Jaka karma dla szczennej suki

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ka-Vanga
Posty:2
Rejestracja:03 maja 2012, 22:54

08 maja 2012, 10:31

Witam serdecznie forumowiczów,

od jakiegoś czasu poszukuje jedzonka dla szczennej suki i jej maluszków (rasa sznaucer miniatura). W internecie jest całe mnóstwo informacji, ale sama już nie wiem które są sprawdzone, a które nie. w poprzednich miotach moim maluszkom dawałam RC Starter, teraz już wiem, że nie jest to najlepsza karma, którą warto podawać malcom. Na razie suczka je Acanę Pacifice na zmianę z Jagnięciną i Jabłkiem i Grasslandem, na dniach muszę jej zmienić karmę na szczenięcą i nie wiem co robić. Zastanawiałam się nad Orijenem, nie wiem jednak jak z białkiem bo jest go tam strasznie dużo. Generalnie ważna jest dla mnie jakość i chcę dobrą karmę, bez konserwantów i dodatków chemii, no coś godnego polecenia ;)

Bardzo proszę o pomoc, bo już mi głowa pęka od natłoku informacji.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

08 maja 2012, 10:58

Wiem, że karma którą karmię jest dedykowana dla hodowców i psów które mają wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Ja jestem zadowolona z NGBB ale nie wiem czy spełnia Twoje warunki.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

09 maja 2012, 23:53

Seiti pisze:Wiem, że karma którą karmię jest dedykowana dla hodowców i psów które mają wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Ja jestem zadowolona z NGBB ale nie wiem czy spełnia Twoje warunki.
Karmiłam NGBB sukę przy pierwszej ciąży i laktacji (rasa średnia 18-19kg w wadze przed ciążą). W ciąży ok, ale od 3 tygodnia laktacji suka mimo, że jadła ile zdołała przejeść (miot 7 szczeniąt), w pewnym momencie zaczęła mi się "doić z siebie" i tracić na kondycji. I to mimo tego, że zaczynam dokarmianie smarkow (mielona surowa wołowina) dosyć wcześnie, jak tylko otworzą oczy. Kolejna ciąża i laktacja była już na Acana Sport&Agility (8 szczeniąt) i to mi się sprawdziło lepiej tzn. suka tak sierścią nie posypała i szybciej doszła do formy. Obecnie druga moja suka też przez cały czas ciąży i laktacji (8 szczeniąt) była na Acanie Sport &Agility i poradziła sobie bardzo dobrze - za niespełna 3 tygodnie jedziemy na zawody ( smarki odstawione od cycka ok. tydzień temu, wczoraj robiona biochemia i morfologia krwi i wszystko super, kondycja ogólna również bardzo dobra). Także jak widać co kraj to obyczaj :D
btw. odnośnie Orijena: ja go lubię, bardzo, na co dzień nim karmię, ale Orijen aż tak tłusty i energetyczny nie jest. U suki ze sporym miotem może to nie wystarczyć, stąd mój wybór na ciążę i laktację to Acana Sport, właśnie ze względu na większą koncentrację energii.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

10 maja 2012, 08:37

Nigdy nie karmiłam nią ciężarnej suki. U nas jest bo po 1 moim przypasowała, 2 Neya w pewnym momencie straciła na wadze i chciałam ją podtuczyć, a po 3 jest ekonomiczna- worek 20kg starcza mi na mies przy dwóch psach ;)
Neya ma na niej piękną sierść.
Nie zawsze ta sama karma będzie pasować wszystkim psom :D
P.S są szczeniaki, więc zajrzę na stronkę hodowli :D
Ka-Vanga
Posty:2
Rejestracja:03 maja 2012, 22:54

10 maja 2012, 17:29

Dzięki za odpowiedzi :D .

MaximusKennel, Orijen dla szczeniąt nie jest tłustą karmą? W składzie podają min. 20%. Zastanawiam się również nad karmą Artemis dla szczeniąt, może ktoś ma jakieś obserwacje, karma ma niezłe opinie za Oceanem.
Apocatequil

11 maja 2012, 17:03

Witam.

Orijen będzie świetny jesli zaczniesz go podawać w drugiej połowie ciąży aż do zakończenia laktacji.
Oczywiście musi to być rodzaj Junior.

Generalnie Orijen jest karmą 'za mocną' jako bytowa, przynajmniej ja mam takie obserwacje.
Ale jako karma w okresie ciąży i laktacji sprawdza się świetnie.

Dobrą karmą jest też Artemis.
Mój szczeniak ostatnio (jeden w miocie) wychowywał się na TOTW i nie mam tej karmie zupełnie nic do zarzucenia :)
Najlepiej jednak mimo to dodawać jakieś mączki kostne/zmielone skorupki jaj, bo sucz po porodzie bardzo szybko traci wapń ze względu na karmienie szczeniaczków i później bardzo ciężko ten niedobór uzupełnić.

Pozdrawiam,
Ola, hod. Apocatequil
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 maja 2012, 09:49

Uzupełnienie wapnia jest proste,jesli użyje się dobrze przyswajalnych preparatów.
Apocatequil

17 maja 2012, 18:38

Nie wszystkie sztuczne preparaty są dobrze przyswajalne.
Suce w ciąży lepiej jest podawać naturalne, ponieważ są wyżej przyswajalne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 maja 2012, 19:20

Czy ja napisałem cokolwiek o syntetycznych preparatch?
Pozdrawiam Robert
Apocatequil

17 maja 2012, 20:21

Ojej przepraszam.
Tak mi mignęło przed oczami te preparaty i odpaliłam ;)
gość666

20 kwietnia 2014, 18:11

Czy ktoś z Was prowadził sukę w ciąży na karmie TOTW puppy? Lub odchowywał na niej szczenięta?
komoxos
Posty:4
Rejestracja:21 kwietnia 2014, 23:39

21 kwietnia 2014, 23:42

Moja suczka nie chcę jeść!! jaki może być powód proszę pomóżcie:(
Gość

22 kwietnia 2014, 08:01

nie chce jeść w ogóle, je mało, nie chce suchej karmy? komoxos może tak rozwiń temat.
gość666 w necie jest troche na ten temat ogólnie ludzie są bardzo zadowoleni. ale to ostatecznie wszystko zależy od twojego psa. czy suka jadła już totw wcześniej?
komoxos
Posty:4
Rejestracja:21 kwietnia 2014, 23:39

22 kwietnia 2014, 15:12

Siedzi w kącie i jest cały czas smutna
gość666

22 kwietnia 2014, 20:40

Gość pisze:nie chce jeść w ogóle, je mało, nie chce suchej karmy? komoxos może tak rozwiń temat.
gość666 w necie jest troche na ten temat ogólnie ludzie są bardzo zadowoleni. ale to ostatecznie wszystko zależy od twojego psa. czy suka jadła już totw wcześniej?
Jadła. Niepokoi mnie to że na stronach www piszą iż totw puppy jest od 6 tygodnia życia a nie chcę przechodzić z karmy na karmę. Nie chcę podawać też karmy typu rc tylko bardziej "naturalną". Może polecić coś innego?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości