Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

25 listopada 2012, 12:28

AHA, to takie z nimi klocki- czyli warto rozpatrzeć tylko ten rodzaj psiego pożywienia. Kwestia do głębszego rozważenia.
Muszę niestety powrócić na wokandę ze swoim pierwotnym zapytaniem... bo Wolfsblut się kończy i nie wiem co dalej... :? oczywiście kondycja psinki ok, tylko te kupy... :oops: więc...proszę o podpowiedź :)
Ewelina Julia pisze: A gdybym przeszła na pułap karm o niższej zawartości tłuszczu rzędu 9-11% to co będzie lepsze dla trzustkowca? - wybrać z nich karmę, która będzie mieć bardziej złożony skład, da więcej kup, 4 x dziennie, ale niezbyt zbitych czy wypróżnianie 3 razy dziennie, mniej kup ale robionych z trochę większym wysiłkiem jednakże bez zaparć ?? Sądzę że to chyba ważna kwestia ale jak dla mnie nie do rozwikłania, bo nie jestem weterynarzem :cry: i nie wiem co lepsze dla psiaka.
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

25 listopada 2012, 20:17

Ech... wiem że nie na temat..ale aż serce boli...gdzie mam próbować się zwrócić oprócz Towarzystwa Opieki n.Zwierzętami by spowodować wizytację schroniska które nie działa jak powinno...
Gość

27 listopada 2012, 15:22

To dobrze , że faszerujesz swojego pieska zbożem i konserwantami . Za jakiś czas będzie świecił , więc zaoszczędzisz na energii.
odkon
Posty:1
Rejestracja:27 listopada 2012, 16:24

27 listopada 2012, 16:36

Mój pies nie toleruje żadnej suchej karmy.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

27 listopada 2012, 16:49

Całe nieszczęście z karmami pedigree i chappi polega na tym że producenci dodają jakieś chemiczne polepszacze,które niestety smakują psom.Aga w nich jest tylko 4% mięsa, a reszta to szkodliwy chłam. Z pieskami jest często jak z dziećmi, kiedy dajesz im w pełni wartościowe jedzenie często nie chcą jeść ,a ciągną Cię do Mac Donalda,gdzie jedzenie jest bardzo niezdrowe, a wcinają go ze smakiem. Odpuść sobie to pedigree,teraz już na polskim rynku jest taka masa wartościowych karm ,że na pewno pieskowi coś dopasujesz z pożytkiem dla jego prawidłowego rozwoju i zdrowia
m-r0140

27 listopada 2012, 18:18

Najlepsza karma to zwykle pozywienie, gdyz nie dostarcza ona skladnikow sztucznych, mimo iz nafaszerwana jest witaminami jednak nic nie zastapi swieżo przygotowanego posiłku. Proponuje włascicielowi spozywac sucha karme :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 listopada 2012, 19:48

Zwykłe pożywienie tzn?
kajula94
Posty:1
Rejestracja:27 listopada 2012, 20:47

27 listopada 2012, 20:51

zwykłe pożywienie po prostu resztki na przykład plus karma
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

28 listopada 2012, 14:40

Co to znaczy resztki i jaka karma plus? Pies nie może jeść resztek z pańskiego stołu,ale odpowiednio zbilansowaną przygotowaną specjalnie dla niego odpowiednią karmę,czy to będzie gotowana,sucha czy BARF!!!
alana

28 listopada 2012, 15:57

Ewelina Julia czy mogłabyś jednak napisac do producenta Mery Dog z zapytaniem oczywiście o konserwanty ale też o to jakiego tłuszczu zwierzęcego używają? Polski dystrybutor odpisuje "Producent nie precyzuje dokładnie z jakiego gatunku zwierząt jest tłuszcz i hydrolizowane białko." Ja dziennie szukam karmy bez zawartości kurczaka, ale oprócz Acany, Orijena, TOTW rybnych znaleźć nie potrafię :( Psiak co prawda dostaje od tygodnia Trovet RRD (krolik) ale ewidentnie mu nie smakuje. Nigdy specjalnie nie szalał za suchym żarciem ale zawsze na koniec dnia wyjadał wszystko co miał w misce, teraz karma leży i wietrzeje. Do wczoraj jeszcze miał Trovet wymieszany z małą już ilością Puriny Dog Chow i skrzętnie wybrał Purinę a Trovet cały został...od dzisiaj już tylko Trovet więc i głód doskwierać będzie :(
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

28 listopada 2012, 16:58

Alana W Mera Dogu na bank tłuszcz jest z kuraka - wypróbowane na moim bulku. Jeśli chodzi o karmy bez kuraka to jest to Symply z indykiem i jagnięcina. Bez kuraka jest jeszcze Wolfsblut , Platinum i Forza10. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na przeczesanie netu a na pewno coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 listopada 2012, 17:17

kajula94 pisze:zwykłe pożywienie po prostu resztki na przykład plus karma
Ja mam pytanie co autor miał na mysli?
O czym wogóle piszemy?
camelka
Posty:1
Rejestracja:28 listopada 2012, 19:02

28 listopada 2012, 19:05

ja zawsze daję Pedigree :)
alana

28 listopada 2012, 19:21

anulkac pisze:Alana W Mera Dogu na bank tłuszcz jest z kuraka - wypróbowane na moim bulku. Jeśli chodzi o karmy bez kuraka to jest to Symply z indykiem i jagnięcina. Bez kuraka jest jeszcze Wolfsblut , Platinum i Forza10. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na przeczesanie netu a na pewno coś znajdziesz.
Jeszcze więcej czasu? :) Toż to ja nawet w pracy składy karm studiuję :) A tak na poważnie dziękuję za pomoc. O Symply faktycznie nie słyszałam i nie natknęłam się na nią nigdzie (net), Platinum i Wolfsblut strasznie drogie, a Forza10 to rybna karma, nie wiem dlaczego, ale nie jestem do nich (karm rybnych) przekonana.
Robert A. pisze:
kajula94 pisze:zwykłe pożywienie po prostu resztki na przykład plus karma
Ja mam pytanie co autor miał na mysli?
O czym wogóle piszemy?
Olejmy tego typu komentarze, podejrzewam, ze ktoś sobie żarty stroi i oczywiście nic sensownego do tematu nie wnosi.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

28 listopada 2012, 20:06

Tu jest poplątanie z pomieszaniem, a camelko o Pedigree to zapomnij dla dobra pieska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości