Purina Veterinary Diets

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

mysa

10 maja 2012, 22:33

Chciałam zaproponować tą serie karm weterynaryjnych na Krakvecie. Od paru lat nie kupuję tutaj karmy ze względu na to że nie ma właśnie np. Puriny OM (odchudzająca), czy Purina JM (na stawy).

A przyznam, mój pies po sterylizacji miał odwieczny problem z otyłością, żadna najlepsza najdroższa karma nie pomagała (również pies miał bardzo dużo ruchu), i akurat zamówiłam raz taką Purinę OM i pies mi schudł. A wierzcie mi żadna karma nie pomogła jak ta.

Teraz potrzebuję karme Purina JM, ze względu na silne zwyrodnienie kręgów szyjnych psiaka, jeżeli na Krakvecie nie będzie no cóż, trudno, ale naprawdę polecam i mam nadzieję że sklep zdecyduje się na wprowadzenie tej linii.
Oczywiście karma jest dosyć droga, jednak poleciłabym ją każdemu bez wachania.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

10 maja 2012, 22:41

pies tyje jak dostaje za dużo jedzenia. Nie od tej czy innej karmy.
mysa

10 maja 2012, 22:55

Mój pies je bardzo mało, zdarza się że zje połowę porcji dziennej bo po prostu nie chce jeść. Miał problemy z nadwagą ze względu na to iż jest mieszany z jakimś bullowatym (szeroka klata, duża masa) i jamnikiem. Tak więc to był nasz odwieczny problem. Tak samo nocne spacery nawet przez kilka godzin ze znajomym i jego psem.
Po prostu wiem czym i ile mam karmić psa, w życiu go nie przekarmiałam, także nie głodziłam zmniejszając dawek zapotrzebowania karmy (co dla mnie już jest chore głodzenie zwierzęcia).
Dlatego szukałam każdej karmy i nie znalazłam więc dlatego polecam tą, bo nie dość że już po miesiącu pies schudł te 2kg, to waga się utrzymuje idealnie do tej pory. A tą karmę polecił mi mój wet.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 maja 2012, 06:31

mysa pisze:Chciałam zaproponować tą serie karm weterynaryjnych na Krakvecie. Od paru lat nie kupuję tutaj karmy ze względu na to że nie ma właśnie np. Puriny OM (odchudzająca), czy Purina JM (na stawy).

A przyznam, mój pies po sterylizacji miał odwieczny problem z otyłością, żadna najlepsza najdroższa karma nie pomagała (również pies miał bardzo dużo ruchu), i akurat zamówiłam raz taką Purinę OM i pies mi schudł. A wierzcie mi żadna karma nie pomogła jak ta.

Teraz potrzebuję karme Purina JM, ze względu na silne zwyrodnienie kręgów szyjnych psiaka, jeżeli na Krakvecie nie będzie no cóż, trudno, ale naprawdę polecam i mam nadzieję że sklep zdecyduje się na wprowadzenie tej linii.
Oczywiście karma jest dosyć droga, jednak poleciłabym ją każdemu bez wachania.
Na Nutrze light/senior też psy chudną :wink:

Jak pies ma problemy kostno/stawowe to nie polecam karmy na stawy (totalna pomyłka)tylko pożądne preparaty i mądre leczenie .
Weterynarz Ci polecił Purinę :) a zna inne karmy poza sponsorowanymi?
mysa

11 maja 2012, 11:27

Skoro dodatkowo mogę dawać psu karmę na stawy to czemu nie? Przecież pies jest normalnie leczony, wyszło bardzo zaawansowane zwyrodnienie. Dlatego też rezygnuje ze zwykłych sumplementów i kupuje w dodatku CetylM. Szukałam bardzo dużo informacji na temat tego specyfiku, pisałam do różnych właścicieli psów, którzy stosowali ten lek i rzeczywiście mogą mi go bardzo polecić.

Pies i tak ma poprawę, teraz dostał sterydy na tydzień czasu. Dalej nie wiem jak leczenie będzie wyglądać, bo już tyle badań, tyle zastrzyków, leków dostał... W dodatku ma przeczulicę.

Mam jeszcze jedno z niewielu wyjść - operacja psa. Weterynarz oczywiście powiedział, że nawet po operacji pies nie będzie do końca wyleczony, jednak ulży mu tu w funkcjonowaniu. Jednak ja decyduje się na operacje psa (w Brnie) i pod koniec sierpnia jadę tam z psem.

Proszę was nie piszcie mi co mam robić, ja psa leczę, za 10 dni leczenia, lekarstwa i szereg badań wydałam już prawie 500zł. Ale jest ogromna poprawa, pies od tej pory nie miał żadnych ataków.

Tak więc skoro komercja komercją, kto mi poleci karmę niekomercyjną, ale bdb jakości?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

11 maja 2012, 11:38

Jak myślę "karma weterynaryjna" to od razu widzę tylko jedną nazwę: Trovet. Nie stosowałam co prawda WRD (weight reduction diet), tylko hipoalergiczne, ale jestem nimi zachwycona! Jakość i przyswajalność na najwyższym poziomie, skład skromny bez zbędnych zaśmiecaczy, więc każdy może suplementować według indywidualnych potrzeb psa.
To jest naprawdę świetna karma wet.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 maja 2012, 12:13

Jedyne co moge ci polecić to zacząc psa karmic normalnie czyli przejść na Barf....który dostarczy psiakowi wystarczająca ilość białka aby ten mógł sobie produkować to co jest niezbędne do funkcjonowania organizmu. Sterydy tego nie zastapią. I suplementuj MSM.
m@ga

11 maja 2012, 14:21

Ja też stosuję karmę Trovet jestem bardzo zadowolona.
m@ga

11 maja 2012, 14:25

Nie słucham weterynarzy odnośnie rekomendowanej przez nich karmy , bo mają w tym swój interes . Przekonałam sie o tym sama !
mysa

12 maja 2012, 01:47

Trovet chciałam spróbować (chyba jedyna karma której nie próbowyaliśmy). Royala, eukanube, hillsa no już po prostu nie mogę... eukanuba w dodatku testowana na psiakach :(

Mój weterynarz tą purine polecił mi bardzo dawno, nie miał jej w asortynencie więc zamówiłam przez internet. Pomogła na szczęście, ale ten Trovet kusi mnie również od dłuższego czasu patrząc na skład.
Ela_bassety
Posty:9
Rejestracja:14 września 2011, 14:43

12 maja 2012, 16:44

mysa...chciałam cię zapytać, po jakim czasie widać było rezultat chudnięcia, bo ja kupiłam Purinę OM, psiak je drugi dzień, oczywiście to nasze początki, przyswajanie super, ale tak się zastanawiam ile czasu to nam zajmie za nim schudnie, nawet nie wiem czy dobrą ilość podaję, zgodnie z tabelką na razie,, sunia wazy 39 kilo a chciałabym aby dwa góra trzy kilo schudła, podaje jej 30 dkg, mam nadzieje że to dobra porcja :)
mysa

15 maja 2012, 14:05

Po miesiącu osiągnęliśmy rezultat, psina schudła 2kg. W dodatku od czasu do czasu puszkowane jedzenie dostawała.
evic55
Posty:1
Rejestracja:27 maja 2012, 22:31

27 maja 2012, 22:36

To gratuluje, bo moja psinka chudnie średnio miesiecznie 10 deko, jak lekarz powiedzial, dobrze,że tendencja jest spadkowa,wolno,ale oby na stałe.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości