Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Florena
Posty:7
Rejestracja:15 czerwca 2012, 01:44

15 czerwca 2012, 02:12

Witam, mam pytanie do Pana Roberta, wiem, ze o karmach jest tutaj mnóstwo informacji ale przeglądam od paru godzin i mam istny mętlik w głowie. Jakieś 3 miesiące temu dostałam powiedzmy w spadku :) labradora, pies ma ok 3 lat i jest trochę zaniedbany, wydaje mi się, że jest zbyt szczupły, do tego strasznie się z niego sypie sierściuch, z qupami bywa roznie na ogól dwie pierwsze są w porządku a trzecia juz taka biegunkowa do tego bąki i przelewanie w brzuszku. Na chwilę obecną karmiony jest frieskiesem - proszę nie zabijać wiem że karma tragiczna (tematem karm zainteresowalam sie dopiero jakis tydzien temu bo ten brzuszek jego mnie martwi i jestem calkiem pewna ze to przez karme), w związku z czym chciałabym przejść na coś lepszego. Budżet celowy mniej więcej 200zl, rozważam ToTW, orijena, fish4dogs, N&D lub White Wolfa (Nord Solmon) ale pytanie brzmi która z nich byłaby najodpowiedniejsza? Zalezy mi zeby go doprowadzic do porzadku i zdrowia bo na chwile obecna moze jestem przewrazliwiona ale plakac mi sie chce jak na niego patrze, weterynaryjne sprawy sa uregulowane ale nawet bedac dzisiaj u weterynarza to nic madrego nie doradzil, tylko wcisnal witaminy, a na pytanie o karmy polecil hillsa i RC.... :? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz gdy juz taka nastapi :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 czerwca 2012, 08:50

Proponuje zostawić na chwilę obecną karmy które wymieniłaś i kupiłbym na Twoim miejscu karmę sprawadzoną od lat i bardzo dobrze przyswajalną o prostym składzie z dużą ilością mięsa http://www.krakvet.pl/nutra-gold-breede ... 18697.html.
Jeśli na tej karmie nie uregulują się qupy po 7-14 dni podawania trzeba będzie szukać dalszej przyczyny ,ale na razie nie myśl o tym.
Pies na NGBB szybko wróci do formy a wyeliminujemy niepotrzebny stres (karma prosta w składzie a zarazem bardzo wartościowa i lekko strawna)
Na karmy wymienione przez Ciebie można przejśc ewentualnie w póżniejszym okresie.
Jakie witaminy wet wcisnął?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

15 czerwca 2012, 08:59

Mogę się podpisać pod NGBB, moim bardzo służy. Młodsza ma tak piękną sierść, że ludzie się za nią oglądają i nie chcą wierzyć że jest kundlem ;) U nas się sprawdziła w 100%- żadnych rozwolnień, sierść śliczna :)
Gość

15 czerwca 2012, 09:17

Jeśli polecona karma nie poskutkuje ,będziesz musiała zrobić badania , bo labradory to istne ODKURZACZE którym wszystko smakuje i trzeba własnie pilnować żeby nie dopuścić do nadwagi .
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

15 czerwca 2012, 09:41

Zwróciłam uwagę, że napisałaś "Przelewanie w brzuszku" moja suka miała (miewa) to samo. Okazuje się, ze to wina lamblii, bowiem na NGBB jest od blisko dwoch lat i na pewno jej źle nie karmię, co więcej bardzo regularnie odrobaczam.
To co mogę polecić to zbadaj jej kał pod tym kątem. Zwykłe tabletki na odrobaczanie nie zabijają lamblii. Koszt jest niewielki, bardziej upierdliwe jest zbieranie kupy bo musi być z 3 dni, ale warto takie badanie zrobić szczególnie jeśli nie masz pewności co do tego w jakich warunkach żył wcześniej pies, co jadł i gdzie bywał...
Florena
Posty:7
Rejestracja:15 czerwca 2012, 01:44

15 czerwca 2012, 10:55

W takim razie myślę, że na początek spróbuję z Nutra, a witaminy to Mikita Multi Vit Canis Maxi, wiem ze jako szczeniak dostawal Dolfos fosforan wapnia. Raczej nie uznałabym go za typ odkurzacza, zjada tylko to co mu sie podoba (na ogól najbardziej mu sie podobaja moje kanapki lub szczegolnie twarozek :) ). Przelewanie w brzuszku na ogół traktuję jako zapowiedz biegunki i nie zdarza sie to jakoś super często a obserwuję go przez cały dzień bo chodzi za mną jak cien. Pies wychowywał sie w domku jednorodzinnym i całymi dniami biegał po zielonej trawce :) został mi oddany z tego względu ze poprzedni wlasciciele wyprowadzali sie do bloku a ja mam domek z ogrodkiem, wiec nie wiem co on by mogl na tym ogrodku wszamać, trawe to wiem ze je
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

15 czerwca 2012, 11:30

Jak zmienisz karme i przelewanie w brzuszku nadal bedzie się utrzymywac to polecam zrobienie badania kału. To naprawdę niedrogie badanie a warto... A wystarczy że zeżre cokolwiek - odchody zwierzęce z lamblią lub napije się wody niebadanej...
U mnie zaczelo się od sporadycznego - raz w miesiacu - burczenia/przelewania, potem coraz częściej, za każdym razem psica wcinała trawę, była kupa (biegunka, śluz, trawa w śluzie lub nawet krew) lub wymioty trawą, wracał apetyt i było ok. Potem zaczęło się coraz częściej aż praktycznie co drugi dzień takie zachowania...
Zbadałam kał, wyszły lamblie, zastosowałam leczenie i spokój, aż do nastepnego razu... ;( Teraz juz wiem co robić, ale stracha miałam... a poza tym ten pasożyt jest o tyle wredny, że przenosi się ze zwierzęcia na człowieka i odwrotnie (niezauważalnie) tzw. choroba brudnych rąk się kiedyś o niej mówiło...
Florena
Posty:7
Rejestracja:15 czerwca 2012, 01:44

15 czerwca 2012, 13:36

Hmm zobaczę jak zareaguje na zmianę karmy, a jak w brzusiu dalej się będzie przelewać to wezmę się za badania. Dziękuję za dobra rade :) niestety ale jest ze mną niedługo wiec mam naprawdę sporo różnych czynników do wyeliminowania, ale będę sprawdzać i obserwować, zobaczymy co będzie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 czerwca 2012, 15:55

Witaminki które wet polecił należą do najniższej linii witamin ja bym za bardzo nie liczył na cuda po Mikita vit canis.
Jesli chcesz nadrobić stracony czas kup psu Beaphar Top 10 są super przyswajalne,i nie są syntetyczne.
Nie wiem jakie braki ma pies,dlatego sama karma może nie wystarczyć tym bardziej ,że wczesniej jadł takie świństwo.
Florena
Posty:7
Rejestracja:15 czerwca 2012, 01:44

16 czerwca 2012, 00:16

Więc NGBB plus te witaminki wystarcza? znaczy od karmy cudow nie wymagam, ale czy te witaminy zadzialaja kompleksowo? Po tym swinstwie ktore jadl to chyba ma wiekszosc mozliwych brakow, wiec przydalaby sie dobra multi witamina.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 czerwca 2012, 10:06

Zgadzam się z Tobą dlatego dobrą multiwitaminę Ci podałem ,żebyś kupiła.
Nie opis na reklamach i opakowaniach witamin jest najważniejszy najwazniejsza jest jakość i naturalne pochodzenie a co za tym idzie przyswajanie. Beaphar top 10 jest wystarczający a zarazem bardzo bezpieczny dla psa ,resztę załatwi karma .
Jeśli masz chęć kupić inne to kup ja podaje zawsze to co sprawdzone i w miarę mozliwości naturalne.
Przez 3 miesiące możesz dodatkowo wzmocnić stawy psa zwykłym Dolfos Arthrofos w tabletkach.
Pozdrawiam.
laurka93

16 czerwca 2012, 15:03

Również chciałabym zapytać kogoś o radę co do karmy dla psiaka. Od tyg mam pieska malamuta, szczenię ma 2,5 miesiąca. Kupiłam mu karmę Bosch High Premium MAXI Junior, piesek je ją chętnie, kupy też ładne i chciałam zapytać czy to dobry wybór? Karm typu Royal nie biorę pod uwagę to nie na moją kieszeń, jeśli już wybierać to wśród karm cenowo podobnych to Boscha, Nutry itp. I jeszcze chciałabym zapytać o jedno. Mój malamutek ma bardzo delikatne i cienkie kości (przynajmniej tak mi się wydaje kiedy bo dotykam:) ), czy mogłabym podawać mu caniviton albo arthloflex? Czy jeszcze za wcześnie i czy w ogóle jest sens? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Florena
Posty:7
Rejestracja:15 czerwca 2012, 01:44

16 czerwca 2012, 20:05

No to biorę się za zakupy, przypuszczam ze Dolfos Arthrofos tez się przyda bo zapomniałam wspomnieć ze łapki tez mu się trochę trzęsą, a wet na to te witaminy tylko dal Multi Vit Canis, chyba zmienię weta :P
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 czerwca 2012, 08:56

laurka93 pisze:Również chciałabym zapytać kogoś o radę co do karmy dla psiaka. Od tyg mam pieska malamuta, szczenię ma 2,5 miesiąca. Kupiłam mu karmę Bosch High Premium MAXI Junior, piesek je ją chętnie, kupy też ładne i chciałam zapytać czy to dobry wybór? Karm typu Royal nie biorę pod uwagę to nie na moją kieszeń, jeśli już wybierać to wśród karm cenowo podobnych to Boscha, Nutry itp. I jeszcze chciałabym zapytać o jedno. Mój malamutek ma bardzo delikatne i cienkie kości (przynajmniej tak mi się wydaje kiedy bo dotykam:) ), czy mogłabym podawać mu caniviton albo arthloflex? Czy jeszcze za wcześnie i czy w ogóle jest sens? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Kilka miesięcy temu doradziłbym Nutrę Nugetts ,ale po problemach z salmonellą (TOTW) troche mnie zastopowali .

Bosch Junior Maxi ogólnie chwalona przez właścicieli i chętnie jedzona przez psy.W skladzie nie ma pszenicy,ma inne zboża,ale bez pszenicy.
Na stawy zapobiegawczo wystarczy Arthrofos (tabletki)lub Forte w proszku nie ma sensu łądować pieniędzy w drogie preparaty,bo jesli rozpatrywać w kategoriach wzmocnien stawów to wystarczy,a gdyby były konkretne problemy to i tak trzeba sięgnąć po inne rozwiązania.
laurka93

17 czerwca 2012, 11:58

Bardzo dziękuję:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości