Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

24 października 2012, 19:37

Mój bulek nie jest co prawda chory, ale na karmie Mera Dog też mi schudł i to w widoczny sposób. Szamał tę z jagnięciną. I tak jak piszesz, karma znikała z miski z prędkością światła :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 października 2012, 20:32

To dziwne ,bo na Mera Dog Łosoś psiaki chudną,ale z jagnięciną raczej się nie zdarza.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

24 października 2012, 21:22

Mój bulek nie był jedynym przypadkiem schudnięcia na tej karmie. Rózia Japanisze też na niej schudła.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

25 października 2012, 09:08

Moja Sara też ładnie schudła na karmie Mery z łososiem, tylko, że bardzo szybko jej się znudziła.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

25 października 2012, 09:11

Monika B. pisze:
Monika B. pisze:
Robert A. pisze: Monika B.
Cokolwiek z psem się stanie nie koduj się,nikt nie ma prawa oceniać ile pies będzie żył(nawet z punktu widzenia medycznego)bo to jest nakładanie swoistego kodu na właściciela i zwierzaka!!!!!-tyle z życia bioenergetycznego :)
Koniecznie odstaw NGBB nie nadaje się dla chorych psów.
Z normalnych karm znakomicie spełniających rolę zamiennika przy chorobach z trzustką jest http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12481.html
Co do suplementów dodatkowych poczekajmy na całość badań.

Jesteśmy po wizycie u dr. Jarka. Fosfor i wapń o.k, amylaza lekko obniżona, pozostałe wyniki w normie :D . Pan doktor wykonał próbę kliszową i jest o.k :D Mamy skończyć antybiotyk i opakowanie Kreonu reszta pozostaje bez zmian. Myślę, że ponieważ mój pupil ma jak widać delikatną trzustkę zamawiam mu Mera Dog i rezygnuję z NGBB. Teraz gdy wyniki są o.k wracam do pytania czy podawać mu coś jeszcze?
Witam,
Jesteśmy w połowie drugiego worka Mera Dog, karma jest pożerana :D , a nie zjadana. Nie wiem czy to zasługa łososia czy generalnie smakowitości karmy. Sierść bardzo ładna, błyszczącą, qupy różnie raz lepiej raz gorzej. Do karmy dostaje Kreon 10.000 i póki co mam podawać jeszcze 2 tygodnie, a potem po odstawieniu powtórzyć próbę kliszową. Mam pytanie jaką karmę mogę jeszcze alternatywnie stosować dla trzustkowca gdyby ta mu się znudziła i czy mogę mu dawać np. surowe warzywa, owoce, ser biały. Uwielbia marchewkę, jabłka, ale od momentu wykrycia złej pracy trzustki podaję psiakowi jedynie karmę :( . Dodam, że jest ciągle głodny i chudziutki :( Nie przybiera na wadze, ale też już nie traci. Przed wykryciem choroby schudł w tydzień 3 kilo. Podobno trzustkowcy tak mają :(
Bardzo proszę Roberta o pomoc w doborze diety dla mojego psiaczka :)
Guabi
Posty:2
Rejestracja:27 października 2012, 13:21

27 października 2012, 13:43

Czy ktoś z Was podzieli się swoją opinią i doświadczeniem z karmami Guabi Natural?
Przyznam, że skład tej karmy jest dobry, a co najważniejsze mój pies dobrze ją przyswaja.
Jednak jestem ciekaw innych opinii?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 października 2012, 13:15

Monika B.
Jak jest ok to na razie nie kombinuj i nie zmieniaj. :)
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

30 października 2012, 11:44

Robercie,
Szczerze mówiąc nie wiem jeszcze czy jest o.k. W połowie listopada mam zrobić mu próbę kliszową bez Kreonu i wtedy się okaże. Martwi mnie, że ciągle jest głodny i bardzo chudy. Czytałam, że Trovet HLD ma więcej tłuszczu niż Mera Dog i tylko się zastanawiam czy za jakiś czas mu nie zmienić. Wygląda jak zabiedzony :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 października 2012, 14:48

Zamiana na Trovet z pewnością by się przydała i jesli finanse pozwalają to ja bym tak zrobił.
Natomiast doceń to ,że pies jest z Tobą,że temat śmierci przestał się przewijać i to jest dobre /najlepsze w tym wszystkim ,pamietasz poprzednie wpisy z totalnym załamaniem ja wtedy pomagałem Ci duchowo :)
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

31 października 2012, 09:18

Pamiętam i dziękuję za wsparcie duchowe :) Oczywiście teraz już z innej perspektywy chcę rozwiązać istniejący problem. Zmienię psiaczkowi karmę na Trovet tak jak doradzasz i będę go obserwować.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 października 2012, 09:22

Guabi pisze:Czy ktoś z Was podzieli się swoją opinią i doświadczeniem z karmami Guabi Natural?
Przyznam, że skład tej karmy jest dobry, a co najważniejsze mój pies dobrze ją przyswaja.
Jednak jestem ciekaw innych opinii?
Guabi -firma się rozwija, robi to coraz ciekawsze składy natomiast trudno ocenic jakośĆ ,bo mało ludzi karmi Tą karmą,a próbki niewiele mówia.
Gość

01 listopada 2012, 11:04

Witam :) Mam pytanie odnośnie karmy odchudzającej :) Mam psiaka z chorym sercem, po kastracji, który przytył po niej kilogram!! I z 3,5 kg waży teraz 4,5 :D Weterynarz stwierdził ,że powinien jeść karmę light. I zastanawiam się nad 3 firmami. NA początku będzie jadł karmę typowo odchudzającą. I tu mam pytanie- royal canin obesity, hills r/d czy eukanuba light adult small? Potem chciałam żeby jadł karmę, która będzie utrzymywała cały czas tą samą wagę. I tutaj znowu- royal canin weight control, hills w/d czy dalej ta eukanuba? Z góry dziękuję za odpowiedź :) :)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

01 listopada 2012, 11:10

a czemu nie możesz mu dawać odpowiedniej ilości dobrej jakościowo karmy? to co wymieniasz to śmiecie, a słowo odchudzające jest dla oczy właściciela a nie ustabilizowania wagi psa.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

01 listopada 2012, 12:44

Ja bym zmieniała na dobrą karmę i najwyżej dawała mniejsze jej dawki i zwiększyła ruch. Nie musi szaleć, ale więcej spacerować.;)
Gość

01 listopada 2012, 15:22

Mój pies dostaje dobrą karmę, a przynajmniej taką, która mu służy. Co jak co ,ale ruchu ma bardzo dużo, chodzi na długie, często godzinne spacery 4 razy dziennie. Przegapiłam pewien moment po kastracji i waga poleciała w górę, teraz waży o kilogram za dużo, a przy chorym sercu i nie za mocnych stawach to nie jest pozytywne zjawisko :) Te co wymieniłam to w większości karmy weterynaryjne, a słyszałam ,że o ile rc i hills nie mają za dobrych karm bytowych to wersja wet jest całkiem w porządku. Dlatego właśnie pytam się która z nich jest lepsza. Pomiędzy weight control rc a w/d hillsa jest znacząca równica- rc ma bardzo dużo białka a hills znowu mało. Nie wiem jaki to ma wpływ na odchudzanie, dlatego proszę o poradę :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości