Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2013, 14:43

annp pisze:Znalazłam informację że karmy tej firmy były z salmonellą, nie będę ryzykować...
Może trovet z królikiem,tylko,że tam akurat granulki są trochę większe od tych które potrzebujesz.
pk1bgt
Posty:14
Rejestracja:13 października 2012, 23:06

17 stycznia 2013, 23:15

Karmie od tygodnia yorka 11 miesięcy Symply z łososiem ponieważ zabrakło mi TOTW z jagnięciną.
Kupki od pierwszego dnia ok.Na TOTW zdarzały się duże i nie zwarte.
Czy powracać do TOTW czy spróbować Symply?Karma dobra?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2013, 23:34

Symply -Nie jest to co prawda karma identyczna jak TOTW ,skład jest bardziej prosty,mniej składników co akurat moze być atutem dla Twojego psa ,przynajmniej po pierwszych dniach podawania tak to wygląda.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

19 stycznia 2013, 10:57

Polecam James Wellbeloved z indykiem. Mają worki po 2 kg, granulki nieduże, bez wołowiny, wieprzowiny, bez soi czy kukurydzy, czy produktów mlecznych. Sama karmię nią moją niedużą terrierkę i właśnie kupiłam drugie opakowanie. Jestem bardzo zdowolona, bo za to w składzie jest siemię lniane. Moja terrierka twierdzi że smaczna, wybredna nie była ale swoje fochy miała i były karmy, które jej nie pasowały. Ta jej pasuje. Jest też wersja z jagnięciną, ale jej nie testowałam jeszcze. Do kupienia w sklepie internetowym pochodzenia niemieckiego :)
hubert2212

19 stycznia 2013, 12:30

Louhans pisze:Polecam James Wellbeloved z indykiem. Mają worki po 2 kg, granulki nieduże, bez wołowiny, wieprzowiny, bez soi czy kukurydzy, czy produktów mlecznych. Sama karmię nią moją niedużą terrierkę i właśnie kupiłam drugie opakowanie. Jestem bardzo zdowolona, bo za to w składzie jest siemię lniane. Moja terrierka twierdzi że smaczna, wybredna nie była ale swoje fochy miała i były karmy, które jej nie pasowały. Ta jej pasuje. Jest też wersja z jagnięciną, ale jej nie testowałam jeszcze. Do kupienia w sklepie internetowym pochodzenia niemieckiego :)
Za to ,a ryż i owies. Pyszna karma dla szczurków.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 stycznia 2013, 17:14

hubert2212- pomyśl na drugi raz jak chcesz cos dodać od siebie,
lolajna7
Posty:1
Rejestracja:24 września 2011, 13:41

19 stycznia 2013, 23:06

Ja mam Yorka i kupuję Royal Canin-w zależności od finansów albo specjalnie dla tej rasy przeznaczony albo zwykły dla ras małych i Sunia wcina aż się uszy trzęsą :)
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

20 stycznia 2013, 09:12

dla zainteresowanych piszę:
miałam coraz większy problem z karmieniem bokserki, chłopaka. już się prawie poddałam, aż przypadkiem kupiłam na wagę (przed świętami psu karma się skończyła a akurat moje były na bozicie której bokserka nie cierpi) Farmine ecopet z jagnięciną. nie wiem czym nafaszerowali tę karmę ale bokserce trzeba ją dawkować bo wcina wszystko co wyląduje w misce, karma nie leży w niej dłużej niż 2 godziny a do tej pory było to i nawet dwa dni. skład żadna rewelka ale i tragedii chapii nie ma :mrgreen:

SKŁAD:
Ryż, kukurydza, suszone mięso z kurczaka, suszone mięso jagnięce (10%), tłuszcz z kurczaka, mączka rybna, suszona pulpa buraczana, olej z ryb, olej roślinny, chlorek sodu, węglan wapnia, mono-fosforan wapnia, suszone drożdże piwne, ekstrakt z korzeń cykorii (0,4%), mannan oligosacharydy ekstrakt z Saccharomyces Cerevisiae (0,4%).

i mam pytanie zna ktoś może tę karmę: FARMINA CIBAU ADULT
nie lubię eksperymentować ale jest w promocji u mnie w sklepie i nie chciałabym przegapić okazji :D

zmieniam to co napisałam wcześniej. karma farmina ecopet mimo że jedzona z apetytem do tej pory wywołała reakcje alergiczną-sunia się drapie :( mam tylko nadzieję że po Cibau (mimo wszystko to wyższa linia) tak nie będzie-kupiłam 16kg worek dla Bruna, jeszcze nie napoczęty :evil:
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2013, 10:59 przez gina11, łącznie zmieniany 1 raz.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

20 stycznia 2013, 15:15

Ja z uwagi na kaprysy mojej labki przy jedzeniu,zgodnie z radą weterynarza zaczęłam jej podawać tabletki Rumen tabs,które są m.in. na zwiększenie łaknienia. Stał się cud nie dość że wcina karmę Marcus Muhle przy jedzeniu której zaczynała sporadycznie kaprysić, chociaż od kilku miesięcy tylko tą karmę jadła z apetytem, spróbowałam jej dać karmę TOTW, której dotychczas nie chciała nawet ruszyć i ku mojemu zaskoczeniu rzuciła się do miski i zjadła co do jednej granulki. Tak samo spróbowałam z karmą Mera dog i znowu była ta sama sytuacja.Jest to dla mnie ważne ponieważ jestem zdania że psu trzeba przynajmniej co 3-4 miesiące dla urozmaicenia zmienić karmę, tym bardziej że na rynku polskim jest teraz masę naprawdę wartościowych karm zawierających składniki niezbędne dla zdrowia psa. Może te z wyższej półki są drogie ale warto w nie inwestować z uwagi na wygląd,samopoczucie i zdrowie naszego pupila.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

24 stycznia 2013, 10:38

Monika B. pisze:
Robert A. pisze:Zamiana na Trovet z pewnością by się przydała i jesli finanse pozwalają to ja bym tak zrobił.
Natomiast doceń to ,że pies jest z Tobą,że temat śmierci przestał się przewijać i to jest dobre /najlepsze w tym wszystkim ,pamietasz poprzednie wpisy z totalnym załamaniem ja wtedy pomagałem Ci duchowo :)
Witam,
Zamówiłam Trovet HLD i psiak zjada ją z chęcią od ponad tygodnia. Karma jest fantastyczna i póki co świetnie się sprawdza. Waga skoczyła do góry :D, sierść piękna, błyszcząca, qupy spore ale o.k. Wczoraj wykonaliśmy test kliszowy i zbadaliśmy poziom amylazy. Dzisiaj dr. Jarek przekazał mi informację, że poziom amylazy wzrósł, a enzymy działają :D . Odstawiamy Kreon i obserwujemy. Oczywiście nadal zostajemy jeszcze przy Trovecie. Mam nadzieję, że to koniec naszych kłopotów :D , choć zachowujemy jeszcze pełną ostrożność. Chciałam bardzo podziękować za pomoc i podzielić się naszym szczęściem :D .
Witam,
Niestety po mimo ścisłej diety trzustka znów przestała pracować jak powinna i powróciliśmy do Kreonu :( Pojawił się jeszcze dodatkowy problem, mój psiak nie bardzo chce jeść Trovet ( HLD ), a gdy jadł Mera Dog z łososiem spadał z wagi. Nie mam pomysłu jaką karę mogę mu teraz podawać. Zauważyłam, że bardzo chętnie zjadał karmy rybne, ale czy dla trzustkowców jest taka karma? Jeśli nie to jakie jeszcze są alternatywy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 stycznia 2013, 17:13

Tak żle i tak niedobrze.
A próbowałaś podawać większe dawki Mera Dog?
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

25 stycznia 2013, 09:51

Tak dawałam mu większe porcje Mery. Zamówiłam puszki Trovetu i spróbuję mu dodawać do suchego, może tym go zachęcę, choć jest obawa, że po puszkach jeszcze bardziej będzie grymasił i zastrajkuje suche :( Tak jak napisałeś tak zle i tak nie dobrze :( Sprawdziłam, że Biomill Professional Salmon & rice ma 16% tłuszczu, 24 %białka i 2,5 % włókna ale nie wiem czy nie ma zbyt bogatego składu na chorą trzustkę podobnie jest przy Wolfsblut Cold River białko 18%, tłuszcz 9%. Jestem w kropce :(
anna111

26 stycznia 2013, 12:08

witam, nie wiem czy ktoś już pisał o tym na forum bo nie mogę niczego znaleźć tak więc proszę o odpowiedź.
proszę o podanie marek karm w których jest min 80% ŚWIERZEGO mięsa albo min. 40% MĄCZKI (lub po prostu mięso po odsączeniu wody)
bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

26 stycznia 2013, 15:02

anna111 pisze: proszę o podanie marek karm w których jest min 80% ŚWIERZEGO mięsa albo min. 40% MĄCZKI (lub po prostu mięso po odsączeniu wody)
Czyżby mięso z kością ze sklepu? ;)
ZiwiPeak deklaruje 85% mięsa w składzie. Jest też po prostu suszone mięso Volmers
GinKitsune

28 stycznia 2013, 05:28

Witam, mam dylemat odnośnie zmiany karmy mojej suni, ma leciutką nadwagę (może i by była aktywnym typem psa, ale przez stawy szybko się męczy przy zabawie,spacery uwielbia ale czasem nie ma czasu lub pogoda nie dopisuje a podwórko bez obecnego drugiego psa jest nudne, więc woli leżeć) dlatego odpowiadałby mi karma która utrzyma jej prawidłową wagę, ponieważ planuję ją wykastrować za pewien czas. Sunia jest z nami od prawie dwóch lat i widać, że nie była za szczenięcia dobrze odżywiana, dlatego czasem jak się zasiedzi to ciężko jej się podnieść, dlatego dobrze by było gdyby karma zawierała składniki dobre na stawy (nie wykluczam osobnych preparatów, także to nie obowiązkowe). Pierwszą karmą jaką jadła po zamieszkaniu z nami była purina dog chow z jagnięciną i ryżem a także ta z kurczakiem (nasz wcześniejszy pies nie był karmiony suchym,ale zadecydowałam że Luna będzie dostawać suche w miarę z rozsądną ceną...bo malutka nie jest i jest to po prostu wygodniejsze), oprócz suchego dostaje dodatkowo gotowane mięso i kości z zupy (jak coś zostanie),gotowane płuca od czasu do czasu, gotowane kurze łapki z kaszą lub ryżem, raz na kilka miesięcy jak mnie skusi na jakąś marketową puchę, to dostaje ją z ryżem a także surowe łapki i kości (mrożone gdy jest ciepło). Więc tak wygląda jej całe menu pomijając smaczki przy trenowaniu i spacerach, ostatnio chciałam sprawdzić czy będzie łakoma na dwie karmy, mianowicie arion adult salmon i royal canin club light (niestety tylko te mieli w sklepie) nie rzuca się zbytnio do miski, jeśli chodzi o royal'a i kennel's favourite bo tego też jej wzięłam na spróbowanie (mam świadomość tego, że od czasu do czasu podje jakiegoś mięsa, ale przy arionie widać było że jej smakuje).Dodatkowo dobrze by było gdyby karma ta nie była uczulająca, bo przy zmianie w purinie na kurczaka wydrapała sobie ranę na karku, także niestety jest delikatna. Co do karmy poczytałam trochę na forach, także i tym i myślałam nad kilkoma markami z średniej półki jak fitmin maxi maintenance/maxi light(nie wiem czym się różnią fitmin od fitminu dibaq eurostandard),brit care turkey light, bosch adult light i gilpa kennel (nie wiem co wy na te dwie ostatnie karmy powiecie), co do moich możliwości finansowych wolałabym nie przekraczać kwoty 160zł za 15kg worek lub 13kg+coś (jeśli są z bonusami, ponieważ co do ofert to patrzę na allegro,niektóre sklepy dorzucają smaczki lub małe paczki karmy, więc byłabym jeszcze pozytywnie nastawiona na takie oferty) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości