KARMIENIE CIężARNEJ SUKI OWCZARKA NIEMIECKIEGO

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

INKA
Posty:1
Rejestracja:22 listopada 2006, 19:11

22 listopada 2006, 19:29

WITAM .POTRZEBUJę RADY W SPRAWIE KARMY JAKą POWINNAM PODAWAć CIężARNEJ SUCE OWCZARKA NIEMIECKIEGO ,BEDZIE MIAłA SCZENIAKI PIERWSZY RAZ :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Casia_i_Figa
Posty:7
Rejestracja:20 listopada 2006, 00:32

23 listopada 2006, 01:25

Powinna to być karma dla szczeniaków i suk ciężarnych i karmiących,pózniej tą karmę daje sie szczeniaką,głównie chodzi o to zeby była dość energetyczna i dobrze zbilansowana.

Niech sie jeszcze wypowiedza osoby z większym doświadczeniem a ja życzę dużo zdrówka mamusi i maluszką :P
Marzena

24 listopada 2006, 15:52

Witam

Karmę zmieniamy od 4 tygodnia ciązy stopniowo zwiekszamy dawkę w zaleznosci od tego czy ciąza jest liczna czy raczej nie(ta mozliwosc daje nam usg)wóczas przy licznej ciazy suka powinna dostawac ok 700-800g karmy np hills (bo taka moja suka owczarka niemieckiego akurat dostaje)
i taka dawka jest do ok tyg przed porodem po czym powoli zmniejszamy dawke , Po urodzeniu sie szczeniat karme dajemy dowoli chyba ze suka raczej gruba jest to ok 700-800g i tak karmimy do odstawienia szczniat.

Dziękuje
Pozdrawiam
Marzena Machnik
Gość

16 grudnia 2006, 15:55

a jeśli chodzi o karmienie domowe to co proponujecie podawac? Moja suczka własnie jest po cesarskim cieciu...miala 12 szczeniat z czego 4 tylko przezyly...a to za sprawa zbyt silnej narkozy:( pozostale 4 maja juz prawie tydzien i maja sie niezle...chcialabym zeby moja suczka dobrze je karmila i zeby sama miala wszystko zbilansowane...POMOZCIE:) weterynarze w klinice polecaja karme ale ja preferuje domowe jedzenie typu ryz, wolowina, watrobka, jaja surowe, ser bialy itp. czy slusznie
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

17 grudnia 2006, 23:37

Wątróbkę dajemy rzadko, najlepiej raz na kwartał. Warto by też było urozmaicić mięso- wołowina jest dobra, ale inne mięsa też :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości