Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

03 września 2012, 15:58

Maghda pisze:Czy ktoś wie, jakie karmy poza Marcusem powodują wzmożone pragnienie u psów? Przydałaby mi się taka informacja na przyszłość, żebym wiedziała, jakich karm unikać dla psa chorego na moczówkę, który pije bardzo dużo.
Z karm , ktore wywoływały u mojego onka nadmiar picia to zdecydowanie były Taste of the wild z rybą i Koebers Senior. Ale jest to bardzo subiektywna obserwacja , być może ktoś inny mial pozytywne doświadczenie.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

06 września 2012, 09:20

Robert A. pisze:Monika.B najpierw zrób biochemie a pózniej będziemy mysleli co dalej cos się dobierze bez problemu.
Witam,
wczoraj odebrałam wyniki psiaka, ma chorą trzustkę. Lekarz u którego przeprowadzałam badania stwierdził ostre zapalenie trzustki i oprócz oczywiście leków zalecił karmę Hill's w/d ( z tego co pamiętam ). Konsultowałam się wczoraj z dr. Jarkiem i całe szczęście nie jest tak zle jak zostało mi to wczoraj przekazane przez innego lekarza. Dodam tylko, że weterynarz, który zlecił badania stwierdził, że pies nie dożyje niedzieli :( . dzisiaj jadę na wizytę do dr. Jarka, który chce zobaczyć pieska i zrobić inne badania jak amylaza, której inny lekarz nie zlecił :evil: . Ogólnie inne wyniki są o.k bardzo proszę o podpowiedz jakiejś karmy dla piesków z wrażliwymi jelitami i trzustką. Teraz jadł jak pisałam NGBB. Jestem bardzo zaniepokojona w jaki sposób pomóc mojemu psiakowi z żywieniem przy takich problemach, może stosować coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 września 2012, 11:09

Monika B.
Cokolwiek z psem się stanie nie koduj się,nikt nie ma prawa oceniać ile pies będzie żył(nawet z punktu widzenia medycznego)bo to jest nakładanie swoistego kodu na właściciela i zwierzaka!!!!!-tyle z życia bioenergetycznego :)
Koniecznie odstaw NGBB nie nadaje się dla chorych psów.
Z normalnych karm znakomicie spełniających rolę zamiennika przy chorobach z trzustką jest http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12481.html
Co do suplementów dodatkowych poczekajmy na całość badań.
Gość

06 września 2012, 12:06

Dziękuję za słowa otuchy :D Szczerze mówiąc właśnie myślałam o Mera Dog i po Twoim potwierdzeniu na pewno ją kupię i wypróbujemy. Odezwę się po wizycie u P. Jarka gdy będę miała resztę badań. Dla każdego kochającego swojego psa taka informacja jest szokiem zwłaszcza jeśli dba o niego najlepiej jak tylko potrafi.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

06 września 2012, 12:09

Nie zalogowałam się odpowiadając :)
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

07 września 2012, 09:34

Robert A. pisze: Monika B.
Cokolwiek z psem się stanie nie koduj się,nikt nie ma prawa oceniać ile pies będzie żył(nawet z punktu widzenia medycznego)bo to jest nakładanie swoistego kodu na właściciela i zwierzaka!!!!!-tyle z życia bioenergetycznego :)
Koniecznie odstaw NGBB nie nadaje się dla chorych psów.
Z normalnych karm znakomicie spełniających rolę zamiennika przy chorobach z trzustką jest http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12481.html
Co do suplementów dodatkowych poczekajmy na całość badań.

Jesteśmy po wizycie u dr. Jarka. Fosfor i wapń o.k, amylaza lekko obniżona, pozostałe wyniki w normie :D . Pan doktor wykonał próbę kliszową i jest o.k :D Mamy skończyć antybiotyk i opakowanie Kreonu reszta pozostaje bez zmian. Myślę, że ponieważ mój pupil ma jak widać delikatną trzustkę zamawiam mu Mera Dog i rezygnuję z NGBB. Teraz gdy wyniki są o.k wracam do pytania czy podawać mu coś jeszcze?
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

07 września 2012, 09:50

Mam pytanko jeszcze w sprawie Mera Dog. W opisie ta karma dedykowana jest dla psów dorosłych, a mój psiak ma 14-mcy. Czy mogę mu ją podawać?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 września 2012, 11:04

Tak jak najbardziej,na szczeście nie jest Dogiem(czas rozwoju nawet do 36 miesięcy)tylko Owczarkiem i w tej sytuacji mozna podać tą karmę,kiedyś większość producentów pisała na opakowaniach od 12 miesięcy karma dla psa dorosłego,teraz jest różnie,ale śmiało możesz podać MD(mimo,że w Merze jest % mało białka i tłuszczu,ale b.dobrej jakości) nie zapominając ,że chcesz wyjść z choroby z psem i dlatego zmieniamy karmę i jej parametry żywieniowe.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

07 września 2012, 11:12

Robert A. pisze:Tak jak najbardziej,na szczeście nie jest Dogiem(czas rozwoju nawet do 36 miesięcy)tylko Owczarkiem i w tej sytuacji mozna podać tą karmę,kiedyś większość producentów pisała na opakowaniach od 12 miesięcy karma dla psa dorosłego,teraz jest różnie,ale śmiało możesz podać MD(mimo,że w Merze jest % mało białka i tłuszczu,ale b.dobrej jakości) nie zapominając ,że chcesz wyjść z choroby z psem i dlatego zmieniamy karmę i jej parametry żywieniowe.
o.k dziękuję, a czy stosować jakieś dodatkowe suplementy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 września 2012, 11:16

Monika B. pisze:
Robert A. pisze: Monika B.
Cokolwiek z psem się stanie nie koduj się,nikt nie ma prawa oceniać ile pies będzie żył(nawet z punktu widzenia medycznego)bo to jest nakładanie swoistego kodu na właściciela i zwierzaka!!!!!-tyle z życia bioenergetycznego :)
Koniecznie odstaw NGBB nie nadaje się dla chorych psów.
Z normalnych karm znakomicie spełniających rolę zamiennika przy chorobach z trzustką jest http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12481.html
Co do suplementów dodatkowych poczekajmy na całość badań.

Jesteśmy po wizycie u dr. Jarka. Fosfor i wapń o.k, amylaza lekko obniżona, pozostałe wyniki w normie :D . Pan doktor wykonał próbę kliszową i jest o.k :D Mamy skończyć antybiotyk i opakowanie Kreonu reszta pozostaje bez zmian. Myślę, że ponieważ mój pupil ma jak widać delikatną trzustkę zamawiam mu Mera Dog i rezygnuję z NGBB. Teraz gdy wyniki są o.k wracam do pytania czy podawać mu coś jeszcze?
Po Kreonie mozesz kupić naturalne Enzymy (Super Enzymes Now Foods)na Allegro dostaniesz, poczytaj o nich potrafią zadziałac cuda przy chorej trzustce,przy tym preparacie w 100% naturalnym- Kreon wypada dość słabo :) .
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

07 września 2012, 11:21

Wielkie dzięki :D
psinka1
Posty:50
Rejestracja:01 października 2010, 08:40

11 września 2012, 15:53

Od dłuższego czasu mój dorosły owczarek jest na karmie Purina Pro Plan,z łososiem.Czytałam wyzej posty o karmie Mera Dog i zastanawiam się czy by nie zmienić karmy mojemu psu.Zastanawiam się między karmą -MERA DOG High Premium Senior (pies ma 8 lat) a MERA DOG High Premium Pure Salmon & Rice.
Albo dalej podawać Purinę?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 września 2012, 16:41

Warto zmienic chocby dlatego,ze Mera Dog nie zawiera kukurydzy a co za tym idzie wszechobecnego glutenu.Ja osobiście kupiłbym Salmon&Rice lub z indykiem
pieseczki

11 września 2012, 17:56

A co powiesz Robercie na temat White Wolf Duck & Peas Gold Edition ?
psinka1
Posty:50
Rejestracja:01 października 2010, 08:40

12 września 2012, 08:42

Robert A. pisze:Warto zmienic chocby dlatego,ze Mera Dog nie zawiera kukurydzy a co za tym idzie wszechobecnego glutenu.Ja osobiście kupiłbym Salmon&Rice lub z indykiem
Dziekuje za informacje.Zamowie mojemu psu te karme.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości