na jakiej karmie odchowujecie szczenięta?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

02 stycznia 2013, 21:35

Gośc to Twoja odpowiedź/
Martines999 pisze:Sprawa jest prosta jak drut dlaczego hodowcy polecają te firmy. Obie one należą do wielkich światowych koncernów i mają kasę na reklamę i marketing (RC to Mars). Dla hodowcy taka wyprawka to darmowy plusik i swego rodzaju wabik a dla firmy niemal darmowa reklama.

(...) fajnie sie z nim rozmawia a jak zeszliśmy na temat karm to on swoje tak naprawdę karmi albo Biomilem ale większości daje surowe mieszanki aspolu :o Oczywiście mój znajmoy juz drugi/trzeci miesiąc ładuje w szczeniaka tego RC
Kto powiedział, że tym karmią. :roll:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

02 stycznia 2013, 21:59

Seiti pisze:Gośc to Twoja odpowiedź/
Martines999 pisze:Sprawa jest prosta jak drut dlaczego hodowcy polecają te firmy. Obie one należą do wielkich światowych koncernów i mają kasę na reklamę i marketing (RC to Mars). Dla hodowcy taka wyprawka to darmowy plusik i swego rodzaju wabik a dla firmy niemal darmowa reklama.

(...) fajnie sie z nim rozmawia a jak zeszliśmy na temat karm to on swoje tak naprawdę karmi albo Biomilem ale większości daje surowe mieszanki aspolu :o Oczywiście mój znajmoy juz drugi/trzeci miesiąc ładuje w szczeniaka tego RC
Kto powiedział, że tym karmią. :roll:
Nie za bardzo rozumiem :?: Możesz rozwinąć myśl :idea:
Gość

02 stycznia 2013, 22:04

no ale żeby dostac te wyprawki musisz byc w klubie i kupowac tę karmę, nic za darmo nie ma :roll: więc te psy muszą tę karmę jeśc
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

02 stycznia 2013, 22:05

Gość się pyta czy hodowcy opłaca się karmić droższą, gorszą karmą tylko dla wyprawki. Napisałeś, że ten hodowca który dał znajomemu wyprawkę RC przyznał się do karmienia czymś innym. Chyba, że źle to zrozumiałam.:P
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

02 stycznia 2013, 22:07

myślę, że to akurat producentowi wisi. chodzi o reklamę, zyski z hodowli są wielokrotnie mniejsze niż zyski z naiwnych właścicieli.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

02 stycznia 2013, 22:22

Myślę że w przypadku RC nie trzeba tym karmić - wystarczy raz na jakiś czas zamówić worek 20kg (bo takie można dostać będąc członkiem klubu) i skarmić tym - jak masz hodowlę = kilka psów to wystarczy tydzień. Masz wyprawki za free. A jak wyglądasz wtedy! Jaki porządny hodowca!
Ja tam nie dostałam nic - bo zarówno suka jak i gówniarzeria były karmione mięsem z ubojni. Po mięso sobie poszłam sama do sklepu - co miałam dostać ? 1kg skrzydełek? :mrgreen: :mrgreen:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

03 stycznia 2013, 11:00

Tak właśnie jest, że raz na jakiś czas, kupuje , może nawet dostaje worek dwa karmy RC ale tej z linii weterynaryjnej czy coś tam dla starszych psów i po sprawie. No i na starter na początek małym podaje któryś tam RC. I małe nieźle wyglądają, ładna śierśc, żywe, energiczne. Tym bardziej jak jest się hodowca z długim starzem a Twoje psy to krajowa czołówka, po której szczeniaki ustawia się kolejka. Szczeniaki sprzedają na niemal całą Europę. Z ostatniego miotu, z 5 sztuk 3 pojechały zagranicę. Wiec dla tak dużego koncernu jak mars kilka wyprawek to piskuś w porównaniu z tym jakie mogą by w przyszłośi korzyści. Jak jest kilka miotów w roku to przybywa potencjalnie kilkudziesięciu nowych klientów. Od nich mogą być następni i tak dalej. Promocja to nie tylko tu i teraz zysk ale możliwe przyszłe korzyści.
To tyle w temacie.
MiYu
Posty:36
Rejestracja:22 lipca 2011, 08:18
Lokalizacja:Austria

03 stycznia 2013, 11:07

Mars ma szeroko rozwinięty marketing, zwłaszcza w przypadku pokarmów Royal Canin. Przedstawiciele handlowi nie raz dają bardzo duże bonusy w postaci małych opakowań karm lub też starterów. Produkcja tej karmy jest dość tania, przy sporej cenie sugerowanej. Zarobki mają potężne, także stać ich na promowanie swoich produktów.
Chociażby gratisówki.. Nie spotkałam się z ich taką ilością jak przy RC, które są dostarczane do sklepów całymi wręcz kartonami (a przynajmniej były jeszcze rok temu, jak jest teraz nie wiem).
bija22
Posty:4
Rejestracja:01 stycznia 2013, 11:34

04 stycznia 2013, 08:22

Witam, wczoraj dostałam wreszcie karmę Marcus Muhle, której trochę się obawiałam, bo przez jeszcze nie otwarte opakowanie kawałki były ogromne. Ku mojemu zaskoczeniu ta karma nie jest sucha jak wiór, a jest w postaci granulatu dosyć miękkiego.
Jak pierwszy kawałeczek podałam Niuńkowi...to omal reki nie zjadł...bardzo mu posmakowała i przyznać muszę że karma to rewelacja.
Hodowca od którego mam bulla bardzo ją chwali, to produkt ekologiczny bardzo dobrze przyswajalny bez ograniczeń wiekowych.Polecam zaznajomienie się z tym produktem. Pozdrawiam Sabina
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

04 stycznia 2013, 10:31

bija22 pisze:Witam, wczoraj dostałam wreszcie karmę Marcus Muhle, której trochę się obawiałam, bo przez jeszcze nie otwarte opakowanie kawałki były ogromne. Ku mojemu zaskoczeniu ta karma nie jest sucha jak wiór, a jest w postaci granulatu dosyć miękkiego.
Jak pierwszy kawałeczek podałam Niuńkowi...to omal reki nie zjadł...bardzo mu posmakowała i przyznać muszę że karma to rewelacja.
Hodowca od którego mam bulla bardzo ją chwali, to produkt ekologiczny bardzo dobrze przyswajalny bez ograniczeń wiekowych.Polecam zaznajomienie się z tym produktem. Pozdrawiam Sabina
Proszem Paniom...Ja już 4 rok jak jadę na tej karmie i mi juz nie trzeba zaznajamiac z tym produktem :lol:
Markus jest rewelacyjny i każdemu to mówię i polecam bo warto :P
Teraz zaczynamy testować Lupo Natural.
Pozdr-M
Gość

04 stycznia 2013, 17:43

dziękuję za odpowiedzi, przemyślałam i rzeczywiście pewnie tak jest jak piszecie :|

Jeszcze chętnie bym się dowiedziała skład której z podanych przeze mnie 2 starterów jest lepszy RC czy Eukanuba.
Pisaliście gdzieś, że produkują obie w Polsce, a na opakowaniach jest info czy skąd są te informacje?
Chyba nie umiem szukac, bo na żadnym forum nic nt. Eukanuby nowego nie mogę znaleźc :| a temat mnie zaciekawił.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 stycznia 2013, 18:54

Podobna jakość tutaj nie da się wskazać tej lepszej.
Inna sprawa ,że ważne to jak psiak sobie poradzi(jego organizm) z tymi karmami tu bedzie pierwszy wyznacznik
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości