Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 sierpnia 2012, 13:25

Zapytanie weterynarza konczy się w 95% skazaniem na sponsorujący Royal Canin,weci nie znają się na żywieniu tylko na leczeniu (też różnie z tym bywa),nie ma sensu robić tego błedu:)
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

22 sierpnia 2012, 17:33

Karm jest mnóstwo,przeciętny właściciel ,dostaje oczopląsu na widok pełnych półek,kolorowych worków,zachwalanych przez sprzedawców,reklam telewizyjnych,gdzie "szczęśliwe psy"i koty ,pałaszują karmę "aby były zdrowe",wątpliwej marki.
15 lat temu gościłam u siebie przedstawiciela,tej karmy,jako że "wiodąca marka w Polsce",usiłowała zrzeszać hodowców psów rasowych,dając im spore profity-worek za pół darmo,wyprawki dla szczeniąt/były to stare dzieje-teraz to norma/. Wiedział ze nie ma u mnie szans,ponieważ to nie to czego się oczekuje.Znamy hodowców ,którzy się złapali,jak również znamy psiaki,które to jedzą.Ja stosowałam Gilpę,Euro--premium i Royal Canin.Royal Canin pochodził z Francji, to była dobra ,karma nie narzekam ,mój golden ma w tej chwili 13,5 roku,ma się świetnie.
Od roku ,przeszłam na Wolsblut i Markus Muchle, co do tej ostatniej ,interesują mnie zmielone kości dziczyzny- właśnie te kości,myślę że to dzięki nim,produkt przemiany materii,jest czasami za bardzo zbity.Na dłuższą metę nie bardzo wskazane,bo psiaki mogą dostać z czasem hemoroidów.Muszę jeszcze nad tym pomyśleć.
Dostają również mięso gotowane drób ,wołowina, półsurowe,na przemian z ryżem, warzywami,suplementy Canina , chrząstki.
Taka psia dieta występuje u mnie
Pozdrawiam.
Gość

22 sierpnia 2012, 20:58

Jaka jest szansa wystąpienia u psa hemoroidów? Jak żyję się z tym nie spotkałam. To jest chyba super hiper mały odsetek. Zwłaszcza,że te hordy bezdomnych psów zjadają w większości kości właśnie, od których to zielona trawa jest upstrzona qupskami koloru białego o twardości betonu :D Nie łączyłabym więc MM z żylakami odbytu :))
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

22 sierpnia 2012, 21:05

Mnie też zinteresował temat hemoroidów. Nidgy nie słyszłam, żeby pies cierpiał na tą chorobę , ale chetnie dowiem się jeśli ktoś wie więcej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 sierpnia 2012, 21:14

Oddalacie się od głównego wątku najlepsza karma .
Zdrowie psiaków jest w innym dziale
.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

22 sierpnia 2012, 21:14

W życiu nie słyszałam o hemoroidach u psów....
Nie chcę cię martwić Fredom ale wszystkie karmy suche zawierają zmielone, sproszkowane kości, skóry, kopyta, i temu podobne rarytasy. Ty myślałaś że to polędwica? :shock: :mrgreen:
Na tyle psów Barfujących, zjadających codziennie kości, i to nie mielone, nie znam żadnego z żylakami odbytu...
Jeżeli twój pies ma problem z wypróżnieniem na ww karmach, to znaczy że nie są one dla niego odpowiednie i tyle. Ale ich nieopowiedniość nijak się ma do zawartości w nich kości...
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

22 sierpnia 2012, 22:12

Gdzieś napisałam że mój pies ma problemy po ww. karmach? Nie.
Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu i niestety zdarza się takie schorzenie pośród psów,a zła dieta może prowadzić do tzw.zatwardzenia i od tego tylko krok do żylaków.
Jedna i druga karma bardzo służy moim psom,choć nie jest to polędwica.
Przepraszam że zeszłam z tematu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

23 sierpnia 2012, 03:36

Freedom pisze:Od roku ,przeszłam na Wolsblut i Markus Muchle, co do tej ostatniej ,interesują mnie zmielone kości dziczyzny- właśnie te kości,myślę że to dzięki nim,produkt przemiany materii,jest czasami za bardzo zbity
Mój psiak na Markusie był 2 lata i nie zauważyłam by były po nim bardzo zbite dowody, raczej odrobinę miękkawe. Może to osobniczy przypadek, bo tych kości to tylko 5% jest, a co to jest do całości :wink:
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

23 sierpnia 2012, 07:40

Alto , z Twojego wpisu wynika że był,tzn ,że już nie jest?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

23 sierpnia 2012, 11:52

Freedom pisze:Od roku ,przeszłam na Wolsblut i Markus Muchle, co do tej ostatniej ,interesują mnie zmielone kości dziczyzny- właśnie te kości,myślę że to dzięki nim,produkt przemiany materii,jest czasami za bardzo zbity.Na dłuższą metę nie bardzo wskazane,bo psiaki mogą dostać z czasem hemoroidów.Muszę jeszcze nad tym pomyśleć.
Pozdrawiam.
No tak mi się jakoś wydaje że tutaj narzekasz na ww karmy...
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

23 sierpnia 2012, 12:45

Nie narzekam,na ww.karmy.
Napisałam czym karmię ,to wszystko.
Zastanowiły mnie kości z dziczyzny, dlatego się nad tym zastanawiam.
Dla moich psów Wolsblut to karma nr.1

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

23 sierpnia 2012, 22:31

Freedom pisze:Alto , z Twojego wpisu wynika że był,tzn ,że już nie jest?
Dowiedziałam się o co warto pytać w mięsnym (można rzec rarytasy spod lady :lol: ) i właściwie przeszłam od lutego na gotowane. Niby miało być na chwilę aż się nie przeje i dla odmiany od kuraka w MM, ale puki co wchodzi, w zamrażarce porobiły się rozmaite zapasy, nawet skorupki z jajek zaczełam zbierać, więc raczej nie wróży to rychłego końca :lol: . Markus pozostał jako karma z doskoku, na wyjazdy, czy gdy nie było czasu przygotować wcześniej, ale wychodzi to bardzo sporadycznie. Z naszego przypadku złego słowa nie mogę na niego powiedzieć :wink:
MatKozee
Posty:1
Rejestracja:27 sierpnia 2012, 19:46

27 sierpnia 2012, 19:51

Dzięki, wasze opinie się przydały!
Apocatequil

27 sierpnia 2012, 21:00

SleepingSun pisze:a co zamiast zboża?
warzywa, owoce.
Zdecydowanie lepiej przyswajane przez psa, bo mają cokolwiek (witaminy, mikro i makroelementy).
To, że pies jest karmiony karmą bezzbożową po nim widać. Ma zdecydowanie lepszą masę mięśniową, przede wzystkim szybciej jest w stanie się ona wytworzyć.
Na barfie idealnie widzę jak to się dzieje. Serio :) To czy zboża są czy nie ma ich w ogóle ma ogromne znaczenie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 sierpnia 2012, 21:19

Oczywiście ma znaczenie,ale nie aż takie ,też mam psy od zawsze :) i widzę jak wyglądają po takiej czy innej karmie.
Oczywiście są zboża i zboża np pszenica i ryż.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości