Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Saba xd
Posty:1
Rejestracja:28 listopada 2012, 20:06

28 listopada 2012, 20:09

:) Dobre pomysły:D
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

28 listopada 2012, 20:12

alana pisze:
Jeszcze więcej czasu? :) Toż to ja nawet w pracy składy karm studiuję :) A tak na poważnie dziękuję za pomoc. O Symply faktycznie nie słyszałam i nie natknęłam się na nią nigdzie (net), Platinum i Wolfsblut strasznie drogie, a Forza10 to rybna karma, nie wiem dlaczego, ale nie jestem do nich (karm rybnych) przekonana.
Alana moje poszukiwania to już są obsesyjne :) A Symply możesz kupić w sklepie stacjonarnym i w necie. Wpisz sobie w google bo regulamin forum zabrania reklamowania innych sklepów. Cena za nią nie jest wygórowana. A w przypadku mojego bulka sprawdza się rewelacyjnie.
ziutek 1965

28 listopada 2012, 20:25

Najlepsza karma dla psów to zdecydowanie karma Benek. Mój labradorek ją wprost uwielbia... :mrgreen:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

28 listopada 2012, 20:30

Taaaa karmę dla kotów podajesz psu! Weź człowieku bzdur nie pisz, bo jeszcze ktoś w to uwierzy!!!
Gość

28 listopada 2012, 20:30

anulkac pisze: Alana moje poszukiwania to już są obsesyjne :) A Symply możesz kupić w sklepie stacjonarnym i w necie. Wpisz sobie w google bo regulamin forum zabrania reklamowania innych sklepów. Cena za nią nie jest wygórowana. A w przypadku mojego bulka sprawdza się rewelacyjnie.
tak tak, wpisałam od razu :) nawet na tym forum jest o Symply http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 3&start=30 ale mało info tak na prawdę. Teraz czytam o Wolfsblut http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 5&start=60 .... szukajcie a znajdziecie :)
alana

28 listopada 2012, 20:31

Gość pisze:
anulkac pisze: Alana moje poszukiwania to już są obsesyjne :) A Symply możesz kupić w sklepie stacjonarnym i w necie. Wpisz sobie w google bo regulamin forum zabrania reklamowania innych sklepów. Cena za nią nie jest wygórowana. A w przypadku mojego bulka sprawdza się rewelacyjnie.
tak tak, wpisałam od razu :) nawet na tym forum jest o Symply http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 3&start=30 ale mało info tak na prawdę. Teraz czytam o Wolfsblut http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.p ... 5&start=60 .... szukajcie a znajdziecie :)
znów się nie podpisałam - alana ;)
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

28 listopada 2012, 21:25

Alana jak Twój psiak toleruje Trovet, poza tym, że mu nie smakuje ? Czy występują jakieś objawy alergii ?
alana

28 listopada 2012, 22:10

Rucia1 pisze:Alana jak Twój psiak toleruje Trovet, poza tym, że mu nie smakuje ? Czy występują jakieś objawy alergii ?
Dopiero od dzisiaj je tylko Trovet RRD bo przez ten tydzień mieszałam jeszcze ze starą karmą, więc nie wiem czy to nie za mało czasu aby coś stwierdzić. Na pewno kupy są bardziej zwarte ale jakby z większym trudem robione :roll: Codzienne sprawdzam stan skóry i czasem wymacam jakiegoś strupka ale to raczej pozostałości jeszcze po Brit. Fajnie by było gdyby mu ten Trovet służył, zostałabym przy nim co najwyżej zmieniłabym smak na jagnięcinę albo dziczyznę.
A czy ktoś się moze orientuje, w którym Trovecie granulki są większe od tych RRD. W Purinie Dog Chow jednak granulki były 2x większe i jakoś psu większą frajdę sprawiało ich gryzienie, teram mam wrażenie, ze RRD połyka...jak już je w ogóle ruszy
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

28 listopada 2012, 22:49

Dostałam dziś rano odpowiedź od Mery, od Pana związanego z jakością (tak wynika z podpisu maila) który w oryginale wygląda tak:

"Dear Ewelina,as an antioxidant, we use BHA (E 320).
In case of further questions, please don't hesitate to contact me.
Kind regards,

Stefan "
i.A. Dr. Stefan Mandel
Forschung & Entwicklung, Qualitätsmanagement

ODPOWIEDŹ JEST IDENTYCZNA JAK TA SPRZED KILKU MIESIĘCY WSTECZ (WTEDY BYŁA OD PANI). MERA DOG PURE MA W SKŁADZIE BHA (E320) JAKO ANTYOKSYDANT. TYM RAZEM NIE MOŻNA JUŻ MÓWIĆ O ROZBIEŻNOŚCI W INFORMACJI... :cry: :( NIESTETY... :( :cry:
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

28 listopada 2012, 22:53

Ponownie proszę o podpowiedź: :wink:
Muszę niestety powrócić na wokandę ze swoim pierwotnym zapytaniem... bo Wolfsblut się kończy i nie wiem co dalej... :? oczywiście kondycja psinki ok, tylko te kupy... :oops:
Ewelina Julia pisze: A gdybym przeszła na pułap karm o niższej zawartości tłuszczu rzędu 9-11% to co będzie lepsze dla trzustkowca? - wybrać z nich karmę, która będzie mieć bardziej złożony skład, da więcej kup, 4 x dziennie, ale niezbyt zbitych czy wypróżnianie 3 razy dziennie, mniej kup ale robionych z trochę większym wysiłkiem jednakże bez zaparć ?? Sądzę że to chyba ważna kwestia ale jak dla mnie nie do rozwikłania, bo nie jestem weterynarzem :cry: i nie wiem co lepsze dla psiaka.
[/quote]
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 listopada 2012, 08:29

Napisz dokładnie jakie zadałaś pytanie bo to ważne,bo jesli jest tylko BHA to nie jest do końca ok,natomiast jeśli tak jak na jednym z opakowań napisali przewaga tkoferoli plus BHA to zmienia postac rzeczy diametralnie,bo w drugim przypadku to BHA nie ma realnej mozliwości zaszkodzic psu ,(ze względu na znikomą ilość która wystepuje także w sporej ilości pokarmów dla ludzi),ale jeśli jest tylko BHA to nie jest optymistyczna odp.
Żeby nie było za wesoło to dodam,że bardziej szkodliwy jest kurczak z hipermarketu naszprycowany sterydami(hormony)antybiotykami ,aniżeli dodatek BHA w karmie suchej oczywiście jesli nie wystepuje jako jedyny konserwant,tylko jest dodawany do konserwantu naturalnego
Z drugiej jednak strony po co wogóle dodają konserwant syntetyczny,jesli można naturalnie konserwować?
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

29 listopada 2012, 10:42

W TŁUMACZENIU CAŁOŚCIOWO WYGLĄDA TO TAK:
"WITAM. MAM CHOREGO PSA (TRZUSTKA I WĄTROBA) I SZUKAM DLA NIEGO BARDZO DOBREGO JAKOŚCIOWO POKARMU. JEDNYM Z MOICH GŁÓWNYCH TYPÓW JEST MERA DOG LINIA PURE. CZY MOŻECIE MI POWIEDZIEĆ JAKIE KONKRETNIE ANTYOKSYDANTY ZNAJDUJĄ SIĘ W KARMIE? NIE MOGĘ ZNALEŹĆ O NICH ŻADNYCH INFORMACJI - ANI NA WASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ ANI NA WORKU KARMY- JEDYNIE : "DODATKI TECHNOLOGICZNE: ANTYOKSYDANTY". JAKIE? CZY SĄ TO MOŻE BHT (e321) I BHA (E320)?
ODPOWIEDŹ PRZYSZŁA JAK ZAMIESZCZONA POWYŻEJ
Ewelina Julia
Posty:29
Rejestracja:03 stycznia 2012, 13:38

29 listopada 2012, 10:45

COŚ MI POST PODCIĘŁO.
NIE BYŁO ŻADNYCH INNYCH INFORMACJI W STYLU TOKOFEROL I BHA TYLKO KRÓTKO- JAKO ANTYOKSYDANT UŻYWAMY BHA I DODANO ŻE W SPRAWIE DALSZYCH PYTAŃ MAM SIĘ NIE WAHAĆ I PISAĆ MAILA. TYLE.
sarahRokkszak
Posty:1
Rejestracja:29 listopada 2012, 12:49

29 listopada 2012, 18:33

Ja osobiście daję mojemu psiakowi karmę firmy Purina jest genialna i psiak nie choruje
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 listopada 2012, 19:47

W tej genialności zapomniałąs napisać jaką Purine podajesz :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości