przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

09 lipca 2012, 14:25

filodendron pisze:
Robert A. pisze:W okresie słonecznym my i zwierzęta pobieramy witaminę D3 ze słońca.
No właśnie - jak to z tym jest? My tej witaminy nie pobieramy ze słońca - ona się syntezuje w naskórku pod wpływem promieni UV. A psy przecież pokryte są sierścią, niektóre bardzo gęstą i obfitą - czy one też syntezują wit. w skórze?
***
Co do źródeł wapnia w jedzeniu to nie może być aż tak źle. Odchowałam córkę na diecie bezmlecznej i bezjajecznej (alergia). Z czasem, gdy miała parę lat, zaczęła tolerować żółte sery i przefermentowane mleko. Podawałam wapń w syropie, ale niewiele - wyłącznie w czasie przeziębień (bardzo rzadkich) i w przypadku objawów alergii (które jednak dzięki diecie znacząco ograniczyliśmy, więc też nie zdarzało się to często. Dawałam soki pomarańczowe i zielone warzywa (pietruszka, brokuł). Teraz ma 16 lat, jest zdrowa, nigdy niczego nie złamała i nie ma próchnicy - w ogóle.
niedobory wapnia w dzieciństwie dadzą o sobie znać po menopauzie.
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

09 lipca 2012, 14:44

SleepingSun pisze: niedobory wapnia w dzieciństwie dadzą o sobie znać po menopauzie.
A mnie się wydaje, że na dzień dzisiejszy "nauka" twierdzi, że kościec największą masę nabiera ok. 30-tki a proces tworzenia kości słabnie dopiero po 40-tce. Słabnie - nie ustaje.
A co powiedzą za następne 10 lat, to się zobaczy ;)
W każdym razie dla mnie brak próchnicy w stałych zębach jest dowodem na właściwy poziom wapnia w okresie, w którym one się formowały. Niedobory wapnia są wymieniane na pierwszym miejscu dietetycznych uwarunkowań podatności na próchnicę.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

09 lipca 2012, 15:26

szczytową masę kostną faktycznie nabiera się około 30 rż (niektóre źródła twierdzą, że do 20) - gdzie 'gubienie' i 'tworzenie' komórek kości jest na równym poziomie. Następnie dominującymi procesami są procesy kościogubne (osteoblasty nie zdążają nadbudowywać kk). Ale to kilka % rocznie (u facetów średnio 0,3%, u kobiet 0,5% w okresie menopauzy 2-10%). Mnie za to się wydaje, że dużych ubytków w kości powstałych w dzieciństwie nie da się uzupełnić (proces kostnienia zaczyna się już w życiu płodowym trwa do 20-30 rż), ale z drugiej strony uważa się też, że całkowita wymiana kośćca trwa 7 lat. Być może jest to związane z tym że osteoblasty działają na powierzchni kości (a osteoklasty tam gdzie osteoblasty)

A próchnica z tego co mi wiadomo to choroba bakteryjna i niedobór wapnia wcale nie jest jej główną (!) przyczyną ;)
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

09 lipca 2012, 15:34

SleepingSun pisze: A próchnica z tego co mi wiadomo to choroba bakteryjna i niedobór wapnia wcale nie jest jej główną (!) przyczyną ;)
Zgadza się. Dlatego nie pisałam o przyczynach, tylko o uwarunkowaniach podatności. Bakterie (przyczyna) są, pożywka dla nich (cukry) też - a choroba się nie pojawia, bo nie ma podatności (odpukać w niemalowane) ;)
kaya87
Posty:1
Rejestracja:31 lipca 2012, 21:15

31 lipca 2012, 21:21

mojego psa karmię gotowanym kurczakiem z makaronem marchewką groszkiem i innymi warzywami + raz na jakiś czas puszka i zawsze dostęp do świeżej suchej karmy
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

31 lipca 2012, 21:39

czy ktoś wie ile gram białka powinien dostawać dorosły pies?
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

01 sierpnia 2012, 01:32

SleepingSun pisze:czy ktoś wie ile gram białka powinien dostawać dorosły pies?
Też kiedyś tu zadawałam to pytanie :) Wygląda na to, że sprawa chyba nie jest prosta. Z tego, co udało mi się znaleźć (szukałam w popularnej literaturze i w necie), w zależności od opracowania, dawkowanie białka dla zdrowego, dorosłego psa zawiera się w widełkach od 2 do 4, czasem do 5 gram białka na kilogram masy ciała dziennie. Ale autorzy poszczególnych artykułów nie wyrażają in expressis verbis, jakiego pochodzenia jest to białko (tylko na ogół tak sobie dywagują na temat białka ogólnie). I jeśli taki Teichmann za Grunbaumem (lata 80-te - sporo obecnych artykułów w necie "leci" na tych danych, choć nie zawsze się do tego przyznaje) określa dawkę białka na 4,5 grama na kg mc/dziennie, jednocześnie zakładajac, że pies żywiony jest nie tylko mięsem, ale też zbożem, roślinami strączkowymi itp., to - moim zdaniem - takie 4,5 grama białka sumarycznie z tych wszystkich składników diety, jeśli chodzi o przyswajalność, może być równoznaczne z 2 gramami białka tylko z mięsa. Wiadomo - białko białku nierówne - ale tego tabele nie uwzględniają. Tak czy inaczej z moich dotychczasowych laickich poszukiwań wyłaniają się te widełki 2-4/5 gram na kg mc/dziennie - dla zdrowego, dorosłego, nie wybitnie pracującego psa. No i zostaje celować w złoty środek ;)
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

21 września 2013, 19:43

Powiedzcie proszę jakie suplementy polecacie przy domowej diecie ( mięso,warzywa, owoce , ryż) . Psica jest po dyskopatii i jest wspomagana preparatami na stawy. Czego jeszcze potrzebuje przy domowym żywieniu?
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem mięsa dla psów z Aspolu( wersja do obróbki termicznej) - czy ktoś ma doświadczenie z ich produktami ?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

21 września 2013, 19:47

a barf odpada?
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

21 września 2013, 20:08

SleepingSun pisze:a barf odpada?
raczej odpada, psina kiepsko znosi surowiznę , kości powodują gigantyczne zaparcia . Psina ma 5 lat, wychowana na przemysłowych karmach , więc próba przestawienia na domowe to wyzwanie i dla niej i dla mnie :wink: ale może kiedyś ....na razie chcę zacząć gotowanie.

Poczytałam sobie o gotowych mrożonkach mięsnych i chyba mi się już mniej ten aspol podoba. Mam jamnika, więc raczej będę kupować normalne mięso.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

21 września 2013, 22:38

Gayka pisze:Powiedzcie proszę jakie suplementy polecacie przy domowej diecie ( mięso,warzywa, owoce , ryż) . Psica jest po dyskopatii i jest wspomagana preparatami na stawy. Czego jeszcze potrzebuje przy domowym żywieniu?
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem mięsa dla psów z Aspolu( wersja do obróbki termicznej) - czy ktoś ma doświadczenie z ich produktami ?
Dobra jest naturalna mieszanka ziołowa z drożdzami Herbolistic Healthy Paws ( bardzo wydajna) z zastosowaniem do gotowanego i surowego , no i olej z łososia.( wspomaga nie tylko skorę ale i stawy) Produkty Aspol przeznaczone bardziej są dla barfujących niż gotujących. W przypadku wiekszej ilości mięsa na rzecz ryżu lub rezygnacji z niego podaje się jescze 1/2 łyżeczki zmielonych skorupek z jaj na 1/2 kg mięsa. Podobnie jak w barfie podaje się rozne miesa , plus podroby , wątrobę w niewielkich ilościach raz na 7-14 dni lub 2 % dziennego spożycia.
Mozna też dodawać witaminy gotowe bephear Top 10 , Dr Seidla , Dolfosu.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

22 września 2013, 08:14

Bardzo dziękuję ! To już coś wiem, mogę działać.
Jedna rzecz bardzo mnie zdziwiła , otóż wyczytałam w artykule napisanym przez Dorotę Sumińską, że dla psa niewskazane są wywary mięsne :shock: :shock: Mam psy od lat i całe lata gotowałam wszystko w jednym garze- mięso z warzywami i wypełniaczem , więc pies konsumował ten wywar . A teraz czytam, że to szkodliwe :shock:
Z suplementów podawałabym : olej rybi, algi, błonnik, TOP10 , ArthroHA - czy to będzie ok?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

22 września 2013, 09:38

Powinno być dobrze. :) Kiedy Merlin był na gotowanym nie stosowałam wywarów , bo akurat u niego wywolywały biegunki i tylko dlatego. Poza tym on był na diecie i ryż dostawal w minimalnych ilościach. Ale kiedy na necie szukałam dla niego odpowiedniej diety to w przepisach wszystko było wrzucane do jednego gara :). Nie stosowałam błonnika , bo nie było takiej potrzeby.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

22 września 2013, 16:30

Wielkie dzięki !
Dla mnie błonnik dla psa to super sprawa, psica dostaje mniejsze porcje a dzięki błonnikowi jest najedzona .
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

22 września 2013, 16:55

...
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 13:07 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości