Doktor Dog - nowa karma

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 listopada 2012, 11:39

źródłem błonnika dla psó to mogą być owoce, warzywa ale nigdy dobrym źródłem błonnika dla psa nie będzie żadne zboże. ŻADNE! Więc w tym przypadku to raczej tani składnik śmieciowy.
Poza tym - co z tłuszczami?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2012, 18:34

Mogą byc też ziemniaki,
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 listopada 2012, 19:12

Ziemniaki to skrobia... :mrgreen: Na rozsądne ilości błonnika to bym w tym przypadku nie liczyła. Ponadto ziemniak wymaga długiej obróbki - dobrze ugotowany na świeżo, dokłądnie rozmiażdżony....lepiej dać jabłko w całości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 listopada 2012, 11:47

Ziemniak i kaczka np w trovecie idealnie sprawdzają się i taki duet polecam,owszem psiak dostaje tez całą masę ziół codziennie i one tez mają ogólny zbawienny wpływ na dobre trawienie.
Niemniej ziemniak i kaczka mi pasuję :wink:
Marcin Płassowski
Posty:4
Rejestracja:08 listopada 2012, 20:52

14 listopada 2012, 11:22

Otręby przenne jako źródło błonnika - http://pl.wikipedia.org/wiki/Otr%C4%99by

Otręby – produkt powstały z przemiału zbóż pszenicy, owsa lub żyta. W skład otrąb wchodzi w głównej mierze zewnętrzna warstwa ziarna, to jest warstwa owocowo nasienna. Głównymi produktami przemiału są: mąka, kasze oraz otręby.
Otręby zawierają dużą ilość błonnika, witamin i makro- oraz mikroelementów. Przyczyniają się do sprawniejszego funkcjonowania układu pokarmowego. Pomagają w profilaktyce schorzeń przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka) oraz przy chronicznych zaparciach.
Od pewnego czasu otręby, dzięki wspomnianym zaletom, są propagowane jako składnik zdrowej diety. Stanowią dodatek do pieczywa, także cukierniczego, płatków, musli itp. Używane są też jako swoisty „wypełniacz” dla osób stosujących diety niskokaloryczne – w dużej części są nieprzyswajalne przez organizm, a powodują uczucie sytości.
Otręby w głównej mierze stosowane są jako pasza w hodowli zwierząt.[potrzebne źródło]
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

14 listopada 2012, 11:29

Świetnie, tylko że otręby stosuje się w żywieniu zwierząt roślinożernych a nie mięsożernych.
Podaniem informacji pogrążyliście się do końca. Pojęcia bladego nie macie na temat żywienia psów. Wasza karma jest jakości śmieciowej - gorsza niż PP lub Chappi. Bo oni przynajmniej silą się na jakieś uzasadnienia.
POnowię pytanie. Co z tłuszczami? Wyjaśnienie dlaczego olej rzepakowy też umieścice z Wikipedii?
To jest żałosne!!!! ŻAŁOSNE!!!!!

Ładujecie jak popadnie do swojej karmy - jedyny wyznacznik - taniość, bez ładu i składu.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 listopada 2012, 11:35

Z całym szacunkiem,ale chyba Pan pomylił fora?
Podaje nam Pan informacje z wikipedii ,a my zdecydowanie jestesmy z wiedzą dalej sporo dalej(a Pana wiedza ogranicza się do Wikipedii,ale właściciel produkowanej karmy nie ma obowiązku znac się na karmach) dlatego wiemy doskonale co a czego nie powinna zawierać idealna sucha karma dla psa (wg mnie nie ma idealnej,ale..) dlatego naprawdę proszę dac sobie spokój z tego typu informacjami z wikipedii,bo to wszystko teoria ogólna,a praktyka ,życie,żywienie psów przynosi zupełnie inne odpowiedzi i wiekszośc z nas ,wie że wszelkiego rodzaju zboża zawarte w suchych karmach są po to aby zdecydowanie obniżyć koszty produkcji .Na samym końcu jest zdanie cyt fragment "jako pasza w hodowli zwierząt" To wiele wyjaśnia :wink: .
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

14 listopada 2012, 12:33

Mam nadzieję że użytkownik z dogo nie będzie miał nic przeciwko wklejeniu tutaj tego....i mam nadzieję ze nie łamię rażąco regulaminy naszego forum, a jeżeli tak to w dobrej wierze
Proszę jakie ciekawostki...
"Hej!

Potwierdzę tylko to, że karma Dr Dog, to marketingowy chwyt firmy Wizako Wacława Krasnodębskiego z Zielonej Góry. Dotychczas produkował on Sabę za około 50 zł w detalu za 15kg, ale widać kasy więcej zechciał, więc za pomocą spółki córki Wisagate (swoją drogą, brzmi nawet podobnie) wprowadził Sabę w kartonikach i papierkach.

Skład i opis początkowo identyczne dla Saby i Doctor Doga, ale po pierwszym rekonesansie w sieci ("miała labradora, chorował na wszystko, domowa karma dr dog uratowała nawet to, co wet nie dał rady"), gdy ludzie zaczęli kojarzyć, skład na papierze nagle zmienił się, jeszcze więcej wieprza i woła niby dodali, co by z Orijenem i Acana konkurować.

Zasadniczo na tym wpis powinienem zakończyć, bo jak ktoś tak otwarcie ludzi robi w trąbę, to wszystko powinno być jasne, ale widzę, że niestety, niektórzy dają się nabrać na marketingowy bełkot Wacława, więc podpowiem parę śladów, choćby na dogomanii:

- jak reagowały psy ze schro zg karmione wizako?
- co trafiało do tej karmy, gdzie składano składniki, jak to się miało do schro, chorych zwierząt, kwarantanny
- jak wizako dbało o zwierzęta w schro, gdy przez kilkanaście lat prowadziło schro, bo nie miało innego miejsca na produkcję karmy?
-

Osobiście uważam, że taki skandal może odbić się wyłącznie negatywnie na prawdziwych karmach klasy premium - ludzie spróbują tej taniej podróbki i stwierdzą, że karma pasikonik i premium to jedno i to samo, a po co płacić za acanę 250 zł, jak można mieć marketową za 25 zł?"

Dobre pytanie...
"Hmmm trochę dziwna sprawa. Zaciakwiła mnie ich strona internetowa , niespotykanie ładna ! No i nic dziwnego - firma, która jest właścicielem marki DD jest ( w/ sądowego KRS ) agencją reklamową i istnieje od grudnia 2010. To kto w rzeczywistości produkuje tą karmę ??? Gdzie ją produkuje ?"
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości