na jakiej karmie odchowujecie szczenięta?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 grudnia 2012, 16:48

Ojej... moje mają na niej bardzo ładną, błyszczącą sierść.
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

16 grudnia 2012, 18:28

Czy Twoje psy są z Tobą w domu? /czy śpią w domu/, bo moje wychodzą na spacery,a resztę czasu spędzają z nami w domu.
Ta karma jest dosyć tłusta i psy mieszkające na dworze tolerują ją idealnie/tzn nie mają problemu z nadmiernym wydzielaniem bo cała energia spożytkowana jest w ciepło/.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 grudnia 2012, 18:46

Mieszkamy w starym budownictwie (w kamienicy). Nie mam żadnych problemów z ich sierścią, wręcz jestem z niej dumna. Jeszcze jest na niej suka po sterylce.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 grudnia 2012, 22:08

Freedom pisze:Witam.
Mam pytanie do Roberta A.
Dlaczego dorosłe psy po NGBB wydzielają więcej łoju, tzn,sierść staje się matowa , "zakurzona"?Być może tłuszczu jest za dużo, a moje psy są z nami w domu i tu tkwi problem.
Karma sama w sobie jest dobra , 3lata temu moje psy jadły ,ale ponieważ pojawiły się takie objawy, wróciłam do poprzedniej
Trudno mi powiedzieć jaka jest przyczyna,nie miałem tych problemów,ale nie samą karmą żywię.
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

17 grudnia 2012, 09:27

Dzięki za odpowiedź,choć nie wiele wniosła.
Ja też nie żywię samą suchą karmą /choć ją lekko muszę namaczać , ze względu na łapczywość czworonogów , ale to specyfika rasy/, bo karmione są również tradycyjnie.
Fakt jest jeden , że po odejściu od tej karmy,kłopot się skończył, a nieładnie gdy czarny pies wygląda tak jakby wytarzał się w kurzu.Znam osoby które karmią tą karmą swoje psy ,ale psy te przebywają na dworze,karma świetnie się sprawdza,sierść piękna i lśniąca,bo ze względu na sporą zawartość tłuszczu, idealnie pokrywa zapotrzebowanie energetyczne zwierząt,które w ten sposób"ogrzewają się ''. Natomiast psy nie mieszkające na świeżym powietrzu, nadmiar tłuszczu "wyrzucają na zewnątrz",
według mnie / i nie tylko/ to najbardziej rozsądne wytłumaczenie. Stąd było moje pytanie.
Co do karmienia tą karmą małych szczeniaczków.... .
Taki maluszek nie może jeść od razu na sucho,to musi być w konsystencji papki/chodzi o to ,aby taki młodziutki organizm nie wypijał "hektolitrów wody".Nie wiem , czy tą karmę można tak namoczyć.
Są firmy, które mają karmy, odpowiednie dla wieku szczenięcia i to według mnie jest najlepsze.
Biorąc szczeniaczka z hodowli powinniśmy kierować się tym co powiedział hodowca, a w szczególności czym karmi swoje maluchy.Jednemu służy Royal,drugiemu Acana i tak można wymieniać.Widać to od razu,szczeniak w dobrej kondycji , "kupki dobre",sierść bez zarzutu,tzn. że karma jest dobra.W takich przypadkach nie powinniśmy zmieniać,bo "ktoś inny powiedział".
Hodowca sam najlepiej wie co służy jego psiakom,tym bardziej że ma doświadczenie w tym co robi,a mniemam że ma,bo gdy by było inaczej to temat na oddzielny "program".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 grudnia 2012, 18:06

Z tymi hodowcami i ich wiedzą dot żywienia to tak raczej bym ostroznie się poruszał,mam doczynienia na codzień z hodowcami i tak jak w kazdym temacie i tutaj są wpadki.
Gość

17 grudnia 2012, 19:45

Otóż to! Są hodowcy, którzy jadą na pedigree. Ja swoje szczeniaki odchowywałam na mielonym, surowym mięsie- różne rodzaje, "jajecznicy", twarogu, mokrej karmie troszkę (pronature saszetki) i karma sucha po to,żeby nauczyły się ją jeść dla wygody przyszłych właścicieli (pro plan) ale wciąż najwięcej dostawały mięsa. Masa miotów odchowana w ten sposób. Efekty świetne. Nie ma też co przesadzać w drugą stronę.
goldinka

28 grudnia 2012, 01:45

A ja nadal poszukuję nowej karmy dla moich psiaków i znalazłam coś interesującego Exclusive of Gosbi http://XXXXXXXXXXXXryz-p-14.html
Skład wygląda bardzo ciekawie, no i zachęcająca cena w stosunku do jakości. Może ktoś z forumowiczów już miał okazję wypróbować?
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

28 grudnia 2012, 19:58

Zobacz też sklep Modern Pet,tam są naprawdę wysokiej klasy karmy również dla szczeniąt. A może spróbujesz karmy płatkowej Koebers Welpennahrrung lub bardzo dobrej karmy szwedzkiej Husse. Polecam tez karmy Artemis i Ziwi Peak
goldinka

30 grudnia 2012, 01:58

Dzięki, zajrzę na Modern Pet.
Akurat o Koebersie i Husse nie mam dobrej opinii.
bija22
Posty:4
Rejestracja:01 stycznia 2013, 11:34

01 stycznia 2013, 11:58

Witam, mam bulla 3 miesiecznego i chce mu zmienic karme, na bardziej przyswajalna, bo Koebers chociaz bardzo dobry przestaje mu smakowac. prosze o opinie :)
Gość

02 stycznia 2013, 20:39

Przeglądałam strony znanych hodowli i większosc jednak daje nadal Royal Canin czy Eukanubę w wyprawkach... a tu czytam że jakośc tych karm się pogorszyła itd. to hodowcy ryzykują zdrowiem szczeniąt czy te startery są dobre?
Wytłumaczcie mi to proszę :oops:

RC start
Skład:
Ryż, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, izolat białka roślinnego, białko zwierzęce (hydrolizowane), kukurydza, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, lignoceluloza, tran, maślan, fruktooligosacharydy, nasiona i łupinki nasion babki, hydrolizowane drożdże (źródło mannooligosacharydów i beta-glikanu), jajko w proszku, mączka z kwiatów aksamitki (źródło luteiny).

Białko (30%), tłuszcz (22%), sole mineralne (6,9%), włókno (1.5%), wapń (1,2%), fosfor (0,95%).

Eukanuba start
suszony kurczak i indyk /36%/, śruta kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, ryż, suszona pulpa buraczana /3,9%/, hydrolizowane białka zwierzęce, suszone całe jaja, mączka rybna, olej rybny, suszone drożdze piwne, fruktooligosacharydy /0.98%/, chlorek sodu, chlorek potasu, siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, mannooligosacharydy /0.14%/

Białko (31%), tłuszcz (21%), włókno (1.4%), wapń (1,25%), fosfor (0,90%).

Proszę o odpowiedź bo nie daje mi to spac :|
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

02 stycznia 2013, 20:55

Sprawa jest prosta jak drut dlaczego hodowcy polecają te firmy. Obie one należą do wielkich światowych koncernów i mają kasę na reklamę i marketing (RC to Mars). Dla hodowcy taka wyprawka to darmowy plusik i swego rodzaju wabik a dla firmy niemal darmowa reklama. Taka wyprawka to najczęściej woreczek karmy, plecak, miska i smycz oczywiście z logo RC, razem jakieś 100 zł. Taki zestaw ładnie wygląda i dla kupującego daje obraz hodowcy jako kogoś solidnego, kto dba o swoje psy no bo ma wyprawki z taaaakiej firmy :shock: . Ostatnio mieliśmy taki przykład, że moi znajomi przyjechali do nas kupić szczeniaka pieska z małych ras. Oczywiście na wyprawkę dostali cały zestaw RC, który nie powiem bardzo ładnie wyglądał. Oczywiście hodowca od siebie co nie co powiedział o tej znakomitej firmie jakie super karmy robi i jak ładnie psy po nich wyglądają. A ów hodowca ma się czym pochwalić bo jego pieski to krajowa elita tej rasy. ostatnio miałem okazję pare razy się spotkać u weta z tym hodowcą, fajnie sie z nim rozmawia a jak zeszliśmy na temat karm to on swoje tak naprawdę karmi albo Biomilem ale większości daje surowe mieszanki aspolu :o Oczywiście mój znajmoy juz drugi/trzeci miesiąc ładuje w szczeniaka tego RC...Nie wiem jak musiałby mi podpaść mój pies żebym faszerował go takim badziewiem gdzie 80% białka jest pochodzenia roślinnego a cały skałd to resztki z tego co z batoników zostało :?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

02 stycznia 2013, 21:04

Ja może ślepa jestem, ale gdzie w RC jest mięso? :shock:
Gość

02 stycznia 2013, 21:23

no a ta eukanuba lepsza niż RC?

Bo ja ze szczeniakiem w wyprawce dostałam karmę Eukanuba /o ile mnie pamiec nie myli ok 1kg/, kliker i książeczki promujące karmę
Przecież dla hodowcy nie opłaca się karmic matkę i szczenięta droższą, gorszą karmą tylko po to, aby dac pudełko z wyprawką znanej firmy, czy ja się mylę :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości