Karma dla seniora

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Wachabe

16 maja 2012, 13:27

Musze się poradzić w sprawie żywienie mojego psiaka:
Jest to prawie 13 latni mix teriera z wagą idealną ok 16 kg mieszkający z moimi rodzicami. Pomimo swojego wieku jest nadal bardzo aktywny, żywiołowy, nawet weterynarz ocenił go na max 7 lat :)
Kiedyś jako młodemu psiakowi gotowaliśmy mu jedzenie, jednak w wieku ok 7-8 lat przeszliśmy na karme BOSHA Senior. Byliśmy nią zachwyceni: smakowała mu, poprawiła mu się sierść, skończyło się bulgotanie i przelewanie w brzuchu, trochę na niech schudł... Wszystko było super aż do kastracji półtora roku temu. Po kastracji przybrał w ciągu pół roku do 20 kg :/ Fakt, że przyczyniło się pewnie do tego również niestety zmniejszona dawka ruchu. Po kastracji oczywiście zwiększył mu się apetyt i sępi o więcej jedzenia ( wcześniej mógł mieć karmę do woli i sam sobie odpowiednio dawkował). Ale pomimo dawkowania karmy i zwiększenie dawki ruchu Willi nadal waży 19 kg i nic w dół nie chce iść :( Do tego mam wrażenie, że chyba gorzej już trawi tą karmę (ma ona sporo zbóż - może dlatego) robi 3-4 razy dziennie wielkie kupska (wygląda jakby więcej wydalał niż pochłaniał :( ) Do tego pies jest co raz bardziej głodny :( no i sierść chyba też mu się pogorszyła. Mam większe problemy z jej kołtunieniem no i nie błyszczy się już tak ładnie.
Wygląda na to, że nie wiele trawi z tej karmy co dostaje, stąd wielkie kupy i ciągły głód, a do tego jeszcze nie chudnie (czego akurat nie rozumiem). Tak na swój rozum obwiniłam za wszystko dużą ilość zbóż w tej karmie stąd zaczęłam szukać karm z mniejszą ilością zbóż, lub które ich w ogóle nie mają w swoim składzie - ale również takie których cena byłaby do przyjęcia.

Znalazłam XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXmuehle/31582 o której są w zasadzie same dobre opinie, tylko nie jest to psa dla seniora. Ma znacznie więcej białka, tłuszczu i makroelementów a mniej włókna.

I teraz nie wiem, czy taka karma w ogóle się nadaje dla seniora czy raczej tylko zaszkodzi :(

Mógłby mi ktoś coś poradzić?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 maja 2012, 14:04

Na Twoim miejscu spróbowałbym z tą karmą dla seniora,ma sporo mięsa jagnięcego w składzie jest ogólnie lubiana przez psy,bardzo dobre przyswajanie cena przystępna i 3 kg gratis
http://www.krakvet.pl/brit-care-senior- ... 11167.html
Wachabe

16 maja 2012, 22:42

Dopiero teraz zauważyłam, że link nie wczytał się. Chodziło mi o karmę Markus-Muhle.
Robert A., czy uważa Pan, że Brit jednak będzie lepszy od Markus-Muhle?
Awatar użytkownika
ryba_2000
Posty:9
Rejestracja:24 września 2011, 18:52

20 stycznia 2013, 18:21

Witam.
Mam prawie 12 letniego małego kundelka (5,7 kg) czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki dotyczące odpowiedniego żywienia takiego psa?
Obecnie ma stały dostęp do suchej karmy dla seniorów ale je ją tylko od czasu do czasu w niewielkich ilościach.
Czasami podaje mu również jedzenie z puszki dla seniorów ale głównie sama przygotowuje dla niego jedzenie - gotowane mięso z kurczaka z ryżem, z kaszą czasami przemyce jakieś warzywa, również chuda kiełbaska się czasami zdarzy oraz ryba pieczona w foli.
Niestety należy do niejadków i czasami jest problem żeby w ogóle coś w niego "wdusić". Kiedyś próbowałam podawać mu tylko i wyłącznie karme z puszki ale mimo tego iż każdego dnia dostawał inny smak 4 dnia nie chciał już nic ruszyć i po raz kolejny musiałam gotować mu kurczaka.
Mogłabym prosić o jakąś radę w tej kwestii? Czy spróbować przestawić go na karmę z puszki dla seniorów czy mogę sama mu gotować (i co ewentualnie mogłabym mu przygotowywać, żeby dla niego było zdrowo)?
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 19:34

Marcus Muhle to bardzo dobra karma, ale może dla seniora lepsza byłaby lekkostrawna karma Mera Dog Pure Senior? Ja jakoś mam zaufanie do niemieckich suchych karm.
Awatar użytkownika
ryba_2000
Posty:9
Rejestracja:24 września 2011, 18:52

20 stycznia 2013, 20:04

Tylko problem w tym, że on nie przepada za suchą karmą. Traktuje ją bardziej jak przekąskę niż konkretne jedzenie.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 20:10

Jeżeli nie był wcześniej nauczony do suchej karmy,to faktycznie masz problem.Moja 2-letnia sunia też jest dosyć wybredna ale ostatnio podaję jej tabletki Rumen tabs na zwiększenie łaknienia i wcina wszystko aż jej się uszy trzęsą, nawet te suche karmy których wcześniej nie chciała ruszyć. Najbardziej jej smakuje MM ale faktycznie dla starszego psa może nie jest odpowiednia.
Awatar użytkownika
ryba_2000
Posty:9
Rejestracja:24 września 2011, 18:52

20 stycznia 2013, 20:15

On ma takie okresy, że czasami tylko suchą karme je ale po jakimś czasie mu przechodzi i jeżeli nie dostanie czegoś miękkiego to potrafi nic nie jeść :( A te tabletki tylko u weterynarza czy w jakimś "psim sklepie" też można dostać?
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 20:18

Ja je dostałam u weterynarza.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

20 stycznia 2013, 20:21

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:34 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 20:23

Ale teraz sprawdziłam,że można też kupić te tabletki w internetowych sklepach zoo, nie są drogie np.100 tabl.kosztuje 6,90 zł.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 20:28

Wejdź może na wyszukiwarkę i przeczytaj sobie o składzie i działaniu tych tabletek,one żadnemu psu nie zaszkodzą wręcz przeciwnie na pewno mogą pomóc,a zwłaszcza starszemu psu.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

20 stycznia 2013, 20:35

Ryba w innym temacie pisałaś o problemach z zębami. Nie wiem czy w takim razie powinnaś inwestować w karmę. Lepiej zostań przy gotowanym (mięso+ warzywa+trochę wypełniacza). Koniecznie psu zrób badania i myj mu często zęby.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2013, 20:56

Mozna namaczać suchą karmę
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

20 stycznia 2013, 21:08

Wiem, że można ale do wyników badań nie lepiej zostać na gotowanym? Psiakowi wypadły już dwa zęby, najpierw poszukałabym przyczyny dlaczego. I w zależności od jego zdrowia patrzyła na sposób karmienia. ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości