Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

27 kwietnia 2013, 21:29

gdybyś była z gorzowa wlkp to kupiłybyśmy worek na spółkę :wink:
może spróbuj z brit care-na forach ma dobre opinie przeważnie a jak już ktoś krytykuje to przeważnie z powodu mylenia brita care z britem premium
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

28 kwietnia 2013, 11:20

Niestety od Gorzowa to ja daaaleko :) Będziemy próbować BC - przynajmniej można 3 kg kupić ... zobaczymy. Na razie jedziemy na zapasach Symply.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

28 kwietnia 2013, 11:28

u mnie z barfem nie wyszło więc też będę testować w tym miesiącu brita :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 kwietnia 2013, 09:22

89ola pisze:gdybyś była z gorzowa wlkp to kupiłybyśmy worek na spółkę :wink:
może spróbuj z brit care-na forach ma dobre opinie przeważnie a jak już ktoś krytykuje to przeważnie z powodu mylenia brita care z britem premium
Brit Care ma dobre opinie,jedynie co się dzieje to niestabilność wizualna karmy,co za tym idzie i składu.
Tak przynajmniej było w tamtym roku .
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

29 kwietnia 2013, 09:33

Robert A. pisze: Brit Care ma dobre opinie,jedynie co się dzieje to niestabilność wizualna karmy,co za tym idzie i składu.
Tak przynajmniej było w tamtym roku .
Właśnie tego się obawiam. Rewolucji przy kolejnym worku ... Miałam już tak z jedną karmą: 2 worki rewelacja ... przy 3 tragedia po prostu ... Zastanawiam się na czym taka niestabilność składu polega właściwie ?? Co może być nie tak w karmie z tak prostym składem ?
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

29 kwietnia 2013, 09:34

na przykładzie brita premium można powiedzieć że poszło to w gorszym kierunku, mimo że skład niby lepszy to nie wiem czemu moje psy wyglądały na niej nie za ładnie-na tej nowszej wersji
Gość

30 kwietnia 2013, 18:51

Moim zdaniem dobra karma to Bosh, dłuuugo to trwało za nim moja psina trafiła na odpowiednią karmę dla siebie ;) :twisted:
kotkapsotka
Posty:1
Rejestracja:04 lutego 2012, 19:28

05 maja 2013, 14:09

Jarek pisze:nie ma takiej jednej marki tak jak w dziedzinie motoryzacji, elektroniki są pewne firmy wiarygodne i godne polecenia. W przypadku karm należą do nich eucanuba, hills, royal to 3 wiodących producentów , ale można tu dodać biomila, anf
Mam pieska z azylu , chorego na padaczkę . Dawali mu tylko rok życia a żyje już od tego czasu 13 lat. Cały czas jest odżywiany domowo . Je to samo co i ja i jest niezwykle mocny. Czasem dostaje suchą karmę raz lub dwa razy na miesiąc i chyba dlatego tak długo żyje co mnie bardzo cieszy. Pozdrawiam
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 maja 2013, 15:26

Przymierzam się już do zakupu nowej karmy. Teraz karmię Lupo Natural, ale na jednym worku kończę przygodę z tą karmę, okazała się nietrafiona. Do Marcusa nie chcę wracać, choć była to jedyna karma, która psu się nie nudziła. I mój wybór padnie chyba na fitmin soft&juicy. Myślę, że półmiękkie granule będą pasować wybrednemu psu. Karma ma też wyższy poziom wilgoci, więc to raczej też plus. Tylko ktoś pisał na forum, że psy miały po niej zgagę :? A jak ze składem, wydaje mi się przyzwoity :

Skład surowcowy:
mączka drobiowa, ryż łamany, świeże mięso (mięso wieprzowe i wołowe oraz wątroba (3,5%), mięso i wątróbka drobiowa (3%), mięso z łososia (2%), mięso z królika (1%), tłuszcz drobiowy (7,5%), mączka rybna, syrop glukozowy, produkty przemysłu cukierniczego, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), hydrolizowane białka drobiowe, miazga suszona jabłkowa, lucerna suszona w wysokiej temperaturze (1%), fosforan dwuwapniowy, chlorek sodu, suszona nać pietruszki (0,5%), drożdże piwne, fruktooligosacharydy, algi Chlorella (0,1%), korzeń lubczyku ogrodowego (0,1%), juka (0,03%), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%).

Zadeklarowana analiza składu:
wilgotność (17%), białko surowe (27%), oleje i tłuszcze surowe (13%),
włókno surowe (2,1%), popiół surowy (8%), wapń (1,5%), fosfor (1%),
sód (0,5%).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 maja 2013, 17:12

O Fitminie było w temacie Fitmin
Vinsanitty

21 maja 2013, 12:49

Witam,

proszę o pomoc w dobrze karmy dla moje psa, mam 15 miesięcznego Huskiego zmieszanego z owczarkiem aczkolwiek wygląda i zachowuje się jak typowy Husky:), Do tej pory dawałem mu purinę pro plan puppy digestion lamb & rice. Teraz chciałem spróbować dać mu coś innego. Myślałem o karmach:

royal canin maxi adult
royal canin energy 4300
hill's adult large breed lamb & rice advance fitness

Pewnie pisaliście już o tych karmach ale temat jest bardzo obszerny więc proszę o radę. Może jest jakaś ciekawsza karma. Będę wdzięczny za odpowiedź.

P.S
co do RC czy faktycznie teraz jest z nią coś nie tak? Z jednej strony sporo znajomych nia karmi i wszystko jest ok, psiaki zdrowe a z drugiej strony sporo czytam o problemach z tą karmą.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 maja 2013, 13:24

O karmie RC chyba wszystko juz zostało napisane ,naprawdę zapraszam do wyszukiwarki .
Wymienię kilka karm nad którymi warto pomysleć.
Kolejność przypadkowa,karmy z różnych półek cenowych .
TOTW(Taste Of The Wild) Orijen,Markus Muhle,Mera Dog Pure,Nutra Gold Breeders Bag,Canidae,Brit Care,dla niejadków Fitmin,Koebers,BIOSCH, i wiele innych ,ale trudno wszystkie wymienić.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

21 maja 2013, 15:31

Zamówiłem karmę fitmin soft&juicy. Kupiłem 3 worki po 5 kg i każdy ma inny termin ważności. 1 jest ważny do listopada, drugi do końca czerwca a trzeci do 20 maja, więc już po terminie :x I co teraz, pies już nie powinien tego jeść?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2013, 16:21 przez tracershy, łącznie zmieniany 1 raz.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

21 maja 2013, 15:34

nie powinien, a krakvet bez problemu zwróci Ci pieniądze (nie żebym go broniła, ale akurat w tej kwestii są w porządku).
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

21 maja 2013, 15:38

Ale mam im tą karmę odesłać? Chcę żeby wymienili mi na karmę z odpowiednim terminem ważności.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości