Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kacper Basiński
Posty:1
Rejestracja:20 września 2013, 08:23

20 września 2013, 08:46

Suczi najbardziej podchodzi Magnusson
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

21 września 2013, 23:00

Z powodu zaprzestania przez pewną firmę dystrybucji karmy Symply, od poniedziałku wprowadzam karmę Kingsmoor z jagnięciną. Na razie super. Młodemu smakuje (o dziwo), zero bąkoli, qpale w normie. Karma ma delikatny zapach, kształt jak małe owieczki - obłoczki. Będę informować po dłuższym stosowaniu jak służy Gizmowi.
TomaszG81

22 września 2013, 10:06

Moje pytanie pośrednio będzie dotyczyło karmy Kingsmoor, a mianowicie co sądzicie, że na drugim miejscu po mięsie znajduje się wypełniacz w formie grochu a więc jest go sporo ilość? :?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

22 września 2013, 16:15

Ja od kilku dni karmię psa karmą Kingsmoor. Moje pierwsze spostrzeżenia bardzo pozytywne. Nie było żadnego problemu z przestawieniem na nową karmę. Moja seniorka jest bardzo wybredna. Do tej poru nie marudziła tylko na 2 karmy, Marcusa i fitmin soft&juicy. Z marcusa zrezygnowałem, bo po dłuższym czasie pies po nim tył i chyba winą jest duża ilość węglowodanów. Z fitmina rezygnuje, bo ma sztuczne konserwanty i jest przy tym drogi. Z karm kingsmoor wybrałem wersję dla seniora. Jak dla mnie smak bardzo nijaki, aż dziwię się, że psu tak ślina cieknie. Zapach delikatny, czuć trochę rybę, choć głównym mięsnym składnikiem jest kurczak. Żadnych rewolucji żołądkowych nie było, tylko pierwszego dnia kupa była nieco luźna, ale kolejnego już ok. Zobaczymy po dłuższym czasie jak pies będzie funkcjonował. Co szczególnie zwróciło moją uwagę, to brak gazów. Przy fitminie psina często puszczała bąki. Granule są spore, jajowate, z dwóch stron ząbkowate, dość suche.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 września 2013, 18:11

TomaszG81 pisze:Moje pytanie pośrednio będzie dotyczyło karmy Kingsmoor, a mianowicie co sądzicie, że na drugim miejscu po mięsie znajduje się wypełniacz w formie grochu a więc jest go sporo ilość? :?
Jeśli na 2 miejscu w składzie jest groch to nie da się ukryć ,że dawka grochu jest bardzo duża
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

23 września 2013, 14:57

W mojej karmie groch jest na 3 miejscu. Skład wygląda tak:

kurczak, ziemniaki, groch,ryba, siemię lniane, pulpa buraczana, fasola, tłuszcze zwierzęce (kurczak) drożdże, jaja , olej rzepakowy, minerały, korzeń cykorii (suszone), marchew (suszona), zielony-małż (suszone), kurczaka chrząstki (suszone), wodorosty, dzikiej róży, jabłko, rabarbar, pokrzywy, mięty, czosnku, korzeń lukrecji, lepczyca, lucerna, chrzan, mniszek z korzenia, rumianku, głogu i anyżu.

białko surowe 30%, tłuszcz 13%, włókno 4,5%, popiół 8% woda 9%, wapnia 13 g, 9 g fosforu, magnezu 1,4 g, 3 g sodu, potasu 8,4 g, L-karnityna 200 mg. Omega 3 i 8 g, Omega 6 20 g
Energy KJ (ME / kg) 15525, Energia kcal (ME / kg) 3713

Witaminy: witamina A, E672: 18000 jm, witamina D3, E671: 1800 jm, witamina E, alfa-tokoferolu 400 mg, Witamina C: 200 mg, witamina B1: 9,6 mg, witamina B2: 7 2 mg, witamina B6 6 mg, witamina B12: 0,036 mg, D-kwas pantotenowy 18 mg, kwas foliowy: 1,2 mg, biotyna: 0,72 mg niacyna: 24 mg, chlorek choliny: 240 mg

Przeciwutleniacze: ekstrakty bogate w Tokoferol pochodzenia naturalnego, E306
Środki konserwujące: kwas cytrynowy, E330
GinKitsune
Posty:131
Rejestracja:28 stycznia 2013, 23:00

23 września 2013, 17:10

Witam po dłuższej nieobecności, znowu mam problem z psiurą...przerobiłyśmy worek fitmina maintenance, smakowitość taka sobie,sierść trzymała ładny połysk,kuby też takie sobie...jak do tej pory kupale miała średnie, jedynie po podaniu dodatkowo kości były idealne, potem doszła sterylka no i bardzo chciałam spróbować MM więc kupiłam worek + preparat na stawy (dostała tylko kilka dawek z pudełka) i tu zaczęły się schody (karmę kupiłam na początku czerwca), smakowitość porównywalna z fitminem a nawet lepsza, bo jeszcze z michy wybierała a miała do wyboru resztę fitmina, ale sierść się pogorszyła i w połowie miesiąca zaczęła dosłownie śmierdzieć...co się okazało zatkane gruczoły (które ma do teraz mimo wizyt u weta, po nieobecności na dniach się wybieram zobaczyć co i jak i sprawdzić wagę), tak więc nie wiem czy to 100% winna jest karma ale z MM rezygnuję...mimo że podobał mi się jej "czekoladowy" zapach. Tak więc, teraz potrzebuję pomocy w wybraniu nowej karmy dla grubaska-alergika-niejadka-ze słabymi stawami (mieszanka wybuchowa), nie chcę wydawać krocia na worek 10-13kg więc mój limit sięga 185zł za worek 13-13,6. Myślałam nad takimi typami jak:

Mera dog high premium lamb & rice 135zł (12,5kg)*
-II- light 129 zł (12,5kg)
Nutra nuggets lamb meal & rice 159zł (15kg)
-II- lite/senior 139zł (15kg)
Nutro choice adult lamb & rice 159zł (12kg)
Brit care adult lamb & rice 143zł (12kg)
-II- salmon & potato 143zł (12kg)
-II- lamb & rice senior 143zł (12kg)
TOTW pacific stream 185zł (13,6kg)
-II- high prairie canine 180zł (13,6kg)

*ceny aktualne w sklepie krakvetu

Ogólnie dostała dwie paczuszki próbne brita i jej smakowały, ale nie jestem pewna czy to dlatego że były chrupkie w przeciwieństwie do fitmina i MM, arion salmon też był chrupiący i też zjadała, także ryby jej nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 września 2013, 10:54

Osobiście wybrałbym na Twoim miejscu Mera Dog. tylko ewentualnie wersja salmon/rice
ar1986
Posty:1
Rejestracja:25 września 2013, 23:16

25 września 2013, 23:21

niestety ciężko dobrać odpowiednią kamę dla psa. nawet wśród tych pełnowartościowych zdarzają się takie, które uczulają, powodują biegunki lub po prostu nie smakują psu.
mój sznaucer po wielu próbach zajada się karmą HILL'S PD Canine t/d. Kaostki karmy są naprawdę spore jak dla miniaturki jednak świetnie oczyszczają zęby z osadu. Mankamentem są okruszki, które pies roznosi po całym domu :)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

26 września 2013, 00:46

biedny pies... karmisz go jak chomika...
GinKitsune
Posty:131
Rejestracja:28 stycznia 2013, 23:00

26 września 2013, 01:02

osobiście byłoby super jakby ta mera dog zawierała składniki na stawy, osobne preparaty mają kosmiczne ceny, karma nie zawiera tych związków w takich ilościach ale to zawsze coś, pasowałby mi brit dla seniorów bo powinna zrzucić kilka kilo ale ten natomiast zawiera drobiowy tłuszcz...i tak źle i tak niedobrze, a te krokiety w MD są twarde czy chrupiące jak u brita? bo to może też jest dla niej plusem, a i czy przy karmieniu MD konieczne jest podawanie tranu, czy ilość w karmie powinna zaspokoić jego zapotrzebowanie? z góry dzięki za odpowiedź :). Minusem w krakvecie jest niski stan MD w magazynach...boje się, że tak jak czytałam w komentarzach że zamówię a worka nie dostanę, bo chciałabym też dokupić do paczki kilo żwaczy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 września 2013, 09:44

Dolfos Arthrofos na stawy nie ma kosmicznej ceny i jest wydajny,a składniki na stawy użyte w karmach sa w większości praktycznie nieprzyswajalne
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

30 września 2013, 16:22

Nie mogę wyjść z podziwu jak moja wybredna Sara szaleje na punkcie tej karmy Kingsmoor. Ślina jej cieknie za każdym razem gdy otwieram pojemnik. To aż dziwne, że aż tak reaguje na suchą karmę. Szkoda tylko, że worki są pakowane po 12kg, a nie po 15 :|
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

04 października 2013, 13:32

jakiś czas temu zamówiłam próbki Koebersa, otworzyłam to wczoraj, pierwszą lepszą saszetkę by poczęstować nową kumpelę psią mego psa i normalnie z drażetek wystawały PIóRA!!! Byłam w szoku, jeszcze czegoś takiego nie widziałam.
Szkoda,że mój małż to wywalił, bo bym wkleiła foty tego czegoś. Fuj.Przestaje wierzyć po woli w jakiekolwiek suche żarcie.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

04 października 2013, 16:45

Pióra w Koebersie :?:
Coś tu nie tak... :shock: Producent zawsze to podkreśla, że używają tylko wołowiny do produkcji swoich karm. Nawet filmik jest gdzie można zobaczyć co idzie do karmy...Może to nie pióra tylko sierść. Kiedyś i my wsuwaliśmy tą karmę i było oki, żadnych sensacji i niespodzianek. A tu proszę jaka niespodzianka :?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości