Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aga27

18 lutego 2013, 16:49

Proszę o pomoc, bo już nie wiem jaką karmę kupić mojej staruszcze. W tej chwili kończymy Mera Dog Senior - indyk&ryż i na początku było OK ale po 3 tyg. zaczęła mocno truć powietrze 24/h, po NN Maintance i Senior miała poranne wymioty.
Teraz zastanawiam się nad Arionem z jagnięciną albo Joserą balance l&s i nie wiem czy jest mi ktoś w stanie doradzić, którą wybrać. :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 lutego 2013, 17:35

Jest problem,bo wymieniłaś rózne karmy i po każdej coś się dzieje ,
Spróbowałbym na Twoim miejscu Biosch senior.(ekologiczna)
lala7991
Posty:1
Rejestracja:19 lutego 2013, 13:00

19 lutego 2013, 13:10

czy zna ktoś karme flatazor dla ras małych ?
staffik_fan
Posty:11
Rejestracja:27 czerwca 2012, 12:17

19 lutego 2013, 19:26

Witam po dłuższej nieobecności :)
Dobra wiadomość jest taka, że Tosia nie jest alergiczką pokarmową.
Te brzydkie zmiany skórne okazały się być dermatofitami a dokładnie Trichophyton spp.

Za nami 60kg NGBB ;)
no i chyba nastąpił mały kryzys, bo Tosia żarłok straszliwy ostatnio grymasi, a Brooklyn nie widząc konkurencji przy misce też jakoś nie ma zapału podczas jedzenia.

Tak więc pytanie o równie dobrą karmę :)
Markus Muhle?
Mera Dog?
Brit Care?
Co jeszcze brac pod uwagę?

Pozdrawiam :)
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

19 lutego 2013, 21:45

Ja proponuję Markus Muhle.
Kup mały 5 kg worek na próbę i się przekonaj.
Mamy już za sobą może z kilkadziesiąt worków MM i mój Bergano, pies rasy CC 3,5 lat, ma się znakomicie. Świetna sylwetka, super kondycja, sierść jak lakierowana :D Fajne jest to, że ta karma nie jest tłusta w dotyku, łatwo się łamie a po zalaniu wodą, jak kto chce, mamy smakowity sosik. Tak nam przypadł MM, że drugiego naszego byczka, małego 5 m-cznego Bolta też CC, karmimy inną karma z tej firmy - Lupo Natural (Natural canin). Jak narazie, po pierwszym worku jest super; mały fajnie rośnie, qupki git, sierśc ładna, żywy, energiczny, miska wylizywana :lol: Poza tym stosujemy też suplementy z tej firmy, znajomi też i nie narzekamy :lol:
Brit Care kiedyś starszego karmiłem jak był mały i nie pamiętam żeby były jakies sensacje, oki było. Na Mera jakis czas temu na Junior 1 był nasz mały Bolt ale jak zobaczyłem jakie jest dawkowanie dla szczeniąt w 5 i 6 miesiącu to podziękowałem :shock: choć karma sprawiała się niczego sobie. Jak jest u dorosłych nie wiem ale opinie są spoko.
Pozdr-M
staffik_fan
Posty:11
Rejestracja:27 czerwca 2012, 12:17

20 lutego 2013, 07:12

Royal Canin... jasne

Mnogość bardzo dobrych opinii skłania nas do sprawdzenie Markusa :)

Dziękuję.
Gość

20 lutego 2013, 09:56

Royal to badziewie ! Policz sobie jaka jest cena , gdy odejmiesz kwotę reklamy . W każdej lecznicy reklama Royala i bezpłatne próbki . Nie przyjdzie ci do głowy jaki jest faktyczny koszt karmy przy tak szeroko rozbudowanej reklamie ? Nie mówiąc już o składzie - zboża , konserwanty .
aga27

20 lutego 2013, 16:01

Robert A. pisze:Jest problem,bo wymieniłaś rózne karmy i po każdej coś się dzieje ,
Spróbowałbym na Twoim miejscu Biosch senior.(ekologiczna)
Dziękuję, być może spróbujemy z Bioschem :roll:
Korane

21 lutego 2013, 15:31

Czy karma Fitmin Mini Maintance jest dobrą karmą ?
Co lepsze Fitmin czy Arion?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 lutego 2013, 18:18

Fitmin ma kilka linii to samo Arion ,które masz na mysli?
Korane

21 lutego 2013, 19:24

Chodzi mi o karmę Fitmim Mini Maintance i karmę Arion Adult Maintance
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

21 lutego 2013, 21:15

Korane pisze:Czy karma Fitmin Mini Maintance jest dobrą karmą ?
Co lepsze Fitmin czy Arion?
wydaje mi się że karmy są na tyle do siebie zbliżone że najlepsza to ta która przypasuje twojemu psu.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lutego 2013, 09:02

Fitmin ma przewagę nad Arionem ,bo smakuje wiekszości psom ma wątrobową otoczkę na krokietach.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 lutego 2013, 11:31

Robert A. pisze:Fitmin ma przewagę nad Arionem ,bo smakuje wiekszości psom ma wątrobową otoczkę na krokietach.
Zgadzam się z przedmówcą. A do tego ma lepszej jakości witaminy i inne dodatki do karmy :D
Kiedyś przetestowaliśmy dwa worki Fitmin Performance i karma sprawdziła się jak najbardziej.
Korane

22 lutego 2013, 16:55

zamówiłam worek Fitmina zobaczę czy się sprawdzi
ale się zdenerwowałam moja znajoma twierdziła że jej pies jest tak wybredny że nie chce jeść nawet pedigree ja jej próbowałam tłumaczyć że są inne o wiele lepsze i w nieco wyższej cenie ale ona się upierała że jej wet tak twierdzi.....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości