Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 października 2013, 08:35

ollka pisze:Witam,co byście polecili dla dużego (60kg) psa, alergika z łupieżem,i ciągłymi problemami z sierścią na tle alergicznym ,tak żeby nie zbankrutować ,ale też nie karmić byle czym.w tej chwili jest na fish4dogs i jak na razie jedyna którą w miarę toleruje,jednak luźne kupy się zdarzają,co prawda łupież zmalał jednak to nie jest to, a cena dość spora..wypróbowałam juz kilka karm min. trovety,nutro,bozite robur ,bento...teraz zastanawiam się nad brit care z łososiem ,ew .Taste of the Wild tez rybka,bo wcześniejsze na jagnięcinie były i nie podeszły.może coś jeszcze możecie podpowiedzieć.
Osobiście podałbym psu Mera Dog Pure Łosoś dodatkowo kwasy omega 3 np. galomega 3 z olejem z mięśni ryb sardynkowatych,i pokrzywę suszoną
Gość

29 października 2013, 09:47

Pytam o karmę O'Canis . Jakie kryterium trzeba spełnić , żeby uzyskać odpowiedź ?
ollka

29 października 2013, 10:15

a co z taste of the wild? macie jakieś doświadczenia z nią przy psach z alergią?
martuska8
Posty:2
Rejestracja:16 października 2013, 14:44
Lokalizacja:Sandomierz

29 października 2013, 10:44

Ja kupuję karmę dla moich dwóch piesków w tesco :)
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

29 października 2013, 10:55

martuska8 pisze:Ja kupuję karmę dla moich dwóch piesków w tesco :)
gratuluję! bomba! świetny wybór, najlepszy w drodze do unicestwienia organizmu twych kochanych psów
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

29 października 2013, 11:07

Gość pisze:Mam też psa alergika , czy ta karma ma dobry skład i nadaje się dla alergika ? Karma O'Canis
na forum jestem od jakiegoś czasu i nie zauważyłam zeby ktoś komentował tę karmę. widocznie jest mało znana na tym właśnie forum.
nie wiem jaką alergię ma twój pies ale jeżeli to nic silnego możesz spróbować teaste of the wild (karma bez zbóż), mera dog (karm dobra na wszystko). jeżeli zdrowie psa jest w kiepskim stanie może spróbuj z barfem (sama tak zrobiłam z suką która drapała sie do krwi, non stop, po jakimś czasie wszystkie objawy przeszły)

a co do składu karmy O'Canis:
-nie wiem o co chodzi z tą ziemią...? nawet jak ma super właściwości to nie wiadomo czy w ogóle pies coś z tego przyswoi
-rozmaryn w karmie-pies może mieć problemy ze strony układu pokarmowego
-oleje w karmie są pochodzenia roślinnego-kiepsko zwłaszcza jak pies ma problemy skórne, oleje w karmie powinny być poch. zwierzęcego

a tak po za tym karma wydaje się nie najgorsza, możesz spróbować, każdy pies jest inny więc zakup nowej karmy to zawsze jakaś nie wiadoma
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 października 2013, 11:25

Gość pisze:Pytam o karmę O'Canis . Jakie kryterium trzeba spełnić , żeby uzyskać odpowiedź ?
Nie znam tej karmy ma "modny" skład,generalnie przy psach z alergiami jest zasada czym bardziej prosty konkretny skład karmy tym lepiej .bo wtedy łatwiej jest wyeliminować ewentualny składnik powodujący alergię pokarmową.
Flash
Posty:46
Rejestracja:04 stycznia 2013, 20:19

29 października 2013, 19:01

Coraz to więcej nowości w karmach i coraz ciężej zapytać się o doświadczenia, ale może ktoś wie już coś na temat brytyjskich karm Simpsons Premium ?
Zainteresował mnie skład karmy Simpsons Premium Sensitive Puppy Salmon & Potato, do czego tutaj można się przyczepić? Pytam, bo są tu osoby o dużo większej umiejętności analizy składu niż ja :D

Łosoś (min 45% - bez ości, suszony), ziemniaki (min 26%), olej słonecznikowy , pulpa buraczana, białko ziemniaczane, suszone jajka, olej z łososia, bulion z łososia, witaminy, drożdże piwne, minerały, siemię lniane, oligosacharydy manozowe (MOS), fruktooligosacharydy (FOS), ekstrakt z jukki, żurawina, nukleotydy, glukozamina, MSM, chondroityny.

Składniki analityczne: białka 30%, olej 16%, błonnik 2.5%, popiół 8.5%, wapń 1.24%, fosfor 0.79%, kwasy tłuszczowe Omega 6 4.59% i Omega 3 1.44%.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 października 2013, 08:24

To nie jest proste masz podany skład ,ale nic więcej o karmie nie wiemy tym bardziej,że jest to nowość na rynku.
Sam opis -raczej już nikt nie sprowadza karm o gorszym opisie (nie mam na myśli jakości tylko opis) zawsze producent stara się zrobić coś innego od konkurencji i tutaj konkretnym takim przykładem jest łosoś z ewidentnym zaznaczeniem ,że bez ości :wink: (wabik)tak jak żurawina staje się wabikiem dla oka klienta.
Co do jakości zobaczysz jak spróbujesz .
alana

30 października 2013, 08:58

ollka pisze:a co z taste of the wild? macie jakieś doświadczenia z nią przy psach z alergią?
Mój alergik je właśnie taste of the wild. Aktualne z jagnięciną, wcześniej z rybą. Wszystkie objawy alergii ustały i nareszcie przestał się drapać. Osobiście bardzo polecam.
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

30 października 2013, 11:19

W jednej z serii TOTW były bakterie salmonelli, niestety ta seria była sprzedawana również w Polsce. Sprawa była bardzo głośna oczywiście wycofano tę serie ze sprzedaży,ale biorąc pod uwagę dużą ilość dobrych karm na naszym rynku,zwłaszcza w sklepach internetowych,ja osobiście już nigdy nie odzyskam zaufania do Taste of the Wild. Może się mylę ale taka duża wpadka nie świadczy dobrze o producencie karmy i odradzam karmienie nią psa z alergią, bo jest masę innych naprawdę dobrych karm dla psów alergików.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

30 października 2013, 11:53

Wpadka duża, fakt, ale producent przyznał sie do niej a to mu się chwali. Wpadki zdarzaja się wszędzie.
AlicjaeR
Posty:20
Rejestracja:22 września 2009, 22:15
Lokalizacja:Polska

30 października 2013, 12:14

A ja mogę polecić karmy Forza 10 .
Na Forza10 Weight Controll Active pies ładnie zaczął schodzić z wagi , humor dopisuje , chce się bawić , skonsumował zawartość 2 worków teraz z racji tego że nie dostaliśmy WCA wzięliśmy Reset , bardzo chętnie zjada , wygląda dobrze . Na razie nie zmieniamy , jesteśmy zadowoleni .
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

30 października 2013, 12:35

Robert A. pisze:
ollka pisze:Witam,co byście polecili dla dużego (60kg) psa, alergika z łupieżem,i ciągłymi problemami z sierścią na tle alergicznym ,tak żeby nie zbankrutować ,ale też nie karmić byle czym.w tej chwili jest na fish4dogs i jak na razie jedyna którą w miarę toleruje,jednak luźne kupy się zdarzają,co prawda łupież zmalał jednak to nie jest to, a cena dość spora..wypróbowałam juz kilka karm min. trovety,nutro,bozite robur ,bento...teraz zastanawiam się nad brit care z łososiem ,ew .Taste of the Wild tez rybka,bo wcześniejsze na jagnięcinie były i nie podeszły.może coś jeszcze możecie podpowiedzieć.
Osobiście podałbym psu Mera Dog Pure Łosoś dodatkowo kwasy omega 3 np. galomega 3 z olejem z mięśni ryb sardynkowatych,i pokrzywę suszoną
Witam
Jaką dawkę dawać tego supla bo dla ludzi to podają 3x2 tabl/dz? Psiak ok 50 kg?
eleonora29
Posty:97
Rejestracja:17 września 2013, 19:40

30 października 2013, 15:03

Snedronningen pisze:Wpadka duża, fakt, ale producent przyznał sie do niej a to mu się chwali. Wpadki zdarzaja się wszędzie.
Mam rozumieć że przyznanie się do błędu ,który może przynieść np.ciężką chorobę, a nawet śmierć jest dla Ciebie jakimś prawie że bohaterskim czynem? No nie z takim światopoglądem to w polskim społeczeństwie już zawsze będą panowały fałsz, zakłamanie,obłuda i hipokryzja :shock: W normalnych,cywilizowanych krajach przyznanie się do czegoś złego,nie jest traktowane jako jakiś niesamowicie szlachetny wyczyn,tylko coś co obowiązuje wszystkich obywateli!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 91 gości