Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dasko
Posty:23
Rejestracja:09 kwietnia 2012, 14:02

24 lipca 2012, 20:58

Gość pisze:a to czemu my ludzie nie jemy tego co człowiek pierwotny.....?
człowiek się zmienił i zmienił się też pies zwłaszcza po dekadach spędzonych u boku człowieka.
nie wiem jaka jest poprawna ilość białka, węglowodanów i tłuszczy w karmie (A CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ) lecz nie można wg mnie porównywać wilka z psiakiem
I to własnie jest sedno sprawy ! Zgadzam się z tym w 100%
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

24 lipca 2012, 21:26

booboo pisze:
Panie Robercie to że cywilizacja idzie do przodu i mamy obecnie leki i szczepionki na wiele chorób - wcale nie wyklucza tego że powinniśmy my się zdrowo odżywiać zgodnie z "budową" naszych układów pokarmowych ;)

tak cywilizacja aż za daleko poszła do przodu - niedługo te 'szczepionki' zaczniemy dostawać niezależnie od naszej woli, bo koncerny poszły już dalej z tą cywilizacją i zaczynają testować na ludziach ... nie wydaje Ci się dziwne że na nowy szczep grypy od razu mają szczepionkę? albo że weci leczą wszystko ' sterydami"? nawet czeski wet się śmieje że w polsce jest nowa terapia - 'sterydoterapia', odrobacza się psy chemią, a antybiotyk ładuje się nawet na psią sraczkę - o'błędna cywilizacja ...
a skoro tak bardzo trzymamy się natury to może ktoś mi powie/ albo wyjaśni dlaczego naturalne żywienie psa (BARF) wcale nie chroni go przed chorobami cywilizacyjnymi (mam na myśli nowotwory gdzie psy nie dożyły 5lat, jak również nagminne alergie)?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

24 lipca 2012, 21:26

Gość pisze:a to czemu my ludzie nie jemy tego co człowiek pierwotny.....?
człowiek się zmienił i zmienił się też pies zwłaszcza po dekadach spędzonych u boku człowieka.
nie wiem jaka jest poprawna ilość białka, węglowodanów i tłuszczy w karmie (A CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ) lecz nie można wg mnie porównywać wilka z psiakiem
Jeżeli zdobędziesz mi codzienne dostawy mleka od krowy karmionej tym co na łące wyrośnie, mięso zwierząt nie karmionych sztucznymi paszami, nie faszerowanych antybiotykami, sterydami, owoce i warzywa hodowane w ziemi bez nawozów sztucznych, i bez oprysków, jeżeli oczyścisz wodę i powietrze z zanieczyszczeń przemysłowych.....będę ci bardzo wdzieczna za to że mogę się w końcu zacząć odżywiać zdrowo, tak jak człowiek pierwotny....ten Homo Sapiens który żył wieki temu....

Wiesz dlaczego my nie możemy się tak odżywiać? Bo wszystko wokól jest zatrute chemią, bo nie mamy dostępu do nieprzetworzonej żywności, bo kupujemy do jedzenia chłam.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

24 lipca 2012, 21:30

Ania_od_Drixa pisze:
booboo pisze:
Panie Robercie to że cywilizacja idzie do przodu i mamy obecnie leki i szczepionki na wiele chorób - wcale nie wyklucza tego że powinniśmy my się zdrowo odżywiać zgodnie z "budową" naszych układów pokarmowych ;)

tak cywilizacja aż za daleko poszła do przodu - niedługo te 'szczepionki' zaczniemy dostawać niezależnie od naszej woli, bo koncerny poszły już dalej z tą cywilizacją i zaczynają testować na ludziach ... nie wydaje Ci się dziwne że na nowy szczep grypy od razu mają szczepionkę? albo że weci leczą wszystko ' sterydami"? nawet czeski wet się śmieje że w polsce jest nowa terapia - 'sterydoterapia', odrobacza się psy chemią, a antybiotyk ładuje się nawet na psią sraczkę - o'błędna cywilizacja ...
a skoro tak bardzo trzymamy się natury to może ktoś mi powie/ albo wyjaśni dlaczego naturalne żywienie psa (BARF) wcale nie chroni go przed chorobami cywilizacyjnymi (mam na myśli nowotwory gdzie psy nie dożyły 5lat, jak również nagminne alergie)?
Bo pies we wspaniałej wiekszości jest gatunkiem zepsutym przez człowieka, bo człowiek lubi majstrować przy genach, bawić się w matkę naturę i Boga.
Bo żaden dziki psowaty nie żyje tak długo, bo nie jest jego organizm przeznaczony do życia po kilkanaście lat.... Bo żyje w zanieczyszczonym środowisku, bo nawet żywiąc się w sposób naturalny pochłania ogromne ilości chemii w mięsie zwierząt karmionych chemią.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

24 lipca 2012, 21:37

isabelle30 pisze:A który wilk pokonuje te 100km dziennie? Wilk ma swój rewir...na nim poluje, na nim żyje. Jeżeli ma wystaczająco pożywienia, to obchodzi rewir, oznakuje teren, naje się i idzie spać. Czyli mniej więcej tyle ile normalnie żyjący pies...Przy czym słowo normalnie oznacza psa który ma możliwość eksplorować teren, biegać, bawić się, poznawać, pracować luzem, nie tylko piłeczka na długiej lince. Głodujący wilk też zadowoli się byle czym, będzie jadł owoce byle tylko przeżyć. I nie zabiją go one. Podobnie nasze psy - pięknie przystosowują się do tego co na talerzu, przeżyją na wszystkim - świadczą o tym liczne przykłady psów karmionych karmami śmieciowymi, chlebem rozmoczonym w mleku i tym podobnymi wynalazkami. Ale wiemy że to dla nich nie jest najlepsze. Czy wiesz że DNA mitochondrialne psa i wilka ma ponad 95 % homologii? To o czymś swiadczy. Tak samo zbudowany układ pokarmowy począwszy od paszczy i uzębienia, tak samo działająca fizjologia, biochemia. Mówią same za siebie. Chyba wszyscy tutaj znamy prehistorię psa. Od czego to się zaczęło? I na czym polega udomowienie?
No na pewno nie ten z rezerwatu pod Poznaniem :twisted: . Czym wieksze terytoria tym wieksza walka o tereny łowieckie wilkow ( Yellowstone) . Tam wilki walczą o przetrwanie , bo przetrwanie to nie tylko żarcie ale to też rozmnażanie , odchów młodych. Zdobycie cudzego terytorium łowieckiego , ktore konczy się walką na śmierć i życie między wilkami Alfa 2 różnych watach , powoduje przyłączenie się wilków watachy pozbawionej przywódców , w ten sposób zwiększa się stado i tym samym mozliwosci , siła , powiększa teren lowiecki. Obecnie na terenie parku Yellowstone ( dane 2010 ) rządzi jedno poteżne stado . Mitem jest twierdzenie , że wilki się nie zagryzają , wilki Alfa walczą na smierć i życie w obronie swojego stada. Z tym przystosowaniem wilków jest tak , male terytoria lowieckie , mało żarcia , zero rozmnażania się, sytuacja może trwać latami, a propos rozmnażają się tylko wilki Alfa , żadne Beta i podrzędne.
W zimie głownie polują na grubą zwierzynę, wtedy też polują w stadach z wiadomych powodów, w lecie kiedy warunki życia są sprzyjajace zadawalają się drobną zwierzyną tym co się nawinie.
No wlasnie psy są doskonale przystosowane do warunków życia z człowiekiem , gdyby było inaczej i zatrzymały się na etapie dzikich psowatych ,pomimo podobieństw w układzie pokarmowym nie przeżyłyby na suchym żarciu , a mają sie na nim całkiem dobrze , bez wzgledu na nasze preferencje odnośnie ich żywienia.
I jescze jedno , ktoś tu kiedyś napisal, że male wilcze szczenięte1-2 miesiace karmione są surowym mięsem, tak tylko przetrawionym enzymami , zwymiotowanym, głownie przez ojca polujacego , a następnie w ten sam sposób karmione są przez watahę. Wilki wychowywane są przez cale stado. ale o ich wychowaniu i o wilczych przedszkolach nie bede pisac , bo to mija się z tematem :
Ale jeszcze jako ciekawostkę dodam, że kiedyś w Rosji robiono eksperyment z lisami. z kazdego miotu wybierano , liski o pewnych cechach , spokojne, dajace się głaskać człowiekowi itd, potem te " grzeczne" rozmnażano i i w którymś pokoleniu zaczęly pojawiać się liski o cechach fizycznych zbliżonych do naszych psów , merdające ogonami, z oklapniętymi uszami. To a propos udomowiania psowatych.
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

24 lipca 2012, 21:42

isabelle30 pisze:
Ania_od_Drixa pisze:
booboo pisze:
Panie Robercie to że cywilizacja idzie do przodu i mamy obecnie leki i szczepionki na wiele chorób - wcale nie wyklucza tego że powinniśmy my się zdrowo odżywiać zgodnie z "budową" naszych układów pokarmowych ;)

tak cywilizacja aż za daleko poszła do przodu - niedługo te 'szczepionki' zaczniemy dostawać niezależnie od naszej woli, bo koncerny poszły już dalej z tą cywilizacją i zaczynają testować na ludziach ... nie wydaje Ci się dziwne że na nowy szczep grypy od razu mają szczepionkę? albo że weci leczą wszystko ' sterydami"? nawet czeski wet się śmieje że w polsce jest nowa terapia - 'sterydoterapia', odrobacza się psy chemią, a antybiotyk ładuje się nawet na psią sraczkę - o'błędna cywilizacja ...
a skoro tak bardzo trzymamy się natury to może ktoś mi powie/ albo wyjaśni dlaczego naturalne żywienie psa (BARF) wcale nie chroni go przed chorobami cywilizacyjnymi (mam na myśli nowotwory gdzie psy nie dożyły 5lat, jak również nagminne alergie)?
Bo pies we wspaniałej wiekszości jest gatunkiem zepsutym przez człowieka, bo człowiek lubi majstrować przy genach, bawić się w matkę naturę i Boga.
Bo żaden dziki psowaty nie żyje tak długo, bo nie jest jego organizm przeznaczony do życia po kilkanaście lat.... Bo żyje w zanieczyszczonym środowisku, bo nawet żywiąc się w sposób naturalny pochłania ogromne ilości chemii w mięsie zwierząt karmionych chemią.
dziękuje Isabelle30 - mając to na uwadze pozostanę przy suchej karmie, może przeżyjemy zBARFowane wilki ;)
booboo
Posty:47
Rejestracja:16 lipca 2012, 16:27

24 lipca 2012, 21:42

Gość pisze:a to czemu my ludzie nie jemy tego co człowiek pierwotny.....?
czyli co takiego? ludzie pierwotni jedli to samo co my teraz mięso, ryby, owoce, warzywa...a że teraz mamy kupę świństwa i chemii dookoła jak różne przyprawy (bo doszliśmy do wniosku że tak jest smaczniej), "mcsyfy" batony i inne fyrkasy ;) to wcale nie oznacza że tak powinna wyglądać nasza dieta;) - każdy może żywić się zdrowo;) i nasze zwierzaki też.
Ludzie od zawsze byli wszystkożerni i nadal są, psy zawsze były mięsożerne i nadal są ;) To nie jest tak że i roślinożercy i mięsożercy mają taki sam układ pokarmowy. Nie chodzi o zmiany cywilizacyjne ale o to że układ pokarmowy się nie zmienia, taki jaki był tysiące lat temu teraz jest taki sam i w dalszym ciągu nie jest przystosowany do trawienia roślin - bo pies nie był ani nigdy nie będzie - nawet za kolejne tysiące lat roślinożerca;)
tadam;)
Tego się nie da podważyć;)

Ale każdy ma prawo do swojego zdania oczywiście;) są psy na dietach wegetariańskich lub wegańskich i ich właściciele uważają że tak jest słusznie ;) każdy ma swój pogląd na sprawę i swoją ideologię i swoje argumenty ;)

Jeśli do kogoś nie przemawiają moje ;) to pozostaje mi tylko życzyć zdrówka psiakom - bo o to nam wszystkim chodzi - bez względu na różne poglądy;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 lipca 2012, 22:07

booboo pisze:
Robert A. pisze: O jakiej Naturze mówisz?W naturze pies nie dostaje sterydów i antybiotyków przy byle wizycie u weterynarza ,nie dostaje szczepionek itd juz jak tak bardzo natury pilnujemy to pilnujmy jej do końca a nie wybiórczo .


Panie Robercie to że cywilizacja idzie do przodu i mamy obecnie leki i szczepionki na wiele chorób - wcale nie wyklucza tego że powinniśmy my się zdrowo odżywiać zgodnie z "budową" naszych układów pokarmowych ;)

I nie tam od razu że jestem przeciwniczką suchego;) - bo mój zwierz też je suche ;)
Nie jestem tylko fanką zamieniania białka zwierzęcego mięsożercy na białko roślinne do którego trawienia organizm nie jest przystosowany.
Mięsożerca i roślinożerca mają inny układ pokarmowy który się nie zmienił od wielu -set lat...;)
Jeszcze raz napiszę karmy suche (wybór ogromny)nie są tylko oparte na roślinnych białkach wręcz przeciwnie jest ich coraz mniej w karmach.
Dla każdego z nas wyznacznikiem powinien być jego pies jak wygląda ,co je i jak się czuje.
Zawsze powtarzam trzeba zachować środek i zdrowy rozsądek w każdym temacie ,nikt z nas nie ma recepty na idealne żywienie,ale każdy się stara robić to jak najlepiej potrafi i to jest najwazniejsze .
Ile jest przypadków ,ze na suchym żle dobranym psy chorują,to samo jest na Barfie który teoretycznie jest zdrowszy,ale znowu mogę przytoczyć przykłady z życia gdzie barf ratował zdrowie i sucha karma ratowała zdrowie psów.
Awatar użytkownika
marta1987
Posty:94
Rejestracja:14 września 2011, 13:11
Lokalizacja:szczecin

24 lipca 2012, 22:37

witam ponownie :) mam pytanko co do karmy josera hight energy . mój psiak bardzo dużo biega ma sporo ruchu dostaje teraz josere festiwal i zauważyłam że się nią nie najada nawet kiedy więcej dostanie to chodzi głodny myślałam właśnie nad zmianą na hight energy czy bedzie dla niego dobra ?
farmaceutka
Posty:1
Rejestracja:25 lipca 2012, 18:04

25 lipca 2012, 18:59

Cześć spróbuj podawać jeden posiłek gotowany dodatkowo (mięso ,ryż ,warzywa ,olej tłoczony na zimno ) zwiększysz wartość energetyczna diety i znacznie ją urozmaicisz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2012, 21:46

marta1987 pisze:witam ponownie :) mam pytanko co do karmy josera hight energy . mój psiak bardzo dużo biega ma sporo ruchu dostaje teraz josere festiwal i zauważyłam że się nią nie najada nawet kiedy więcej dostanie to chodzi głodny myślałam właśnie nad zmianą na hight energy czy bedzie dla niego dobra ?
Po czym sądzisz,że pies chodzi głodny?Może najzwyczajniej karma Mu podpasowała?
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

25 lipca 2012, 23:02

ROYAL CANIN Bulldog
Składniki:
Ryż, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białka wieprzowe L.I.P.*, izolowane białka roślinne L.I.P.*, hydrolizowane białka zwierzęce, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, tran, olej sojowy, fruktooligosacharydy, proszek jajeczny, polifosforan sodu, DL-metionina, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), tauryna, hydrolizowane skorupiaki (źródło glukozaminy), L-lizyna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny).
* L.I.P.- białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej przyswajalności.
NUTRA NUGGETS Lamb Meal & Rice Dog
Skład karmy: mielona baranina, ryż pełny, tłuszcz z kurczaka, kukurydza, pulpa buraczana, podroby drobiowe, jaja, drożdże browarniane, siemię lniane.

Te karmy niestety uczulały bądź uczulają mojego buldożka. W przypadku Royala myślę, że uczalał go kurczak. Natomiast w przypadku Nutry Nuggets tłuszcz z kurczaka bądź kukurydza albo jedno i drugie. O ile tłuszcz może uczulać ??? To pytanie do ekspertów na tym forum.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

26 lipca 2012, 07:48

To proste - w tłuszczu też są białka. A do wywołania reakcji alergicznej wystarczy śladowa ilośc alergenu. Jeżeli podejrzewasz że pies jest uczulony na kurczaka to karma nawet nie może leżeć koło kurczaka. Nie dla was RC (bardzo kiepska karma), nie dla was karmy które mają w składzie tłuszcz z kurczaka, wyciąg z wątroby kurczaka, oraz "tłuszcz zwierzęcy" bo on na bank jest z kurczaka
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lipca 2012, 07:58

Gdyby kurczak był chowu ekologicznego,problem by nie istniał,a tak hormony wzrostu,antybioyki,i inne świństwa używane przy hodowli kurczaka(nie tylko)powodują bardzo często reakcje alergiczne.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

26 lipca 2012, 10:18

Dziękuję serdecznie za odpowiedź panu Robertowi i oraz Isabelle 30 pozdrawiam was serdecznie!!!
Dla porównania podam składy Nutry Gold łososia oraz jagnięciny i w tych karmach występują o dziwo elementy drobiowe, ale te karmy nie uczulały mojego pieska.

NUTRA GOLD Lamb & Rice Adult Dog.
Skład:
baranina (18%), mączka z baraniny, pełnoziarnisty ryż brązowy, jęczmień, ryż biały, płatki owsiane, produkty pochodne jaj, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), ziemniaki (5%), proso, siemię lniane, naturalny dodatek smakowo-zapachowy, wodorosty (1%), marchew (1%), groszek zielony (1%), pomidory (1%), jabłka (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), szuszony korzeń cykorii, tauryna, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.

Pogrubione są elementy drobiowe. Mój piesek co prawda zjadł tylko 15 kg tej karmy, ale ona go nie uczulała.
NUTRA GOLD Salmon & Potato Adult Dog

Skład:
mięso z łososia (20%), mączka z łososia (źródło tłuszczy rybnych), ziemniaki (10%), jęczmień, pełnoziarnisty ryż brązowy, olej canola (konserwowany mieszanką tokoferoli), produkty pochodne jaj, suszony ryż łamany, pulpa buraczana, siemię lniane, naturalny dodatek smakowo-zapachowy, wodorosty (1%), marchew (1%), groszek zielony, pomidory (1%), jabłka (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), suszony korzeń cykorii, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.
Tu mam 100 pewność mój piesek zjadł 33 kilo tej karmy zero reakcji alergicznych.
Jednak mój piesek średnio przyswajał Nutrę Gold mimo, że w przypadku obu karm zmniejszałem dawkę o około 10%. Wtedy kupki były ciut lepsze ale dalekie od ideału- czytaj małe, twarde.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości