Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dzastaaa
Posty:5
Rejestracja:10 maja 2011, 14:38

24 listopada 2011, 18:46

Mój psiak jadł Marcusa-cztery opakowania 5kg i muszę przyznać,że byłam zachwycona. Sierść przestała wypadać, zęby czyste, uszy czyste, przestał tracić na wadze. Normalnie jest niejadkiem, ale przy MM aż rzucał się na miskę. Niestety znudziła mu się:P taka natura, tą karmę i tak jadł najdłużej:D wspominamy bardzo dobrze. Niestety nie wrócimy do niej, bo w tzw. międzyczasie wyszła nam alergia na kurczaka, ale psiakom bez uczuleń mogę polecam:)
mimi21
Posty:15
Rejestracja:26 lipca 2011, 10:24

24 listopada 2011, 19:56

Ostatnio sklepy zoologiczne wprowadzają do sprzedaży karmę CANIDAE , ma ona tez wersję grain free. Czy ktoś cos o niej wie? Skład wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

24 listopada 2011, 20:19

mimi21 pisze:Ostatnio sklepy zoologiczne wprowadzają do sprzedaży karmę CANIDAE , ma ona tez wersję grain free. Czy ktoś cos o niej wie? Skład wygląda fajnie.
Sporo amerykańców od ttb od lat używa Canidae All Life Stages i sobie chwalą. Dosyć dawno temu widziałam ją nawet na alledrogo, potem jak przeglądałam net to w ogóle zniknęła z naszego rynku. Składowo wygląda istotnie ciekawie, zwłaszcza ta grain free, ciekawa tylko jestem jaka cena tego będzie.
btw. Jeśli już ktoś tym handluje, to będę wdzięczna za PW.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

25 listopada 2011, 12:55

Poczytałam o Markusie i znalazłam sprzeczność. Otóż chwalą się, że karma jest wolna od mączki mięsnej, po czym w składzie czytamy, na pierwszym miejscu: sproszkowane mięso drobiowe (27% suchej masy)...

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo sproszkowane mięso drobiowe nie jest mączką (?)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 listopada 2011, 14:41

MaximusKennel pisze:
mimi21 pisze:Ostatnio sklepy zoologiczne wprowadzają do sprzedaży karmę CANIDAE , ma ona tez wersję grain free. Czy ktoś cos o niej wie? Skład wygląda fajnie.
Sporo amerykańców od ttb od lat używa Canidae All Life Stages i sobie chwalą. Dosyć dawno temu widziałam ją nawet na alledrogo, potem jak przeglądałam net to w ogóle zniknęła z naszego rynku. Składowo wygląda istotnie ciekawie, zwłaszcza ta grain free, ciekawa tylko jestem jaka cena tego będzie.
btw. Jeśli już ktoś tym handluje, to będę wdzięczna za PW.
Nie wiem kto tym handluje,ale jest to Private Label robi tą karmę firma Diamonds (Właściciele Nutry Gold itd)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

25 listopada 2011, 17:53

Mam dość zabawny problewm ze swoim psem. Z reguły wybredza karmami, Fitmin jest pierwszą karmą, którą zjada bez marudzenia. Na początku bardzo jej smakowała, teraz już mniej, je ale bez rewelacji. Po skończeniu karmy zacznę szukać czegoś nowego, pewnie wypróbuję Marcusa i Nutre Gold. Za to pies uwielbia wyjadać karmę kotu, za kocim jedzeniem jest gotowa wskoczyć gdzie się da. Zawsze jak wchodzi do kuchni najpierw zagląda do miski kota, a potem do swojej. Wyjada kotu każdą karmę, nieważne czy to purina, czy marketowe fitness fit, nutram czy eukanuba, a psiej eukanuby nawet powąchać nie chciała :D , więc ona chyba po prostu lubi kradzione jedzenie :)Muszę tej kociej miski pilnować jak oka w głowie, bo inaczej nie wyrobię na kupowaniu karm 8)
Ewelina Julia

27 listopada 2011, 11:42

Asia32- no właśnie :) też prawda z tym Markusem :)
a mój pies jak nie chciał patrzeć na suchą karmę tak nie chce :evil: w tym momencie wmuszam jej karmę równocześnie podając kurczaka z niewielką ilością wody i oleju, a nadal cholera pluje mi rozmoczoną karmą i mało ze złości zamiast karmy to mnie nie zje :twisted: czekam właśnie na próbki fish4dogs, zamówiłam też Markusa i Wolfsbluta z rybami i batatami. Jeśli z tymi trzema karmami się nie powiedzie to spróbuję NG, a potem to psinę zagłodzę, bo nie może być cały czas na gotowanej kurze (przecież żadnej marchwi jako wypełniacza nie tknie). :shock:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 listopada 2011, 12:25

asia32 pisze:Poczytałam o Markusie i znalazłam sprzeczność. Otóż chwalą się, że karma jest wolna od mączki mięsnej, po czym w składzie czytamy, na pierwszym miejscu: sproszkowane mięso drobiowe (27% suchej masy)...

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo sproszkowane mięso drobiowe nie jest mączką (?)
Sproszkowane mięso drobiowe nie jest tym samym co mączka drobiowa.Mięso jest czystym produktem,bez dodatku chrząstek,kości ,skóry.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

27 listopada 2011, 13:04

hmm czyli jeśli mamy mączkę drobiową w składzie to tak naprawdę mamy mieszankę mięsa i różnych innych cudów takich jak skóra itp. ? W karmie Fitmin mam mączkę drobiową i właściwie nie wiadomo dokładnie ile jest tam pełnowartościowego mięsa.
Ewelina Julia

27 listopada 2011, 13:11

Dobrze wiedzieć jak wygląda dokładnie sprawa z mączką.
onarposaina

27 listopada 2011, 13:49

Witam
Za tydzień odbieramy szczeniaka -i karmę jaką będzie otrzymywał to BELCANDO-bardzo dobry ma skład żywieniowy.
Pozdrawiam :P
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

27 listopada 2011, 16:15

tracershy pisze:hmm czyli jeśli mamy mączkę drobiową w składzie to tak naprawdę mamy mieszankę mięsa i różnych innych cudów takich jak skóra itp. ? W karmie Fitmin mam mączkę drobiową i właściwie nie wiadomo dokładnie ile jest tam pełnowartościowego mięsa.
Wydaje mi się, że mączka mięsna, to mączka z mięsa, mączka mięsno-kostna, to mączka z całej tuszy, analogicznie mączka drobiowa, to może być mączka z całego ptaka ze wszystkim :) Co wcale nie musi być takie złe - zależy od pozostałych składników karmy i analizy. Karmiący barfem, jeśli mają ku temu warunki, podają psom ptaki w całości (łącznie z pierzem). Wiecie, jak to jest - zjadamy na obiad kotlet z piersi kurczaka a potem dodatkowo wyskakujemy z sześciu dyszek np. na kapsułki z kwasem hialuronowym, który jest niczym innym jak wyciągiem z kogucich grzebieni ;)
Gość

27 listopada 2011, 17:30

A jak uważacie czy lepsza jest Acana Pacifica czy Canidae Grain Free Pure Sea?? Zastanawiam się nad nimi, pies na razie je Acanę i jest ok, tylko coś na odmianę chcę.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

27 listopada 2011, 20:43

Kilka lat temu Canidea miala bardzo dobrą opinię . Wiesz Acana w Kanadzie nie byla wcale taką karmą top jak w Europie , biła ją Nutram pod względem jakości , tak a propos :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 listopada 2011, 20:57

Gość pisze:A jak uważacie czy lepsza jest Acana Pacifica czy Canidae Grain Free Pure Sea?? Zastanawiam się nad nimi, pies na razie je Acanę i jest ok, tylko coś na odmianę chcę.
Z tych dwóch osobiście wybrałbym Canidae.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości