Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MiYu
Posty:36
Rejestracja:22 lipca 2011, 08:18
Lokalizacja:Austria

19 grudnia 2012, 09:32

OliwiaWanda pisze:Eukanuba
Składem przypomina pokarm dla gryzoni, nie mięsożerców. Przereklamowana, droga karma.
proks
Posty:2
Rejestracja:19 grudnia 2012, 11:22

19 grudnia 2012, 11:46

Witam,

Mam 21 miesiecznego Bernenczyka i wlasnie zamienilismy karme z Acana Puppy Large Breed (kurczak) na Orijen Adult (kurczak). Na Acanie bylo prawie OK ale okres puppy sie skoczyl wiec musimy przejsc na adult. Acana miala ladne oczka ale sierc pod koniec zmatowiala, doszedl niewieki lupiez no i pies byl zawsze glodny.
Kupilismy Olej z lososia i bylo lepiej. Dorzucilismy zwacze suszone, zeby nie jadl byle czego na spacerach.

Jemy Orijen Adult juz 2 tygodnie. Po zamianie na Orijen Adult oczka sie lekko zaczerwienily, doszly spioszki, lizanie po lapach.
Czyzby to uczulenie? Ale chyba nie na kuraka? Bo kurak tu i tam wystepowal?
Czy to moze byc normalny objaw zmiany karmy puppy ->adult?
Zwacze odstawione tydzien temu. Zostal tylko Orijen i olej z lososia.

Mama dac tej karmie czas czy zmienic np. na rybna aby wykluczyc nabyta alergie na kuraka?

Bardzo prosze o sugestie. Dzieki wielkie z gory.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

19 grudnia 2012, 15:17

Nie wygląda to na alergię skoro w obydwu karmach jest kurczak,może za szybko przeszłaś z Acany na Orijen i taka jest na początku reakcja ? Zawsze należy stopniowo przechodzić ze starej karmy na nową tzn.najpierw w proporcji 70% Acany 30% Orijen i stopniowo podwyższać ilość karmy nowej,aż do całkowitego przejścia na Orijen Adult. A może zmienisz na karmę Adult ale z innym mięsem nie z kurczakiem,na rynku jest naprawdę tak dużo tych karm że jest w czym wybierać, oczywiście myślę o karmach z tzw.wyższej półki.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 grudnia 2012, 15:18

Poczekaj jeszcze trochę,i obserwuj teoretycznie nie powinno się nic dziać zamiana na podobne karmy,z tym ,że w Orijenie jest więcej mięsa.
Alergia na Kurczaka ,a może na inne składniki których jest mnóstwo w tej karmie.
proks
Posty:2
Rejestracja:19 grudnia 2012, 11:22

19 grudnia 2012, 16:57

Dzieki za odpowiedz.
Przeslismy na Orijena delikatnie szybciej niz zazwyczaj sadzac, ze karmy z tej samej fabryki powinny byc podobne. Ale i tak zmiana byla stopniwa. Jesli byloby cos nie tak to raczej spodziewalbym sie rzadkiej qpki niz alergii.

Ale tak jak mowicie. Obserwuje.

Generalnie o Orijenie rozne historie chodza wiec zdecydowalem sie na nia dopiero teraz. Ktos tam wymiotowal, ktos mial ropne oczka, ktos o malo nie zszedl, itd.

Mam 13 kg worek wiec starczy do nowego roku ;-)
Jesli objawy nie ustapia to sprobuje zmienic.

Robercie, dobrze prawisz, kazda karma jest konserwowana/ulepszana czym innym wiec moze psiak na cos z tych rzeczy jest uczulony a nie na Kurczaka. Pamietam jak jedlismy RC Vet Puppy Digest and Osteo. Oczka i brzuszek byly zawsze czerwone.

Odkad zaczalem sie interesowac tematem wybieram karmy starannie.


No i teraz czekam i zawgwostke mam, jesli nie przejdzie to:
1. Acana Pacifica
2. Orijen 6Fish
3. Acana Adult Large Breed (puppy byl OK tylko ta matowa sierc i lupiez i wieczny glod, no ale moze moj juz jest Dorosly a nie Puppy i dlatego byl zgrzyt)
4. ?? propozycje? Iteresuje mnie tylko super premium.

Dzieki wielkie za pomoc!
koronocha
Posty:1
Rejestracja:19 grudnia 2012, 17:45

19 grudnia 2012, 17:50

Moimi faworytami są Orijen, Acana i Taste of the Wild jak dla mnie mają najlepszy skład :)
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

19 grudnia 2012, 18:32

Karmy super premium,które są już dostępne w Polsce to: Ziwi Peak,Artemis,Pronature Holistic,1st Choice,Blue Buffalo,White Wolf,Husse,Applaws,Koebers,Husse,Forza10,Fromm family,Marcus Muhle,Lukullus. Znalazłoby się więcej ale nie chcę przesadzać,wybór jest duży prawda?
anna__michalak@wp.pl

19 grudnia 2012, 18:55

enigma pisze:A czy mozna karme polać odrobiną jogurtu naturalnego?
Tak mi polecił weterynarz - psu bardzo to smakuje, żadnych sensacji żołądkowych po jogurcie nie ma, nie ma zmian skórnych / jogurtu dodaję naprawdę znikomą ilość i mieszam z karmą/.
Pewnie! Ja daję mojemu Labusiowi z jogurtem, łyżką śmietany, twarożkiem albo żółtkiem jajka...wcina jak szalony...zawsze jakaś odmiana:)
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

19 grudnia 2012, 21:34

Odkad zaczalem sie interesowac tematem wybieram karmy starannie.


No i teraz czekam i zawgwostke mam, jesli nie przejdzie to:
1. Acana Pacifica
2. Orijen 6Fish
3. Acana Adult Large Breed (puppy byl OK tylko ta matowa sierc i lupiez i wieczny glod, no ale moze moj juz jest Dorosly a nie Puppy i dlatego byl zgrzyt)
4. ?? propozycje? Iteresuje mnie tylko super premium.

Jeśli drapanie nie będzie przechodzić to ja bym przeszła na Trovet RRD, do tego olej z łososia (kwasy omega 3 i 6)i algi. Ta karma jest bardzo dobra na wyprowadzenie psa z alergii. Jeśli pomoże to będziesz miała odpowiedż, że to była alergia na tle pokarmowym. Mój alergiczny ONeK dobrze toleruje też Bento Kronen Lamb & Rice, Mera dog też z jagnięciną. Te karmy które wymieniasz mają wiele składników w swoim składzie, zacznij od prostszych karm: jedno źródło białka jagnięcina i jedno źródło węglowodanów ryż) . Możesz też wykąpać psiaka szamponem Malaseb bardzo dobrze łagodzi podrażnienia skóry.
kalotka88
Posty:1
Rejestracja:20 grudnia 2012, 19:07

20 grudnia 2012, 19:11

Witam, nie wydaje mi sie aby jogurt naturalny był odpowiedni dla zwierząt, zawiera kultury bakterii których np psy nie tolerują, a mianowicie ich żołądki...
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

20 grudnia 2012, 19:41

kalotka88 pisze:Witam, nie wydaje mi sie aby jogurt naturalny był odpowiedni dla zwierząt, zawiera kultury bakterii których np psy nie tolerują, a mianowicie ich żołądki...
A to ciekawostka - jakieś rzetelne doniesienia może przytoczysz?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 grudnia 2012, 21:54

kalotka88 pisze:Witam, nie wydaje mi sie aby jogurt naturalny był odpowiedni dla zwierząt, zawiera kultury bakterii których np psy nie tolerują, a mianowicie ich żołądki...
Mogą byc niewystarczające ,ale nie są żle tolerowane są to bakterie kwasu mlekowego jak najbardziej odpowiednie dla psów.
Gość

21 grudnia 2012, 00:31

Niezła jest Brit - cenowo i jeśli chodzi o zawartość mięsa.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

21 grudnia 2012, 18:28

isabelle30 pisze:
kalotka88 pisze:Witam, nie wydaje mi sie aby jogurt naturalny był odpowiedni dla zwierząt, zawiera kultury bakterii których np psy nie tolerują, a mianowicie ich żołądki...
A to ciekawostka - jakieś rzetelne doniesienia może przytoczysz?
Pewno ludzie tak mówio :lol: :lol: :lol:
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

23 grudnia 2012, 10:42

Dzięki temu forum dużo dowiedziałam się na temat karm, karmienia psa, różnicy w kramach itp. Fakt, nigdy nie byłam zwolenniczką pedigree, ale wydawało mi sie żę np. taki Frolic to już jest lepsza karma :)
Teraz dział w karmami w supermarkecie szybko przemierzam kierujac sie głównie w stronę zabawek.
Chciałam sie jednak podzielić wrażeniami po nowej karmie, którą ostatnio zaczęłam podawać mojej terrierce - James Wellbeloved z indykiem i ryżem. Nie ma kukurydzy, za to ma siemię lniane, które dzięki zawartości tryptofanu ma działanie uspokajajace, niewysoka zawartość białka, dla mniejszej aktywności psa w zimie, świetnie przyswajalna, dwie kupy dziennie, wysoka smakowitość.
Karma nie jest tania, ale została bardzo dobrze przyjęta przez moją terrierkę, zajadą ją z dużym apetytem i na spacerach jakby trochę mniej nerwowa zrobiła się. Zapewno to efekt i pracy nad nią i karmy ale ważne że działa. Żadnych rewelacji zołądkowych, kupy zwarte. Granulki nieduże, porówywalne wielkością do NGBB. Chyba zostaniemy przy tej karmie trochę dłużej :)
Na razie kończymy próbny worek 2 kg i kupujemy następny - 10 kg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości