Powtornie problempinczera miniaturowego i jego zmiany na bok

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

adriaw

15 sierpnia 2005, 21:40

Jestem zaniepokojona tym co pojawilo sie u mojejego pinczera miniaturowego a niestety nie wiem co to moze byc dlatego postaram sie opisac wszystko najlepiej jak potrafie.
Mniej wiecej miesiac temu zauwazylam na spacerze, ze na lewym boku(na zebrach) Toska ma ciemniejsza okragla plame o srednicy mniej wiecej 2-3 cm.W domu dokladnie to obejzalam i nic szczegolnego tam nie zauwazylam. Skore ma normalnego koloru, zarowno na tej plamie jak i obok. Wygladalo to tak jakby w tym miejscu miala wiecej siersci przez co ta plama na sloncu wydaje sie ciemniejsza.Dookola tej plamy ma obwodke z mniejsza iloscia wlosow.
Po tygodniu natomiast, praktycznie z dnia na dzien zrobilo jej sie w miejscu tej plamy takie zaglebienie. Oczywiscie ciemniejsza plame ma nadal. Od razu poszlam do weterynarza. Nasz Pan doktor byl na urlopie ale obejzala to inna Pani weterynarz. Dla niej wygladalo to tak jakby w tym miejscu nie odlozyl sie tluszcz. Faktycznie w tym miejscu ma praktycznie sama skóre i tak jak dookola mozna skore naciagnac z tluszczykiem tak tutaj trudno skore nawet zlapac.Kazala obserwowac Toske i w razie zmian od razu przyjsc.
W tym miejscu Toska raczej nie dostaje i nie dostawala zastrzykow, raczej tez sie tam nie uderzyla wiec mimo, ze jest wesola i w jej zachowaniu nic sie nie zmienilo jestem zaniepokojona.
Po urlopie poszlam od razu do naszego zaprzyjaznionego Pana weterynarza i ten niestety "zdebial".Stwierdzil, ze pierwszy raz cos takiego widzi i nawet nie wie co to moze byc. Kazal tez to obserwowac.
Minial juz miesiac, Toska jest wesola i nie wyglada z zachowania na chora, z plama i wglebieniam nic sie nie dzieje(nie powieksza sie ani tez nie maleje) natomiast ja w dalszym ciagu zastanawiam sie co to w ogole jest.
Moze jeszcze dodam, ze Toska jak byl mala miala nuzyce i dosyc dlugo meczylysmy sie z nia ale w koncu sie udalo i teraz na 99% nie jest to nuzyca.Przynajmniej nie wyglada to na nuzyce a nie wiem czy moze to byc powiazane.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 sierpnia 2005, 16:19

niestety powiem to samo nie wiem a może uda ci się zrobić zdjęcie tego
adria
Posty:1
Rejestracja:15 sierpnia 2005, 21:38
Lokalizacja:warszawa

23 sierpnia 2005, 22:24

Mysle, ze ze zdjeciem problemu nie bedzie tylko nie wiem gdzie moglabym je wyslac lub umiescic???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 sierpnia 2005, 08:14

wyślij na maila lub zapytaj naszego informatyka na gg jak to zrobić
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty:78
Rejestracja:29 września 2004, 13:48

24 sierpnia 2005, 08:37

Witam,

Zdjecie najlepiej wyslac bezposrednio do lekarza weterynarii na adres jarek@krakvet.pl w temacie maila wpisujac "zdjecie z forum"...

Pozdrawiam,
Marek Batko
adriaw

24 sierpnia 2005, 22:25

dzieki za info
zdjecie zrobie w ciagu dnia i wysle
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 28 gości