Trovet

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Szafirro
Posty:20
Rejestracja:20 września 2011, 14:25

20 września 2011, 15:52

Zioła ? Typu rumianek, melisa ? Takie kupne w aptece czy świeże ? Przybliż temat :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 września 2011, 15:55

O ziołach juz wystarczy,to nie temat na forum ogólnym.
Szafirro
Posty:20
Rejestracja:20 września 2011, 14:25

20 września 2011, 22:43

Dlaczego to nie temat na forum ogólnym ? Podziel się swoją wiedzą na temat ziół bo to mnie zainteresowało. Nie bądź sęp ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 września 2011, 22:46

Zioła to nie zabawa,tylko poważna sprawa,juz raz o tym pisałem,a wiedzą dzielę się ile tylko mogę,co widac na każdym kroku na tym forum :)
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

27 marca 2012, 12:40

Robert A. pisze:Tak często bywa i wielokrotnie właściciel "sieje panikę",że karma nie nadaje się ,bo pies robi duże qupy.Jelita i żołądki psów to nie automaty trzeba przeczekac (czasami nawet do 2-3 tygodnie)zanim sie wszystko unormuje.

O, dobrze wiedzieć, panie Robercie :lol: Co jakiś czas niepomna tego, że lepsze jest wrogiem dobrego, chcę kupić coś super i odstawiam sprawdzoną karmę Trovet z królikiem (kupioną dzięki Pana podpowiedzi). Teraz mam TOTW i żałuję decyzji o jej kupnie. Pies robi ogromne koopy, ma bąki, dwa razy miał biegunkę. Karmę dostaje ponad tydzień... Mam nadzieję, że to przejściowe.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 marca 2012, 12:57

jotkaszka pisze: O, dobrze wiedzieć panie Robercie :lol: Co jakiś czas niepomna tego, że lepsze jest wrogiem dobrego, chcę kupić coś super i odstawiam sprawdzoną karmę Trovet z królikiem (kupioną dzięki Pana podpowiedzi). Teraz mam TOTW i żałuję decyzji o jej kupnie. Pies robi ogromne koopy, ma bąki, dwa razy miał biegunkę. Karmę dostaje ponad tydzień... Mam nadzieję, że to przejściowe.
To są dwie zupełnie różne karmy, trovet jest delikatny, ma skromny skład i jest łatwo strawny - specjalnie w ten sposób skontrowany, by dla chorego, alergicznego i wrażliwego układu trawiennego nie stanowić wielkiego wyzwania.
Totw to zupełnie inna bajka - skomplikowany skład, wiele źródeł białka i węglowodanów, do tego dodatki owocowe i ziołowe, jak dla mnie to oczywiste, że po tak gwałtownej zmianie będzie się coś z psem działo, szczególnie, że minął DOPIERO tydzień i że mieszasz smaki (doczytałam w innym wątku).
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

27 marca 2012, 15:50

japanisze pisze:
To są dwie zupełnie różne karmy, trovet jest delikatny, ma skromny skład i jest łatwo strawny - specjalnie w ten sposób skontrowany, by dla chorego, alergicznego i wrażliwego układu trawiennego nie stanowić wielkiego wyzwania.
Totw to zupełnie inna bajka - skomplikowany skład, wiele źródeł białka i węglowodanów, do tego dodatki owocowe i ziołowe, jak dla mnie to oczywiste, że po tak gwałtownej zmianie będzie się coś z psem działo, szczególnie, że minął DOPIERO tydzień i że mieszasz smaki (doczytałam w innym wątku).
Japanisze, smaki zaczęłam mieszać po kilku dniach stosowania przepiórki. Pies nie chciał jej jeść, były bąki i biegunka więc otworzyłam opakowanie z jagnięciną :oops:
Nie wiedziałam, że nie należy mieszać smaków.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 marca 2012, 16:06

jotkaszka pisze:
Nie wiedziałam, że nie należy mieszać smaków.
Mają zupełnie inny skład; nie, że nie należy, ale przy przestawianiu lepiej, żeby było nudno i monotonnie ;), szczególnie jeśli pies jest wrażliwy.
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

26 lipca 2012, 13:32

Zastanawiam się jak jest ze smakowitością karmy z królikiem RRD i kaczką DPD, którą psy chętniej jedzą? Dotychczas kupowałam królika i wszystko było ok, teraz mam ochotę na kaczkę :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lipca 2012, 14:47

Moja odp nie będzie miarodajna ,bo mój Fila zjada wszystko kaczka także bardzo mu smakuje.
Ostatnio trochę powiększyli granulki w Trovet DPD I TROVET dziczyzna.
jotkaszka
Posty:74
Rejestracja:13 kwietnia 2008, 23:05

26 lipca 2012, 16:35

Robert A. pisze:Moja odp nie będzie miarodajna ,bo mój Fila zjada wszystko kaczka także bardzo mu smakuje.
Ostatnio trochę powiększyli granulki w Trovet DPD I TROVET dziczyzna.
A czy te granulki są bardzo twarde? Czy poradzi sobie z nimi pies podobny z postury do jamnika? Teraz kończymy Wolfsblut i widzę, że sprawia jej trudność rozgryzanie zwłaszcza dzikiej kaczki...
dasko
Posty:23
Rejestracja:09 kwietnia 2012, 14:02

26 lipca 2012, 17:12

Ja karmię Trovetem z dziczyzną i faktycznie granulki są twardawe , ale wzięłam się na sposób i rozdrabniam tłuczkiem do mięsa - i po problemie ! Te z królikiem są kruche , natomiast z kaczką nie próbowałam , bo pies uczulony na drób.
Aniek
Posty:23
Rejestracja:19 października 2012, 15:26

15 listopada 2012, 09:18

Odświeżę na szybko temat - mam wyżełka (7 miesięcy). Psiak ma straszny łupież, matowa, wypadająca sierść (pasożyty/grzyby wykluczone u weta) podrapuje się...wygląda na to, że ma alergię na kuraka, po podaniu np kawałka piersi z kurczaka, już na drugi dzień łupież dwa razy większy. Sensacje objawiły się na Husse Valp Maxi, a więc kurak. Teraz jest na TOTW Pacific, ale czytam Wasze posty i mówicie, że też ma dosyć skomplikowany skład, nie koniecznie dla alergika. Myślę nad tym, żeby kupić Trovet z królikiem, aby jak wyczytałam u Was "psiaka z alergii wyprowadzić", uspokoić trochę skórę.

Mam wielką prośbę do Was o pomoc w doborze suplementów do tej karmy dla mojego młodziaka - Can vit zielony, tran i wit, o których ktoś wspominał na początku wątku, a wszystko w połowie dawki wystarczy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 listopada 2012, 10:40

Canvit ma tyle samo zwolenników co przeciwników(już sam Canvit powoduje często problemy żołądkowo -skórne ma w składzie min kredę) Canvit bym zupełnie odstawił ,kupiłbym Trovet Rabbit ,kwasy omega 3(ja polecam galomega 3,ale mozna i inne ważne aby były pochodzenia rybnego) zamiast Tranu ,a z witamin Beaphar Top 10 w połowie zalecanych dawek producenta.
Aniek
Posty:23
Rejestracja:19 października 2012, 15:26

15 listopada 2012, 11:53

Dzięki :) Tak zrobię, mam nadzieję, że się wszystko uspokoi.

Co do Galomega - jakie dawkowanie? Piszą, że "3 razy dziennie po 2 kapsułki podczas posiłków", ale to dla ludzi - połowa tego wystarczy?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości