Bosch Bio,Taste of the Wild czy James Wellbeloved.Pomożecie?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Mamoniowa

21 stycznia 2013, 20:20

Dzień dobry
Zastanawiam się ,czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze karmy dla dorosłej (2,5 roku) suki rasy parson russell terrier. Zrobiłam wstępną selekcję i mam wybrane 3 karmy ,może są wśród Was tacy, którzy mają z nimi doświadczenia i mogą porównać, która dla mojej suki będzie najlepsza. Wybrałam Bosch Bio, Taste of the Wild (zastanawiam się jeszcze nad smakiem) i może James Wellbeloved (choć trochę odstrasza mnie cena). Dotąd moja suka karmiona była Brit Care z jagnięciną i ryżem, a teraz Nutra Gold Breeders Bag, ale odkąd poczytałam o "dobrodziejstwach" kukurydzy, zależy mi,żeby to była karma, która jej nie zawiera. Suka nie jest wybredna, zje wszystko, chcę jej zmienić karmę dla urozmaicenia, częściowo z nadzieją, że brak kukurydzy wpłynie na nią troszkę uspokajająco, no i może poprawiłaby się jej sierść, bo bardzo linieje.Czy jest tu ktoś,kto mógłby coś poradzić?będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 stycznia 2013, 10:30

Nie licz na to,że brak kukurydzy w karmie wpłynie uspokajająco na Twojego psiaka.
Trudno jest za Ciebie decydowac co będzie najlepsze dla Twojego psa.
Osobiscie bardzo cenię karmę NGBB nawet z kukurydza.
Co do karm wybrałbym TOTW ,.
Mamoniowa
Posty:4
Rejestracja:21 stycznia 2013, 20:23

22 stycznia 2013, 10:43

Dziękuję.
Nie tyle chodziło mi o to,żeby ktoś za mnie zdecydował,ile,znając efekty działania karmy(na przykład na sierść),mógł podzielić się doświadczeniami.Być może nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale nie chodzi o to, że liczę na wielką zmianę w zachowaniu psa, raczej mam nadzieję, tylko i wyłącznie w oparciu o opinię koleżanki, która suce zmieniła karmę na taką bez kukurydzy(James Wellbeloved,niestety dla mnie to trochę zaporowa cena) i widzi różnicę. Suka jest tej samej rasy,co moja. Wiem,że to o wiele bardziej skomplikowane i naprawdę nie liczę na cud;) Poza tym zdaję sobie sprawę, że mam terriera, a nie kanapowca. Karmię ją NGBB już od roku i (poza powyższymi przemyśleniami) po prostu pomyślałam, żeby jej urozmaicić życie;)
Raz jeszcze dziękuję i jeszcze może dopytam, czy jest jakiś smak TOTW, który może wpłynąć na zmniejszenie linienia? Czy to bez znaczenia? (Opisy producenta na to nie wskazują jasno).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 stycznia 2013, 17:55

Jaką widzi Twoja koleżnaka różnicę nie podając karmy z kukurydzą ,bo to brzmi troche jak naciągany temat kolezanki która chwali sobie karmę wiedząc,że Ciebie nie do końca stać na zakup tej karmy (Przepraszam jeśli odszedłem od tematu,ale cos mi tu nie pasuje w opinii koleżanki) oczywiście jesli pies ma problemy trawienne lub alergię na kukurydzę to unikamy wtedy kukurydzy,ale nie wspomniałaś o takich problemach,
Kup TOTW Z rybą Pacyfik ,nie jest gorszą karmą od James W...,żadnej róznicy w jakości,żadnej!
Temat sierści jest tematem złożonym szczególnie w okresie jesień ,zima gdzie na jakość sierści ma wpływ także domowe ogrzewanie.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

22 stycznia 2013, 18:22

Robercie, tak cie lubię a ty mi tak dogadałeś :))
Poczytałam o tryptofanie trochę i przerzuciłam się na karmę bogatą w ten składnik. Nie mówię że widze ogromna różnicę, ale widzę, że moja suka jest jakby mniej spięta mniej nerwowa niż kiedyś, co przypisuję m.in. zmianie karmy na taką bez kukurydzy, może to też być kwestia dojrzewania (skończyła właśnie 3 lata), może efekt placebo, że chcę coś zauważyć, moze i moje nastawienie... często to jak my się nastawiamy powoduje zmianę nastawienia innych... a pewnie i po części efekt pracy szkoleniowej
Fakt jest taki, że moja suka na spacerach nie rzuca się już z daleka na psy,których nie lubi, a potrafi czasem je nawet zignorować. Może to wszystkie czynniki na raz, ale nie mogę tutaj nie docenić także wpływu karmy :)
Mamoniowej to tłumaczyłam i nie naciągam jej na kasę , nie jestem rudą wredotą jak mój pies :))
Mamoniowa
Posty:4
Rejestracja:21 stycznia 2013, 20:23

22 stycznia 2013, 18:27

To jest dobra koleżanka, więc na pewno mnie nie naciąga;))) Mówi,że jej pies zachowuje się nieco spokojniej, być może ma na to wpływ brak kukurydzy, a być może siemię lniane, które się znajduje w Jamesie...Ja swojej suce dodaję do karmy odrobinę siemienia, ale szczerze mówiąc nie widzę różnicy w zachowaniu,więc podchodzę do tematu z lekkim sceptycyzmem;) Co do sierści to moja suka traci jej dużo przez cały rok, niestety nie mam porównania, by stwierdzić, czy to właściwie dla tej rasy czy może traci włos w nadmiarze. To, że różnicy między tymi karmami nie ma żadnej to już bardzo ważna wiadomość, dziękuję bardzo!Mam nadzieję, że to nie zabrzmi śmiesznie, ale odważę się jeszcze zapytac,czy karma rybna nie wpłynie na zapach z pyska?
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

22 stycznia 2013, 19:32

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:38 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 stycznia 2013, 20:21

Dobrze dobrze ,może i dogadałem ,ale przynajmnie szczerze napisałem :) ja nie widzę różnicy między James W a TOTW nawet jeśli mówi o tym tak dobra koleżanka jak Ty Louhans :wink:
Zapach z pyska nie komentuje :wink:
Mamoniowa
Posty:4
Rejestracja:21 stycznia 2013, 20:23

22 stycznia 2013, 20:24

Ale Louhans nie mówiła, że widzi różnicę między James W a TOTW, tylko między James a NGBB ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 stycznia 2013, 20:38

:) Ja też widzę różnicę między tymi karmami :)
Mamoniowa
Posty:4
Rejestracja:21 stycznia 2013, 20:23

22 stycznia 2013, 20:46

Na korzyść której,bo już się zagubiłam?;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 stycznia 2013, 21:44

James Wellbeloved i TOTW traktuje jak karmy tej samej jakości ,natomiast NGBB odstaje od tych karm składem (choćby ta kukurydza wspomniana przez Ciebie)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości