Czym karmic mojego pieska ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

FILIP1234
Posty:2
Rejestracja:02 września 2013, 16:42

02 września 2013, 16:45

Witam mam owczarka niemieckiego dlugowlosego 5 dni temu dostałem go od sąsiada i problem lezy w tym ze zdaje mi sie ze on zamało je nie wiem czemu i strasznie jest wybredny.
Pierwszego dnia dostał karme mokra z puszki pierwsza lepsza w sklepie kupiłem zjadł az mu sie uszy trzęsły pomyslałem jak on tak to je to kupie mu to nastepnego dnia jeszcze raz ale nie bo jak kupiłem to juz odmowił jedzenai tej karmy.
Potem kupiłem w sklepie dla zwierzat karme dla niego sucha z poczatku jadł troche sam a pozniej juz musiałem go karmic bo nie chciał tego jeść troszke w wodzie wymoczyłem i jadł powoli z ręki ale tak psa nie moge uczcy musi sam jeść.
Potem dawałem mu makaron gutowany +kurczaka troszke wybrzydzał ale zjadł wszystkie mieso a kluski polowe zostawił porcja nie była duza nie wiedziałem co mu dawac to kupiłem jeszcze puszke mokrej karmy ,,Pedigree'' jadł az mu sie znudzilo jak kupiłem 2 raz. Potem kupiłem dalej cos innego karme sucha ,,Junior'' i ,,Pedigree'' narazie wyprubowałem junior je ale tak samo chce byc karmiony z reki bo zje jakas ilosc sam a potem nawet tego nie chce ruszyc...
Dzis pod wieczor planuje mu zrobic kasze +kurczak gutowany z marchewka gutowana ale nie wiem czy zje kasze :(
Nie wiem co mam zrobic bo od kiedy dostałem mojego pieska wydaje mi sie ze troszke spadł na wadze a karmie go wydaje mi sie dobrze tylko on wybrzydza ,kazdej nocy sie budzi stęka lezy cały czas spi i jęczy nie wiem co mam zrobic pomozcie mi i doradzcie co mam mu przygotowyac do jedzenia by sam jadł bez mojej pomocy.
Gość

02 września 2013, 18:35

w jakim wieku jest pies ?
FILIP1234
Posty:2
Rejestracja:02 września 2013, 16:42

02 września 2013, 19:53

Ma 2 miesiace moze 2 i pół.
Dzis dostał pod wieczor kasze + kurczaka troszke kosci do tego zjadł połowe kaszy kosci wszystkie i mieso wszystkie porcja była srednia chyba mu posmakowało ale do kaszy tak bardzo sie nie przekonał bo zostawił w misce 1/3 tej kaszy co mu dałem.
Wujek mi polecił zebym suchą karme dał do wody na noc i rano mu ja dał to ją sobie zje bo moze teraz nie chce jesc bo go zeby bola jak ja gryzie zobaczy sie rano.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

03 września 2013, 21:12

a jesteś w 100% pewny że pies ma ponad dwa miesiące? może sąsiad cie wkręcił bo chciał pozbyć się szybciej szczeniąt?
po za tym iza ma racje, jak sucha karma to dobrej jakości (karma namoczona w letniej/troche ciepłej wodzie musi zostać zjedzona w ciągu ok. 30min) a jak gotowane to różnego rodzaju mięso plus warzywa
dukanka
Posty:3
Rejestracja:03 września 2013, 23:13

03 września 2013, 23:16

Może lepiej zacząć od drobiu. Na początek odradzam podroby.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

04 września 2013, 13:06

Filip, jeżeli chcesz karmić psiaka gotowanym jedzeniem, to przygotuj mi jedzenie z ryżu i kurczaka. Ryż brązowy najtaniej w Biedronce, a ćwiartki z kurczaka można dostac naprawdę tanio. Wiem, że kurczaki z hormonami itd., ale wszystko lepsze niż to, czym szczenię jest dotyczczas karmione.

Ryż (nie kasza!!) plus kurczak plus marchewka. Marchewkę mozna kupic w supermarkecie już pokrojoną, na wagę. Gotujesz ryż, obraną ze skóry ćwiartkę i marchewkę (ja gotuję). Dodawaj biały ser, może być taki wiejski serek granulowany (tani w supermarketach) i trochę jogurtu naturalnego. Żółtko jajka. Pamiętaj, że szczenię dwumiesięczne je 4 razy dziennie!!

Do tego obowiązkowo witaminy. Idź do weterynarza, on coś ci doradzi. To jest wersja niezbyt droga, można zmienic mięso i dodawać inne warzywa.

Jeżeli karma sucha, to może ktoś z forumowiczów poda coś konkretnego. Jeżeli BARF, czyli surowe, to Isabelle ci coś poradzi.

Nie karm psa, tak jak dotychczas i nie słuchaj wujków i rodziny bliższej i dalszej. Nie kupuj karmy w supermarketach, pomimo pięknych reklam, bo czy chcesz karmić psa karmą o zawartości 4 % mięsa? Nie kupuj batonów i kiełbas psich, chyba że po przeczytaniu składu uznasz, że to dobre jedzenie dla Twojego psa.

To ty jestes odpowiedzialny za psa, ty jesteś jego właścicielem. To duży pies, potrzebuje dobrego jedzenia i witamin, żeby wyrósł na takiego psa, jakiego chcesz mieć. Postaraj się!
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

04 września 2013, 13:12

I koniecznie weterynarz. Może już byłeś, ale jeśli to nie, to idź natychmiast. Szczenię musi być odrobaczone i zaszczepione. Czy sąsiad o to zadbał?
Gość

04 września 2013, 19:04

Jaka jest norma mięsa gotowanego dla psa na 1 kg wagi ciała ?
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

04 września 2013, 21:06

Kurczak to wersja podstawowa, inne mięso oczywiście jak najbardziej, skórę z kurczaka ja osobiście zawsze zdejmowałam i zdjemuję, ale jeśli dla szczeniaka musi być, to niech będzie i skóra. Co do ryżu ... no cóż, zdania są w tym temacie podzielone i nie chcę się włączać w dyskusję na temat BARFU, bo się na tym nie znam. Nasze psy jadły i jedzą gotowane jedzenie (plus rano suchą karmę) z ryżem, mięsem i warzywami. Nasz obecny, juz siedmioletni, seter ma się na takim żywieniu świetnie, trawienie i wydalanie wzorcowe, kupy minimalne, badania krwi jak na razie, odpukać, wzorcowe.
M.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

05 września 2013, 07:40

rozumiem dodawanie ryżu do pożywienia (obniżenie kosztów utrzymania psa, ryż jako wypełniacz) ale nie rozumiem ściągania skóry nie tylko w kwestii szczeniaka :? , żadnego psa nie można pozbawiać tłuszczu jaka jest w minimalnej ilości w skórze kuraka. po za tym pomiędzy ryżem białym a brązowym nie ma praktycznie żadnej różnicy, więc po co przepłacać? :mrgreen: kategorycznie nie ograniczaj się tylko do kurczaka! nawet jak pies będzie dorosły, na marchewce też nie musisz się ograniczać, jeżeli masz dostęp do innych warzyw albo jest akurat promocja-kupuj (najpierw jednak dowiedz się jakie warzywa można dawać psu)
wojalina1
Posty:1
Rejestracja:20 listopada 2013, 21:19

21 listopada 2013, 12:07

Ja zauważyłam u swojego pieska,że nie toleruje wołowiny. Bardzo wypadała mu sierść. Całymi garściami. Odkąd wyczytałam w internecie, że wołowina mu może szkodzić, kupuję mu tylko karmę drobiową.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

21 listopada 2013, 12:35

ALe zaszkodziła mu wołowina czy sucha karma z wołowiną? To nie jest to samo.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

25 listopada 2013, 17:00

Ja kupiłam ostatnio w sklepie mięsnym,dosyć tanią wołowinę na pieczeń oraz rosół i już przy jej smażeniu poczułam jakiś dziwny niezbyt przyjemny zapach. To samo było przy gotowaniu rosołu na szpondrze z tego samego sklepu. Zaczęłam się zastanawiać skąd oni biorą to dziwnie "pachnące" mięso,no i cena była jak na wołowinę niska. Również smak mięsa dziwnie odbiegał od tego do którego byłam przyzwyczajona. Właścicielka sklepu na moje pytanie skąd to mięso, zaklinała się że jest od dobrego dostawcy ale ja jej jakoś nie uwierzyłam, tym bardziej że wszyscy domownicy mieliśmy po tym niedzielnym obiedzie biegunkę wprawdzie nie trwała ona długo ale była dla mnie dziwna.Od tego czasu zaczęłam się zastanawiać skąd na naszym rynku bierze się takie mięso i teraz kupując obojętnie jaki rodzaj mięsa,najpierw dokładnie je obwąchuję nie zwracając uwagi na to, że się na mnie dziwnie patrzą. Wojalina1 może Tobie też zdarzyło się trafić na taką wołowinkę,która zaszkodziła pieskowi?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 listopada 2013, 15:52

Posty nie na temat,obrażliwe są i będą usuwane wszystkie bez względu kto to będzie pisał czy Pani x czy Pan y .
Proszę abyście wrócili do tematu
.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

26 listopada 2013, 17:41

Szkoda, ze mój post, choć w połowie był merytoryczny tez trafił do kosza.

Natomiast dobrze, że post o biegunce i pachnącej wołowince został, bo bardzo dużo do tematu wnosi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości