POPSUTE ZĄBKI..........CZY ZROBIĆ ZABIEG??? POMÓŻCIE!!!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

monis
Posty:1
Rejestracja:31 sierpnia 2005, 18:35

31 sierpnia 2005, 18:50

witam ! moje pytanko dotyczy nie tylko zabiegu usuwania kamienia nazębnego ale również kaszlu który towarzyszy mojemu pieskowi od jakis 2 miesięcy....Mianowicie przy wizycie u weterynarza który badał moją 13 letnią suczkę dowiedziałam się że te ataki kaszlu szcególnie w nocy i nad ranem mogą być związane z sercem....Chodzi mi generalnie o ten główny powód który prawdopodobnie wywołal te wszystkie komplikacje po kolei...a mianowicie strasznie popsute uzębienie..Weterynarz powiedzial że takie popsute zęby mogą wplywaćna serce a to z kolei na jej kaszel.....na razie sunia bierze antybiotyk na kaszel na rozszeżenie oskrzeli...zobaczymy czy bedą jakieś pozytywne efekty....Moje pytanie jest z kolei takie czy jeżeli okaże się ze to zęby są głównym sprawcą tych wszystkich powikłań powinnam zrobić zabieg usunięcia kamienia?? Zastanawiam się nad tym dlatego ze po pierwsze suczka ma juz 13 lat i mimo ze jest naprawde baardzo żywotna jak na swoje lata to czy ten zabieg nie bedzie niebezpieczny....a po drugie jezeli przeprowadze juz ten zabieg to niestety bedzie to zabieg nie usuniecia kamienia a bardziej bym powiedziala ze praktycznie wszystkich zebow poniewaz sa one baaardzo popsute....i chcialam wiedziec czy takie calkowite usuneicie zebow bedzie i tak lepsze niz to siedlisko bakterii ktore ma teraz w pysku....proszee bardzo o szybka odpowiedz..musze podjac ta decyzje na dniach...pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 sierpnia 2005, 23:41

usuwać i to jak najszybciej. Zawsze to jest lepse od tych milionów drobnoustrojów. Nie wierze, że zęby w 100 % miały wpływ na serce. Musi coś być jeszcze nie tak z tym serduszkiem, a zęby rzeczywiście mu nie pomagają. Zrób porządek w pyszczku swojego pupila. Może w lepszej bezpieczniejszej narkozie jeśli ma problemy ale zrób.
Awatar użytkownika
esseni
Posty:62
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 00:27
Lokalizacja:kuj.-pom.

01 września 2005, 01:06

A ja chciałabym prosic o informację do kiedy wyrastaja stałe zęby u psa.
Chodzi mi o zęby P1. Moja suczka nie ma tych zębów, a ma już 12 miesięcy. Czy mam jeszcze czekać, czy zrobic prześwietlenie czy te zęby wogóle są?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 września 2005, 23:24

zęby piesek zaczyna wymieniać w 4 miesiącu życia i kończy je wymieniać w 6 miesiącu. W wieku 12 miesięcy P1 już się nie pokażą. Jeśli jest to pies z rodowodem i chcesz go wystawiać to jedynym rozwiązaniem jest wykonanie rtg i wykazanie, że zawiązki tych zębów istnieją i uzykanie na tej podstwie orzeczenia. Wtedy może to zwierze może zostać dopuszczone do rozpłodu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości