Wolfsblut i Blue Wilderness

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

02 czerwca 2012, 21:04

A mnie by wystarczyła taka 120 litrów plus miejsce w moim lodówkowym zamrażalniku, jedna szuflada u rodziców oraz kawałek zamrażalnika w pracy....ale nie mam gdzie jej wstawić...buuuu
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 czerwca 2012, 22:09

Dardamell pisze:A tam pół. Od razu zamień piwnicę na chłodnie.
Ja wymyśliłam, że przydałaby mi się taka zamrażarka spożywcza jak w sklepach mają i już zaczęłam zbierać pieniądze. Na razie mam 2 złote, ale wierzę, że mi się uda...
Podaj nr konta wesprę Cię kolejną 2 złotówką :)
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

03 czerwca 2012, 12:18

Robert A. pisze: Jesli ktoś jest zadowolony z Acany niech przy niej zostanie ja nie widzę problemu(oprócz rozmarynu oczywiście )
Dawno nie kupowałam Acany adult (w czasach, gdy była sprzedawana w ciemnoniebieskich workach, to była jedna z nielicznych karm, które mój pies jakoś jadł - po zmianie już niestety nie), ale z opisu w sklepie Krakvetu wynika, że już tam nie ma tego dyskusyjnego rozmarynu. Jest natomiast w odmianie bezzbożowej Acany - grassland.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

03 czerwca 2012, 22:52

Apocatequil pisze: Spojrzałam na skład, zobaczyłam ziemniaki na PIERWSZYM miejscu i wyraziłam swoje zdziwienie, bo ponoć ta karma jest wysokomięsna. Co w tym okropnego?
Odpowiedziałam Ci na to pytanie wielokrotnie, ale wielokrotnie wybrałaś, by moje odpowiedzi ignorować ;)

"Okropne", jak piszesz, jest to pytanie, bo bez sensu - nikogo nie obchodzi czy ona jest wysokomięsna - nie pamiętam, by ktoś tak tutaj pisał, że to jest tej karmy największa zaleta i że to jest hiper istotne (przynajmniej nie w tych rodzajach, o których rozmawiamy, czyli rodzajach dla alergików z 18 czy 22% zawartością białka - jak taka karma ma być wysokomięsna, gdzie ten % białka to też białko pochodzenia roślinnego :roll: to jest fizycznie niemożliwe )

Jaka jest w ogóle karma wysokomięsna oprócz Ziwi peak? I jakie to ma w ogóle znaczenie?

Karma ma być dobra dla psa, a każdy pies jest inny, ma inne potrzeby - dla jednego priorytetem jest zwalczanie, łagodzenie objawów alergii, dla innego zbicie białka z powodu nadpobudliwości, dla jeszcze innego zalecana jest wysoka zawartość białka, bo prowadzi sportowy tryb życia.
No nie ma jakiejś uniwersalnej recepty - psy nie potrafią czytać ulotek i składów, za to ich organizmy wspaniale mówią nam co im służy :)
Apocatequil

03 czerwca 2012, 23:08

Hmm wiele psów ma się super na Pedigree - czy to powód by nim karmić?
To już tak abstrahując od tematu Wolfsblut, nie wiedziałam zwyczajnie, ze to karma dla alergików, była to pierwsza karma z Wolfsblutu na którą kliknęłam by zobaczyć skład (chciałam poszukać karmy na zamianę Acany).

Nie zrozumieliśmy się i tyle, ale myślę, że to nie powód by mówić 'nie wypowiadaj się'.
Wolfsblut był zachwalany wszędzie jako karma wysokomięsna i zwyczajnie ZDZIWIŁY mnie ziemniaki na pierwszym miejscu w tej karmie. Ot co.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 czerwca 2012, 10:27

Dziewczyny-Ok nie widze dalszego sensu sporu o karmę !.
Japanisze jest zadowolona z karmy ,psy czują się dobrze i o to chodzi.
Apocatequil-nie zamierza nią karmić więc spór nie ma najmniejszego sensu ,bo prowadzi do nikąd
.
Miba
Posty:3
Rejestracja:18 czerwca 2012, 09:25

20 czerwca 2012, 10:08

Dzień dobry wszystkim :)
Od kilku dni podaję mojej 3 letniej suni karmę Wolfsblut z koniną. Dość długo małą karmiłam TOTW z rybką, ale po informacji o salmonelli jakoś starciłam zaufanie do tej marki i zaczęłam szukać czegoś nowego.
Pierwsze wrażenia po otworzeniu opakowania Wolfsblut, to bardzo intensywny zapach ziół. Granulki są w kształcie małych trójkącików wielkości 10-groszówki. Na razie mieszam jeszcze TOTW (1/4) z nową karmą (3/4) i mała wcina, aż jej się uszy trzęsą :D. Pierwsze 2 dni było lekkie rozwolnienie, ale powoli kupalki zbliżają się do ideału :D (troszkę się obawiałam tych wszystkich ziołowych dodatków w karmie, bo próbowałam Nutrę Gold z łososiem i niestety, kompletna porażka).
Byłabym wdzięczna za informację, czy przy tej karmie podawć psiakowi jakieś preparaty. Mała jest dość wrażliwa i często ma problemy skórne ( np. po kąpieli w stawie, po ukąszeniu pchełki, itd. )i kłopoty z oczkami. Dość długo była leczona (antybiotyki, sterydy, karmy weterynaryjne) i teraz jest w miarę ok. Dawałam jej do tej pory tran, ale boję sie przedobrzyć.
I jeszcze jedno, nie dokońca wiem ile wagowo podawać karmy (dostaje ok. 10 dkg dziennie, ale ciągle uderza łąpką w pustą miseczkę, mówiąc "mało" :lol: . Sunia nie jest duża (boston terrier), ruchu ma sporo i w ogóle jest bardzo temperamentną panną :D
Na razie tyle, na pewno podzielę się wrażeniam z dalszej "przygody" z Wolfsblut.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 czerwca 2012, 11:09

W okresie słonecznym(lato) zrezygnuj z Tranu ze względu na witaminę D w składzie .
Zarówno ludzie i psy pobieraja witaminę D ze słońca.
Zamiast tranu w okresie letnim i nie tylko zdecydowanie bardziej polecam kwasy omega 3 pochodzenia rybiego np olej z łososia lub gotowy sprawdzony preparat Galomega 3 w kapsułkach do kupienia w większości aptek.
Galomega 3 najlepiej jest kupic opakowanie 300szt bo tylko w tym opakowaniu są kapsułki z zawartościa 700mg ,pozostałe opakowania (100 kapsułek,150 kapsułek)mimo,że maja ten sam wygląd ich zawartość to 500-550mg a co za tym idzie i większe dawkowanie.O właściwościach kwasu omega 3 rybnego jest sporo wiadomosci na forum.
Co do dawkowania karmy powinnaś sama dostosować porcję do Twojego psa znasz Go najlepiej,przebywasz z nim .
Jeśli uzansz ,że jest zbyt chudy,lub chodzi non stop głodny mozesz dodać 10-15 % karmy więcej.
Dawkowanie jest podawane w sposób ogólny ,dlatego nie warto ściśle przestrzegac danych z tabelek.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

20 czerwca 2012, 12:33

Do mojego Onka też przyszedł dzisiaj Wolfblut tyle , że z dziczyzną Black Forest. I mam nadzieję że .... nie będzie przykrych niespodzianek . ( zawsze zostaje niezawodna Mera z indykiem taki nasz hit :)
Nuta zapachowa ziołowo owocowa :) Bardzo twarde granulki , zaleca się moczenie karmy przez producenta , niby w celu lepszej strawnosci. Oczywiście Merlinowi smakują nienamoczone. W okresie letnim też rezygnuję z tranu w sumię podaję go tylko jesienią i zimą .
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

21 czerwca 2012, 11:47

Robercie, kupiłam ostatnio dla mojego gluta Gold Omega 3 dawka 1000 mg. Czy ja mu to mogę podawać? Czy dawka nie jest za duża?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 czerwca 2012, 11:59

Możesz podawać bez obaw ale 1 kapsułkę dziennie.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

21 czerwca 2012, 12:05

Dzięki bardzo. Taki właśnie miałam zamiar :)
Miba
Posty:3
Rejestracja:18 czerwca 2012, 09:25

21 czerwca 2012, 14:12

Robert,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno kupię Galomega dla mojej psicy, podczytywałam już o nim na forum.
Pytałam o dawkowanie karmy, bo sunia wydaje się być głodna, a jest dość okrąglutka i na zagłodzoną nie wygląda :) No, ale będę próbować.

Karmił ktoś wersją z rybą, ciekawa jestem opinii.
Przy zakupie dostałam próbkę jagnięciny z ryżem, ale tu granulki są gigantyczne jak dla nas, bo mała nie gryzie karmy, tylko łyka i jakoś nie mogę jej nauczyć przeżuwania :lol:
Pozdrawiam
Miba
Posty:3
Rejestracja:18 czerwca 2012, 09:25

02 lipca 2012, 15:36

U nas chwilowo Wolfsblut jest "be" i Mia strajkuje na całego. Nie wiem, czy to wina upałów, czy karma przestała jej smakować ? Nigdy do tej pory nie miałam problemów z apetytem małej, wręcz odwrotnie, zawsze było za mało, a teraz nie zje nawet 1/3 dziennej porcji :shock:
Dorota m - jak u Was sprawdza się dziczyzna?
Galomega kupiona i już podawana 1 x dziennie 500mg
Pozdrawiam
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 lipca 2012, 20:23

Dziczyzna smakuje, dostaje 2 kubki dziennie i garść rano . Nie domaga się dokładki :) , chyba za sprawą upałów ,bo zazwyczaj się domagał. tak było jescze tydzień temu. Załatwia się ładnie 2 razy dziennie. Oby tylko go nie uczuliła !
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości