Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Flash
Posty:46
Rejestracja:04 stycznia 2013, 20:19

11 września 2013, 11:29

Witam,

Wróciłam na forum z nowym pytaniem. Za kilka tygodni odbieramy naszego wyczekanego szczeniaka sznaucera olbrzyma. Obecnego psa ( 5 letniego beagla) karmię gotowanym jedzeniem plus suplementacja z forum, dodatkowo niewielkie ilości suchej karmy na smaczki czy sporadyczne posiłki ( teraz próbujemy Applaws). Nie wiem jednak jak ukierunkować się na szczeniaka dużej rasy szybko rosnącej. Ostatniego psa tej rasy odchowywałam 18 lat temu :roll: ale od tego czasu wiele się w żywieniu zmieniło. Psa odbierzemy w wieku 10 tygodni, u hodowcy podstawa to sucha karma ( hodowca jest również weterynarzem, więc zakładam, że Royal). Nie wiem czy ciągnąć dalej suchą, przestawiając tylko na bez zbożówkę, czy jednak gotować i mądrze suplementować. Nie mam doświadczenia z Barfem i nie chciałabym eksperymentować na małym, z beaglem podawanie surowizny sprawdziło się tylko przy samym mięsie, z kośćmi miał już problem.
Stąd 2 konkretne pytania, jaka sucha karma dla takiego malucha, czy koniecznie bez zboż i jaka. Myślałam krótko o Applaws Junior, bo beaglowi adult fajnie wchodzi, teraz wypływa Kingsmoor, ale z ich strony wynika, że jednak sporo w tej karmie jest węglowodanów i produkt właściwie jeszcze niesprawdzony. Jak wypada TOTW junior, miałam krótką przygodę z tą karmą, ale beaglowi nie podeszła i jeszcze załapałam się na akcję salmonella :( Długo byliśmy na Orijenie , ale tu znowu różne zdania, że nie dla młodych psów dużych ras, no i jeszcze ma w składzie rozmaryn :roll:
Proszę o jakąś podpowiedz, badz inna sugestię.
Druga ważna sprawa, to jak suplementować. Co pwinien dostawać olbrzym z dodatków, na pewno na stawy, to jakie preparaty są najlepsze itp.
Mam cztery tygodnie na opracowanie strategii zywienia :P

Dziękuję za wszelką pomoc
Malaodfado
Posty:1
Rejestracja:16 września 2013, 23:53

16 września 2013, 23:59

Purina Dogo Chow ma rzeczywiście różne opinie. Osobiście nie polecałabym tej karmy...ale każdemu psu odpowiada coś innego. I nie prawdą jest że częste zmienianie karmy szkodzi psom. Nasz psiak ma zmienianą karmę co 3-4 worki i jest wszystko ok :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2013, 10:20

Opinie opiniami ,ale skład karmy Purina Dog Chow jest tragiczny:zboża słabej jakości,mikroskopijne ilości mięsa,wszechobecne syntetyczne konserwanty i polepszacze smakowe,barwniki syntetyczne .
Lepiej(bardziej zdrowo)) kupić Brita cenowo to samo a bez chemii
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

17 września 2013, 10:52

A co sądzisz o Koebersie i Totw? Która linia z każdej z tych karm byłaby najlepsza dla starszego psa, a wrażliwym ukł. pokarmowym?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2013, 10:58

Ja wybrałbym Koebersa z jagnięciną.
TOTW jest polecaną także karmą ,ale mimo dobrego składu często starsze psy tyją po TOTW.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

17 września 2013, 11:00

Koebers to dość dobra karma choć w przypadku moich psów mało wydajna, za to TOTW.....wg. mnie cos z tą karmą nie tak, najpierw afera z salmonellą, różne opinie od najlepszych po te najgorsze a z mojego doświadczenia? zakupiłam duży worek z zapleśniałą karmą w środku choć worek był nie naruszony...

ja był przetestowała obie karmy z tym że najpierw Koebers

Co do puriny dog chow....to się rozwijają bo na workach piszą ze ilość mięsa to 14% a nie 4% :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2013, 11:02

14% przed produkcją to daje(plus minus) 4% po wyprodukowaniu w suchej masie.
Z TOTW nie mam złych doświadczeń wręcz przeciwnie u psów młodych doskonale się sprawdza,ale tak jak napisałem psy (seniorzy)moich pacjentów będące na TOTW mają non stop nadwagę (różne rasy psów )
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

17 września 2013, 11:05

Ciekawi mnie jeszcze czy Koebers ma małe i w miarę miękkie granulki?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2013, 11:07

Zawsze możesz namoczyć karmę starszemu psu i ten ewentualny problem(granulek) znika
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

17 września 2013, 11:11

tak ale 4% suchej masy to i tak więcej niż tego co w karmach marketowych bo tam 4% dotyczy mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w stanie świeżym co w suchej masie daje 1% ? :? tak teraz myślę czy osoby które układają skład karmy widziały choć raz na oczy psa czy kota :roll:

nie wiem jak wyglądają granulki Koebersa ale może spróbuje wersji płatkowej? (ja akurat taką miałam), karmę zalewasz wodą co oznacza że pies nie ma problemu z gryzieniem
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

17 września 2013, 11:12

nie ma opcji, namoczonej nie zje, w ogole na starość robi się wybredny, po tym jak zaczął pić żurawinę z miodem, czystej wody nie chce, musi być z sokiem i miodkiem :shock: , czasem wydaje mi się,że ma lepiej jak ja :P
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

17 września 2013, 11:13

P. Robercie często trafiam na informację że namoczoną karmę pies musi zjeść w ciągu 30min najpóźniej bo:
1.karma traci na wartości
2.coś tam dzieje się z tłuszczami co moze nawet i zaszkodzić psu/kotu
ciekawi mnie ile w tym prawdy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 września 2013, 12:22

Przede wszystkim moczymy w letniej wodzie nie w gorącej .
30 minut ciekawe co autor miał na myśli?
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

17 września 2013, 12:22

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 17:57 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

17 września 2013, 20:10

89ola pisze:Koebers to dość dobra karma choć w przypadku moich psów mało wydajna, za to TOTW.....wg. mnie cos z tą karmą nie tak, najpierw afera z salmonellą, różne opinie od najlepszych po te najgorsze a z mojego doświadczenia? zakupiłam duży worek z zapleśniałą karmą w środku choć worek był nie naruszony...

ja był przetestowała obie karmy z tym że najpierw Koebers

Co do puriny dog chow....to się rozwijają bo na workach piszą ze ilość mięsa to 14% a nie 4% :roll:
Moim zdaniem Koeber's to bardzo dobra niemiecka karma a jej składniki na pewno nie są modyfikowane genetycznie jak zresztą we wszystkich karmach z Niemiec. Z tego co się orientuję oni chętnie wysyłają bezpłatne próbki i to o różnych smakach,więc proponuję zamówić i zobaczyć czy pieskowi będzie smakowała.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości