Fitmin

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

01 stycznia 2012, 23:09

Moje psy a przynajmniej jeden są dość wybredne jeśli chodzi o karmy. Ale Fitmin ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie zrobił furory a nawet odwrotnie spotkał się ze słabym zainteresowaniem. Ale dopiero zaczynamy ją wprowadzać. Kiedyś dawno temu miałam worek medium junior i wtedy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że dawniejsze granulki były bardziej powleczone i aromatyczne.
Kasia_S
Posty:1
Rejestracja:16 października 2006, 16:59
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2012, 19:00

kończymy nie wiem który już worek tej karmy, suni bardzo służy
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

20 stycznia 2012, 21:05

U mnie dopiero pół 3-kilogramowego worka zniknęło więc w tej chwili mogę powiedzieć tylko tyle, że psom smakuje i że nie mają żadnych sensacji żołądkowych. Zresztą moje sunie jedzą to głównie na śniadanie bo wieczorny posiłek dostają przeważnie gotowany więc moja opinia o karmie nie będzie zbyt miarodajna.
Drzagodha
Posty:2
Rejestracja:26 marca 2011, 11:03

23 stycznia 2012, 11:42

Moje psy (zresztą koty również) od kilku miesięcy są na Fitminie. Chętnie go zjadają, sierść mają ładną, zero sensacji żołądkowych.

W schronisku też karmimy Fitminem i to co mogę powiedzieć - większość psów nie wybrzydza, te które nie chcą jeść to raczej dlatego, że nie są nauczone jeść suchą - po wymieszaniu z mokrym zazwyczaj sucha znika, a po kilku dniach już nie trzeba mieszać. Sierść mają ładną, nie ma problemu z łupieżem (co niestety zaobserwowaliśmy u połowy psów używając w schronisku Ariona). Po Arionie przeszliśmy na Fitmin i problem z łupieżem sam zniknął.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 stycznia 2012, 11:55

W schronisku pewnie żywiliście niższa linią Ariona czy linią Premium?
Drzagodha
Posty:2
Rejestracja:26 marca 2011, 11:03

23 stycznia 2012, 21:40

Robert A. pisze:W schronisku pewnie żywiliście niższa linią Ariona czy linią Premium?
Szczerze to nie pamiętam. Teraz od prawie roku karmimy Fitminem i jesteśmy zadowoleni.
grubbarybba

09 grudnia 2012, 12:01

A co sądzicie o nowych karmach Fitmin Solution?? U nas testujemy rabbit & rice. Pies je średnio chętnie (jak każde suche), ale wydaje się, że jest ok, kupy na razie nieco mało zadowalające, ale mam nadzieję, że będzie lepiej jak się przyzwyczai. Podaję probiotyki na razie dr Seidla, co jeszcze można podawać przy przechodzeniu na suche z surowego? Czy może te probiotyki sa zbędne?? Na niby karma ma jakieś probiotyki już w składzie...
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

09 grudnia 2012, 12:50

Karmiłem psicę fitminem w pierwszej połowie roku i na początku jadła karmę z wielkim entuzjazmem, ale tak po miesiącu zapał opadł i potem już ciężko było ją zmusić do jedzenia. Wymęczyliśmy w sumie 30 kg i raczej do Fitmina już nie wrócimy.
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

20 grudnia 2012, 08:57

ja dodam od siebie że:
fitmin ze "średniej półki" jest ok-to karma najczęściej bytująca w misce moich psów i zawsze do niej wracam, linia Solution mimo że miała być smaczniejsza psom (3 które znam) nie podpasowała, za to ta najniższa półka fitmina (for life?) jest do niczego. kupy ogromne, mało smaczna i granulat nie w guście moich psów (za duży)
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

23 grudnia 2012, 10:46

u mnie też była próba z Fitminem (Maintenance), kupy duże, smakowitość raczej średnia, nie było rzucania się na miskę.
Nie będziemy próbować z innymi liniami. Na razie znalazłam coś innego i bardzo nam odpowiada.
Profilek

21 lutego 2013, 15:48

Od jakiś 2 tygodni jesteśmy na Fitminie z suczką. Wszystko jest okey tylko że karma przez pierwszy tydzień zjadana była z zapałem a teraz trzeba ją czymś dosmaczać bo inaczej nie zje. Chyba przejdziemy na Ariona ....
GinKitsune
Posty:131
Rejestracja:28 stycznia 2013, 23:00

22 lutego 2013, 16:07

Dla swojej wybrednej suni zamówiłam Maxi Maintenance...(1,5kg Solution Soft&Juicy na smaczki, chętnie je je i ładnie pachną) mamy już kilka dni za sobą, niestety koniec suchej karmy zbiegł mi się z jej fochem żywieniowym (od czasu do czasu odmawia jedzenia suchego, to dostaje gotowane)... fitmina zaczyna dopiero podskubywać, więc efekt zakupu zobaczymy dopiero za kilka tygodni, natomiast drugi pies który nie jest wybrzydzaczem entuzjastycznie pochłaniał chrupki (co idealną jest sprawą fakt że granulki są duże, bo on suche połyka). Jeśli będą jakieś problemy na tle uczuleniowym lub inne sensacje i fochy, następną karmą jaką sprawdzę będzie Markus (oby spotkał się z aprobatą, jeśli nie będę zmuszona spróbować Fitmina Solution z królikiem).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości