innym firmom uprawianie marketingu i wypisywania mięsa zawsze na pierwszym miejscu . chodziaż rachunkowo się to nie zgadza. W trovecie uczciwie 2 miejscu mięso (40%) , w bento kronen też uczciwi na 2 miejscu. :)
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

06 października 2011, 09:51

Robercie a możesz przepisać ten skład,

na stronie klubu hodowców Ariona znalazłam starszą wersję :
zboża (ryż 27,5%, kukurydza, pszenica,), mięso i produkty zwierzęce (jagnięcina 12%), produkty roślinne (pszenica, kukurydza, wysłodki buraczane), tłuszcze roślinne i zwierzęce, składniki mineralne, witaminy, lecytyna, jaja i produkty jajeczne, F.O.S, wyciąg z Yukki Schreigera. Nie zawiera barwników.

w sklepie krakvetu taki skład widnieje:
Ryż (min25%), mięso jagniece (min.10%), mieso drobiowe, sosy, tłuszcze, śruta kukurydziana, śruta pszenna, hydrolizowane białko drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy, lecytyna, witaminy i składniki mineralne.

Doroto bo to tak już w naszych czasach jest że główną siłą sukcesu jest marketing, odkąd zaczeliśmy sie wczytywać w składy, marketingowcy działają jak to opisać by uwagę przyciągało i wydawało się lepsze niż w rzeczywistości jest :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 października 2011, 11:32

Aniu napiszę ,ale dopiero wieczorem,
Z pewnością,kolejność jest inna niż podane powyżej 2 przykłady .
Ciekawe spostrzeżenie,my coraz bardziej świadomi składów,to marketing coraz bardziej sprytniejszy. :wink:
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

06 października 2011, 17:26

Ja jakieś dwa miesiące temu kupiłam Ariona L&R i mam na nim taki skład:
jagnięcina, ryż, kukurydza, pszenica, koncentrat białkowy kukurydzy, tłuszcz zwierzęcy, mączka z kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka, pulpa buraczana, drożdże, mączka rybna, suszone jaja kurze, sól, oczyszczony olej rybi, lecytyna, fruktooligosacharydy, wyciąg z yuccy Schidigera.
Zawiera przeciwutleniacze i konserwanty dozwolone przez UE.

Nie wiem czy kiedyś miała inny skład podany na opakowaniu bo co strona to inny opis a jak przychodzi karma to na opakowaniu jeszcze co innego i to prawie w każdym przypadku... :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 października 2011, 18:12

Tak to jest ten skład z obecnej karmy,natomiast wcześniej zaczynał się od zbóż,a mięso było na kolejnej pozycji.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

07 października 2011, 09:52

jeżeli chodzi o porównanie ze składem ze strony klubu hodowców to możliwe że proporcje są nadal takie same, przedtem zboża były podane jako składnik razem, teraz tylko to rozbili na poszczególne zboża osobno podając każdy rodzaj z nich. Jak dla mnie chwyt marketingowy, z możliwymi małymi zmianami w proporcjach poszczególnych składników :roll:
femi
Posty:7
Rejestracja:19 maja 2011, 16:16

07 października 2011, 13:03

Alto pisze:jeżeli chodzi o porównanie ze składem ze strony klubu hodowców to możliwe że proporcje są nadal takie same, przedtem zboża były podane jako składnik razem, teraz tylko to rozbili na poszczególne zboża osobno podając każdy rodzaj z nich. Jak dla mnie chwyt marketingowy, z możliwymi małymi zmianami w proporcjach poszczególnych składników :roll:
zgadzam się jak najbardziej
zgodnie z przepisami odnośnie podawania składu karm na opakowaniach składniki powinny być wymienione w kolejności zaczynając od tego składnika, którego w karmie jest najwięcej
jako że kukurydza i ryż wymienione są osobno jagnięcina "przeskoczyła" na pierwsza miejsce :)
skład tak naprawdę się nie zmienił

podobne chwyty stosuje np. pedigree
femi
Posty:7
Rejestracja:19 maja 2011, 16:16

07 października 2011, 13:05

aaa i jeszcze jedno w nowym składzie nie widzę pszenicy....
ze zbóż wymienione są tylko ryż i kukurydza
czyli jednak "troszkę" na plus
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 października 2011, 15:38

femi pisze:
Alto pisze:jeżeli chodzi o porównanie ze składem ze strony klubu hodowców to możliwe że proporcje są nadal takie same, przedtem zboża były podane jako składnik razem, teraz tylko to rozbili na poszczególne zboża osobno podając każdy rodzaj z nich. Jak dla mnie chwyt marketingowy, z możliwymi małymi zmianami w proporcjach poszczególnych składników :roll:
zgadzam się jak najbardziej
zgodnie z przepisami odnośnie podawania składu karm na opakowaniach składniki powinny być wymienione w kolejności zaczynając od tego składnika, którego w karmie jest najwięcej
jako że kukurydza i ryż wymienione są osobno jagnięcina "przeskoczyła" na pierwsza miejsce :)
skład tak naprawdę się nie zmienił

podobne chwyty stosuje np. pedigree
Pedigree wogóle coś stosuje?,bo mięsa nie stosuje :wink:
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

07 października 2011, 16:56

femi pisze:aaa i jeszcze jedno w nowym składzie nie widzę pszenicy....
ze zbóż wymienione są tylko ryż i kukurydza
czyli jednak "troszkę" na plus
"jagnięcina, ryż, kukurydza, pszenica,...."
niestety jest :P
femi
Posty:7
Rejestracja:19 maja 2011, 16:16

07 października 2011, 17:02

może jestem ślepa ale mam przed sobą worek :) i nie ma pszenicy .... :P
skład z worka 3 kg arion premium lamb rice:
jagnięcina, ryż, kukurydza, koncentrat białkowy kukurydzy, tłuszcz zwierzęcy, mączka z kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka, pulpa buraczana, drożdże , mączka rybna, suszone jaja kurze, sól, oczyszczony olej rybi, lecytyna, fruktooligosacharydy, wyciąg z yuccy Schidigiera


a może inna seria??
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 października 2011, 17:20

Mam przed sobą worek 15 kg i jest napisane Jagnięcina,ryż,kukurydza,pszenica itd
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

07 października 2011, 19:57

Robert A. pisze:Mam przed sobą worek 15 kg i jest napisane Jagnięcina,ryż,kukurydza,pszenica itd
Najwyraźniej 3 kilówki z innej taśmy produkcyjnej... :wink:
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

11 października 2011, 18:00

murakami pisze:
Robert A. pisze:Mam przed sobą worek 15 kg i jest napisane Jagnięcina,ryż,kukurydza,pszenica itd
Najwyraźniej 3 kilówki z innej taśmy produkcyjnej... :wink:
U mnie pszenica też na 15 kg worku...a na 3 kg (mam jeszcze opakowanie) faktycznie nie ma :roll:
I jak się nie mylę to delikatna różnica w zapachu/kolorze też między nimi była...dziwne.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości