Royal Canin uczula !!!!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

07 czerwca 2011, 10:29

karcias pisze:narazie zaczęłyśmy przechodzić na acanę z jagnięciną, ale jak po tym worku (powinien na 2 mies. starczyc) nie będzie poprawy to trovet jest kolejny na liście
Oby Wam się udało. Mój pies zaczął się drapać będąc właśnie na acanie z jagnięciną :(
kranik
Posty:38
Rejestracja:09 września 2011, 10:21

15 grudnia 2011, 20:00

czytam ten watek i cos mnie oswieciło. Moja suka od pół roku jest na karmie rc intestinal gastro lov fat i gdzies tak od dwóch tygodni zaczęła sie drapac w uszach. Mało tego , jak do nich zajrzałam to cos okropnego. Ma samo ,że tak powiem śmierdzace dziadostwo. Okropna wydzielina . Mój poprzedni owczarek w wieku szczenięcym miał operowane ucho z powodu drozdzaków, ale miał to od małego. A ta nabyła sie tego teraz . I tak mi zaswitało po przeczytaniu kilku postów , ze moze to ta karma. Jeszcze tylko tego brakuje - trzustka i uszy -.Ciekawe czy dobrze kojarze.?"Co o tym myslicie?
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

17 grudnia 2011, 10:46

Czyli RC, nawet weterynaryjna dla chorych psów, nie jest dobrą karmą?:( Właśnie przed chwilą zamówiłam w krakvecie suchą i w puszkach RC Hepatic. Bo niestety, na początku grudnia w badaniach wyszła u mojej psicy chora wątroba i musiałam odstawić Acanę. Wet kazał dawać Hillsa, ale pies nie chciał go tknąć, ani na sucho, ani z puszki... Kupiłam więc na probę RC w puszkach i ta wersja jej bardzo smakuje. Zamówiłam wiec tez suchego RC i zamierzam pozostac przy RC.
A tu takie rzeczy czytam...
Nie chciałabym zeby do tych wszystkich problemów dołączyła jeszcze np. alergia...
Gość

17 grudnia 2011, 11:05

Też czytałam o RC-psom smakuje,bo ma ulepszacze i uczula,ale Aniu,nie u wszystkich piesków tak się dzieje- moja koleżanka karmi tym od lat i wszystko jest okey. Ja,tak od siebie doradzam aby po skończeniu worka przejść na inną gdybyś zauważyła,że np. bardziej się drapie,ale zaznaczam,że wcale nie musi dziać się coś złego :)

Mój kiedyś jadł RC,potem jak poczytałam opinie zmieniłam na Acanę,teraz jest na Canidae i gdyby nie to,że dorzucam coś do karmy,drań by nie ruszył-taki wybredniak :D
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

17 grudnia 2011, 11:12

Masz rację, trzeba wyprobować. Moze bedzie ok. Zreszta nie mam wyjscia, bo wyniki watrobowe bardzo zle i musi jesc tego hepatica. Hillsa nie mogę w nią wdusic, choć nigdy wybredna nie była...

A w domu stoi nieruszona paczka smakowitej Acany Pacifiki:(
Tak nam się ostatnio posypało wszystko:(
Gość

17 grudnia 2011, 11:26

Asia,no pewnie,tak jak wspomniałam u mojej koleżanki karma RC sprawuje się jak najlepiej. Swoją drogą zastanawiam się od czego coraz więcej piesków zapada na choroby wątroby. Od początku prowadziłaś na suchej karmie ? Bo niby suche takie zdrowe,a wokoło czyta się o schorzeniach wątroby. Przecież logicznym jest,że wątroba to sprawa żywienia,a kazdy wet zaleca karmienie suchą. Już mi głowa pęka od tych domysłow.

Nie przejmuj się Asiu,myślę,że będzie wszystko ok i tego Ci z całego serca życzą

( sorki za błąd z imieniem,akurat pisałam z kolezanką-Anią i stąd moja gafa)

pozdrówki
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

17 grudnia 2011, 11:41

Moja psica całe życie (13 lat) jadła gotowane + suche. Złe wyniki wątroby ma od niedawna. Poza tym od jakiegoś czasu borykamy się z róznymi drobnymi dolegliwosciami: a to kaszak, a to jakis dziwny guzek, który sam się wchłonął, teraz ma zapalenie gruczołu przyodbytniczego:( Biorąc pod uwagę jej wiek, to i tak jest w dobrej formie, bo do wrzesnia br. była tak aktywna i w ogole, ze niektorzy nie wierzyli, ze ma tyle lat.
Może wyniki wątroby są spowodowane antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi, ktore dostawala z powodu w/w dolegliwosci?
Po swietach mam powtorzyc badania krwi i zobaczymy.
Dziękuję za słowa otuchy, też mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą. Byle do wiosny;)
Pozdrawiam:)
Gość

17 grudnia 2011, 11:47

Aha,to pewnie leki. Trzymam kciuki,uściski :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

19 grudnia 2011, 11:42

Ja mam koleżankę, która karmi swojego labradora RC i nawet nie myśli by zamienić na coś innego. Jest święcie przekonana, że to najlepsza karma i żadne argumenty do niej nie trafiają. Ewentualnie czasem kupuje Hills'a, ale myślę, że robi to tylko dlatego, że są to najbardziej znane marki, a o składach tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia. Tyle razy mówiłem jej, że kupowanie RC to strata kasy, ale dopóki nie powie jej tego samego ktoś bardziej kompetentny ode mnie to nic nie wskóram.
A co do uczulenia mój pies okropnie się drapał po Eukanubie, cały czas swędziały ją uszy.
dorcia44
Posty:1
Rejestracja:25 lipca 2006, 17:16

20 grudnia 2011, 17:00

ja też przez wiele lat uważałam że RC to najlepsza karma ,nigdy moje futra nie miały po niej problemów ,ale przeszłam na Acane Graslands (przepraszam jeżeli źle napisałam nazwę )i chyba przy tej karmie już zostanę.
Kris123
Posty:1
Rejestracja:22 grudnia 2011, 15:27

22 grudnia 2011, 15:33

Mój pies też ma uczulenie na RC. Kiedy odstawiłem, strupki na łapkach po jakimś czasie zniknęły zniknęły. Też przerzuciłem się na Acanę.
Messalina
Posty:1
Rejestracja:30 listopada 2011, 20:26

28 grudnia 2011, 12:32

:) bardzo pomocny temat.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

29 grudnia 2011, 18:44

asia32 pisze:Moja psica całe życie (13 lat) jadła gotowane + suche. Złe wyniki wątroby ma od niedawna. Poza tym od jakiegoś czasu borykamy się z róznymi drobnymi dolegliwosciami: a to kaszak, a to jakis dziwny guzek, który sam się wchłonął, teraz ma zapalenie gruczołu przyodbytniczego:( Biorąc pod uwagę jej wiek, to i tak jest w dobrej formie, bo do wrzesnia br. była tak aktywna i w ogole, ze niektorzy nie wierzyli, ze ma tyle lat.
Może wyniki wątroby są spowodowane antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi, ktore dostawala z powodu w/w dolegliwosci?
Po swietach mam powtorzyc badania krwi i zobaczymy.
Dziękuję za słowa otuchy, też mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą. Byle do wiosny;)
Pozdrawiam:)
Mialam psa z mocno obciążoną lekami watrobą , przez kilka ostatnich lat życia była na RC Hepatic . Efekty były znakomite , wyniki poprawiły się znacznie , psica naprawdę znakomicie funkcjonowała. Jeśli pies toleruje ta karmę to bardzo ją polecam.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

05 stycznia 2012, 14:46

No więc też mam nadzieję, że złe wyniki wyszły po lekach.
Dzisiaj jedziemy powtórzyć morfologię i biochemię. Trzymajcie kciuki.
Psica je teraz RC Hepatic. Czy jeśli okaże się, że wyniki wróciły do normy, będę mogła wrócić do Acany?
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

05 stycznia 2012, 14:52

Acana to karma dla młodych i zdorych psów, zupełnie nie polacana dla wątrobowców !
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości