Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

grubbarybba

10 grudnia 2012, 15:18

Po ponad pół roku na barfie i pogorszeniu się włosa u psa zdecydowałam się wejść jednak na karmę - wybraliśmy Fitmina, bo pies niejadek z linii Solution Rabbit. Wszystko jest pięknie, tylko jak na razie kupy są niezbyt fajne. Uformowane, ciemnobrązowe ale takie... maziste. Na razie dopiero kilka dni podajemy ta karmę, dodaję probiotyki, ale kupa taka sobie. Poza tym pies nie ma wzdęć, biegunek, odbijania itd. Czy jest szansa, że to się unormuje?? Czy może przyzwyczajona do barfowej kupy, mam kupolcową obsesję??
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

10 grudnia 2012, 16:18

Ale również skład i wielkość suchej karmy Lukullusa (zupełnie podobne do Marcus Muhle) też wyglądają ciekawie.Ja zamówiłam dwa opakowania o różnych smakach po 1,5 kg jedno.Fajną ofertę mają w zooplusie,ja się tam zaopatruję bo mają interesujący asortyment,nie za wysokie ceny,dają duże rabaty no i dostawa jest bardzo szybka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 grudnia 2012, 20:27

grubbarybba pisze:Po ponad pół roku na barfie i pogorszeniu się włosa u psa zdecydowałam się wejść jednak na karmę - wybraliśmy Fitmina, bo pies niejadek z linii Solution Rabbit. Wszystko jest pięknie, tylko jak na razie kupy są niezbyt fajne. Uformowane, ciemnobrązowe ale takie... maziste. Na razie dopiero kilka dni podajemy ta karmę, dodaję probiotyki, ale kupa taka sobie. Poza tym pies nie ma wzdęć, biegunek, odbijania itd. Czy jest szansa, że to się unormuje?? Czy może przyzwyczajona do barfowej kupy, mam kupolcową obsesję??
Powinno się unormowac, był na Barfie kilka miesięcy ,zupełnie inne trawienie.
Nufi
Posty:2
Rejestracja:12 grudnia 2012, 23:05

12 grudnia 2012, 23:18

Witam,
szukam karmy dla moich niufów (poprzednia trochę im sie znudziła) - seniora i psiaka z wrażliwą skórą. Czy ktos stosował karmy firm: Sam Fiels, Vollmers, Koebers ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 grudnia 2012, 10:23

O tych karmach(Vollmers,Koebers) juz było napisane na forum zapraszam do przeglądarki.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

13 grudnia 2012, 12:42

Ja próbowałam karmić sunię Koebers i Sam Fields,nawet zjadała ale bardzo krótko.Chcę zaznaczyć, że należy do bardzo kapryśnych labradorów i dobranie jej suchej karmy graniczy z cudem,wreszcie trafiłam na Marcus Muhle i ta karmę je już prawie pół roku ale ostatnio znowu zaczyna wybrzydzać.Kupiłam na próbę dwa opakowania Lukullusa po 1,5 kg w dwóch różnych smakach .Dzisiaj dotarła paczka z zooplusa,dam jej wieczorem zobaczymy jaki będzie efekt. Oczywiście na początek zmieszam z MM.
dzonynebraska

14 grudnia 2012, 01:47

tracershy pisze:Ja kupuję cały czas mokre karmy Lukullus. Pies dostaje od czasu do czasu jako przysmak. Kupuję te w puszkach i w saszetkach. Wszystkie są bardzo dobre, mają bardzo przyzwoite składy, niezłe ceny i pachną prawdziwym mięsem. Pies uwielbia wszystkie smaki. Moim zdaniem to jedne z najlepszych mokrych karm :wink:
w przerwach z suchą karmą stosujemy mokre co jest bardzo interesujące dla zwyrolków:) , lukulus był smaczny i nasze zwierzaki chętnie podchodziły, ale ostatnio kopiliśmy pince z jagnięciny - i to dopiero był SZAL ... !
Nufi
Posty:2
Rejestracja:12 grudnia 2012, 23:05

14 grudnia 2012, 10:03

a jaką karme polecanie / macie sprawdzoną dla molosa, konktetnie nowofundland, seniorka z wrażliwym przewodem pokarmowym i 4- latek z problemami stawowymi i wrażliwą skórą. Przepraszam ale nie dam rady przeczytać całego wątku :|
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

15 grudnia 2012, 17:32

barbarasz49 pisze:Ja próbowałam karmić sunię Koebers i Sam Fields,nawet zjadała ale bardzo krótko.Chcę zaznaczyć, że należy do bardzo kapryśnych labradorów i dobranie jej suchej karmy graniczy z cudem,wreszcie trafiłam na Marcus Muhle i ta karmę je już prawie pół roku ale ostatnio znowu zaczyna wybrzydzać.Kupiłam na próbę dwa opakowania Lukullusa po 1,5 kg w dwóch różnych smakach .Dzisiaj dotarła paczka z zooplusa,dam jej wieczorem zobaczymy jaki będzie efekt. Oczywiście na początek zmieszam z MM.
Daj znać jak pies reaguje na Lukullusa, bo za 2 miesiące pomyślę o tymczasowej zamianie Markusa właśnie na Lukullus.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

15 grudnia 2012, 20:29

Dostałam te 1,5 kg opakowania Lukullusa,na razie podaję w proporcji 50% MM I 50% Lukullus wczoraj sunia zjadła wszystko,ale dzisiaj coś kaprysi i na razie nie ruszyła nic z miski,zobaczymy jutro. Lukullus ma dużo mniejsze te krokieciki niż MM,ma też w jednej karmie dodatek z łososia a w drugiej z pstrąga,zastanawiam się czy to nie powoduje u niej mniejszego apetytu na tą karmę bo ona raczej nie lubi ryb,ale póki co biorę ją na przetrzymanie i nic innego nie dostanie aż nie opróżni miski!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

16 grudnia 2012, 15:07

Tracershy, wczoraj Luna zrobiła sobie głodówkę i nie jadła nic,nawet jak próbowałam jej dać wieczorem mały kawałek surowej piersi z kurczaka,powąchała i odeszła od miski. Dzisiaj około 13, nagle moja sunia spałaszowała całą michę suchej karmy i oglądała się na więcej. Z tego wynika że Lukullus tak jak MM też jej smakuje tylko musi pokazać że zje kiedy ona będzie chciała,a nie kiedy my jej każemy! Jest wspaniałą, mądrą sunią tylko jeżeli chodzi o jedzenie od szczeniaka wydziwiała,a mówią że labradory są bardzo łakome i bez przerwy chciały by wcinać. Ona jest zaprzeczeniem tych opinii,my z mężem śmiejemy się że dba o linię.
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

16 grudnia 2012, 22:48

Doczytałam nowe wieści o konserwantach w Mera Dog Pure. Jako, że jeszcze jakiś czas temu myślałam, żeby właśnie ją zakupić przy następnym worku karmy, tak teraz nie wiem co w naszym przypadku byłoby ok. Nie wiem czy pamiętasz Robercie jak z Tobą pisałam o beagielce, która jest żarłoczna, ale musi trzymać wagę w związku z problemami stawowymi. Ostatnio jadła Trovet odchudzający, ostatecznie zeszłyśmy ponad 3kg z wagi i już jesteśmy na granicy normalnej a za chudej sylwetki. Dawałam ok 30g mniej niz na opakowaniu i bylo ok. czasem surowa marchew jak suczka sie domagała więcej. Jednak odkąd spadł śnieg to jest wygłodniała i ciągle się domaga. stopniowo zaczęłam dawać ile tyle ile na opakowaniu,ale dalej jakoś dla niej to za mało. czy tak może być?czy karma odchudzająca może być "za słaba" na zimowe mrozy? Czy możesz nam zaproponować coś innego?no chyba, że mimo tego konserwantu Mera Pure Lamb and rice jest warta spróbowania?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 grudnia 2012, 18:10

Oczywiście,ze karma odchudzająca nie jest wystarczającą karmą na mrozy i pies jest non stop głodny.
Co do Mera Dog myslę,że powinnaś spróbowac,bo więcej szkody zrobisz psu podając kiedykolwiek np antybiotyki(nie mówiąc juz o sterydach) niż tą karmę ,tym bardziej,że pewnie po czasie zamienisz na inną .
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

17 grudnia 2012, 18:15

Dzięki wielkie Robercie ;) Dam jej w takim razie szanse. Na tym Trovecie jest teraz masakra, chociaż zawdzięczamy mu utratę wagi i uczucie sytości przez ostatnie 1,5 miesiąca. Zamelduje jak nam jest na Merze. Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 grudnia 2012, 14:42

Koniecznie napisz jak postępy?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości