dodatki na stawy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

11 października 2011, 18:10

Ja robię galaretkę na rosołku ze skrzydełek... obieram kości z mięsa itp., wrzucam mięsko do tego rosołku i zagęszczam żelatyną.... ale to nie wystarcza i chyba będę musiała coś dokupić, bo starość nie radość, psica ma 11 lat i trzeba ją wspomóc chyba czymś więcej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 października 2011, 18:33

W wieku 11 lat to tak jak napisałąs trzeba wzmocnic dodatkowo,nie ma na co czekać,większość psich organizmów potrzebuje wspomagania.
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

12 października 2011, 23:25

egusia pisze:Ja robię galaretkę na rosołku ze skrzydełek... obieram kości z mięsa itp., wrzucam mięsko do tego rosołku i zagęszczam żelatyną.... ale to nie wystarcza i chyba będę musiała coś dokupić, bo starość nie radość, psica ma 11 lat i trzeba ją wspomóc chyba czymś więcej.
Z łapek wyjdzie lepsza galareta. A jeśli nie ma dostępu to faktycznie ze skrzydeł, ale przed gotowaniem poprzecinaj każde w spojeniach stawowych - wyjdzie "mocniejsza".
egusia
Posty:31
Rejestracja:11 stycznia 2011, 17:27

13 października 2011, 17:02

filodendron pisze:
egusia pisze:Ja robię galaretkę na rosołku ze skrzydełek... obieram kości z mięsa itp., wrzucam mięsko do tego rosołku i zagęszczam żelatyną.... ale to nie wystarcza i chyba będę musiała coś dokupić, bo starość nie radość, psica ma 11 lat i trzeba ją wspomóc chyba czymś więcej.
Z łapek wyjdzie lepsza galareta. A jeśli nie ma dostępu to faktycznie ze skrzydeł, ale przed gotowaniem poprzecinaj każde w spojeniach stawowych - wyjdzie "mocniejsza".
Wiem, że z łapek lepsza ale ciężko je dostać :/ a ze skrzydełek kiepsko wychodzi więc dodaję wieprzową żelatynę i oczywiście mięsko, skórki i chrząstki też trafiają do galarety.
Grzegorz1971
Posty:26
Rejestracja:13 października 2011, 12:30
Lokalizacja:Elbląg

15 października 2011, 16:34

Ja mam pytanie czy karmy które zawierają Glokozamine i pochodne na stawy można stosować równocześnie z preparatami na stawy
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

15 października 2011, 16:50

Dodadek glukozaminy i chondroityny w karmach jest symboliczny , jest niewielka ilość od 2 do 3 razy mniejsza niż dzienne zapotrzebowanie. Tak więc spokojnie możesz stosować preparaty dodatkowe. Ja obserwuję swojego owczarka jak jest w super kondycji , biega skacze nie ma kontuzji i jednocześnie je karmę z dodatkami na stawy to wtedy zamiast 2 tabletek podaję jedną. Dodatki na stawy w karmach pelnią funkcję bardziej reklamową niż leczniczą :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 października 2011, 21:38

Grzegorz1971 pisze:Ja mam pytanie czy karmy które zawierają Glokozamine i pochodne na stawy można stosować równocześnie z preparatami na stawy
Jak najbardziej bez obaw tak jak napisała Dorota :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości