Nie chce mi się wierzyc ze to prawda - pewien artykuł

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kasia_gio
Posty:2
Rejestracja:17 listopada 2011, 10:30

29 grudnia 2011, 10:23

Ja moją sunię raczę od ponad dwóch lat jedzeniem tylko domowym , gotuję skrzydełka i korpusy( kurcząt) lub dla odmiany mięso wołowe , dodaje mieszanki warzyw i również w zależności raz ryż raz , kaszę czasami makaron . Psinka ma 8 lat miała potworną nadwagę po tych wszystkich sklepowych niby dobrych i odpowiednich karmach , odkąd gotuję jej ja schudła pięknie , biega i skacze jakby miała rok , ma śliczną sierść i widać ,że jest szczęśliwa :)

A tutaj jej zdjęcie :)

Tigusia :) w barłogu kilka dni temu :)

Obrazek
Gość

29 grudnia 2011, 10:38

Jaka śliczna Tigusia,proszę ja wytarmosić ode mnie,cudna jest,tylko przytulać
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

12 stycznia 2012, 17:01

Dzisiaj wpadł mi w ręce styczniowy nr Mojego Psa i przeczytałam, że wyrób suchej karmy z uśpionych psów i kotów jest praktykowany w Stanach i Wielkiej Brytanii. Nie chce mi się wierzy, że tylko w tych krajach. Załamałam się, bo nie mam żadnej pewnosci czym karmię psa :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 stycznia 2012, 13:18

Mnie nie chce się wierzyć,że ktos produkuje takie karmy w obecnym czasie.To temat bardzo mocny i na dobrą sprawę nie ma możliwości potwierdzenia .
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

14 stycznia 2012, 20:24

I wszystko w temacie...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 stycznia 2012, 23:47

To bardzo ogólne tematy sprzed kilku lat,niemniej ciągnie sie smród przez nieuczciwych producentów karm.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

15 stycznia 2012, 11:16

Tak na prawdę żeby to potwierdzić trzeba by zrobić badania karm na obecność morbitalu czy czego oni tam używają do usypiania. Bo pisać to sobie można...
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

15 stycznia 2012, 14:17

Chefrenek pisze:Tak na prawdę żeby to potwierdzić trzeba by zrobić badania karm na obecność morbitalu czy czego oni tam używają do usypiania. Bo pisać to sobie można...
Dokładnie tak, potężne lobby może działać i za, i przeciw...
aniyae
Posty:4
Rejestracja:11 marca 2010, 17:03

20 stycznia 2012, 17:02

Wystarczy karmić swojego zwierzaka surowizną wg diety BARF i problem z głowy. Skoro na etykietach produktów dla ludzi pisze się byle co - np parówki cielęce (a koło cielęciny to nawet nie leżało), czy słynna sprawa z produktami dla dzieci firmy Gerber (zamiast mięsa z indyka - odpady MOM), to tym bardziej w karmach można wcisnąć każdy szajs, bo "ciemny lud i tak to kupi".
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2012, 19:24

aniyae pisze:Wystarczy karmić swojego zwierzaka surowizną wg diety BARF i problem z głowy. Skoro na etykietach produktów dla ludzi pisze się byle co - np parówki cielęce (a koło cielęciny to nawet nie leżało), czy słynna sprawa z produktami dla dzieci firmy Gerber (zamiast mięsa z indyka - odpady MOM), to tym bardziej w karmach można wcisnąć każdy szajs, bo "ciemny lud i tak to kupi".
Jeden problem z głowy,ale mogą być następne w czasie karmienia barfem zdażają się wymioty i biegunki i trzeba o tym uczciwie przypominać.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

20 stycznia 2012, 21:26

Robert A. pisze:
aniyae pisze:Wystarczy karmić swojego zwierzaka surowizną wg diety BARF i problem z głowy. Skoro na etykietach produktów dla ludzi pisze się byle co - np parówki cielęce (a koło cielęciny to nawet nie leżało), czy słynna sprawa z produktami dla dzieci firmy Gerber (zamiast mięsa z indyka - odpady MOM), to tym bardziej w karmach można wcisnąć każdy szajs, bo "ciemny lud i tak to kupi".
Jeden problem z głowy,ale mogą być następne w czasie karmienia barfem zdażają się wymioty i biegunki i trzeba o tym uczciwie przypominać.

Jeżeli ktoś przechodzi w sposób nieumiejętny z psem który dotychczas jadł tylko suche to w czasie przechodzenia mogą wystąpić biegunki. Wymioty tylko u psów które próbują łykać w całości....
Przy prawidłowym postępowaniu nie ma atrakcji.

Brutusowi czasem zdarza się łyknąć coś w całości. Zwraca po kilku minutach a potem zjada to tyle że jednak gryzie tym razem :twisted:

Nie wiem co to jest biegunka u psa....Nie ma u nas takiego zjawiska....
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

20 stycznia 2012, 23:15

Nie można generalizować - ani z suchymi karmami, ani z barfem. Mój pies jest na barfie od 2009 roku (z przerwą po pierwszej połowie 2010) i od 2009 jestem stałym czytelnikiem stron www poświęconych tej diecie. Jest masa psów, które kwitną na barfie, ale są też takie - które mimo starań i świadomego podejścia właściciela - gorzej znoszą taką dietę, mają kłopoty z trawieniem i/albo przyswajaniem. Psy są różne, tak jak ludzie - jednemu człowiekowi służy dieta wege, innemu nie.
Osobiście barf bardzo sobie chwalę. W naszym (podkreślam - naszym) przypadku ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Ale nie wyobrażam sobie rygorystycznego trzymania się tej diety, gdyby pies mi wymiotował albo miał zaparcia czy biegunki. Pies ma się dobrze czuć i to jest priorytet.
Annawi
Posty:1
Rejestracja:27 stycznia 2012, 19:21

27 stycznia 2012, 20:00

Dobry artykul.
Piszcie prosze dalej jesli macie nowe informacje.
Awatar użytkownika
norbert.m
Posty:2
Rejestracja:05 kwietnia 2011, 13:35
Lokalizacja:Łódź

28 stycznia 2012, 21:51

Co sądzicie o karmie Pro Pac produkowanej w USA?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 stycznia 2012, 09:22

Poszukaj w archiwum w wyszukiwarce sporo o Pro-Pac było napisane sam pisałem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości