Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2014, 13:29

OK :)
lawidaloka12
Posty:1
Rejestracja:28 stycznia 2014, 22:12

28 stycznia 2014, 22:25

Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu z jogurtem naturalnym. No ale to nie ja skończyłam weterynarię, nie mnie oceniać kompetencje lekarza. Może coś w tym jest? Nie wiem, czy ja zdecydowałabym się na taki eksperyment, ale jeżeli masz odwagę podać tak swojemu pupilowi, to śmiało. Podziel się potem reakcją pupila i czy poskutkowało, bo nie ukrywam, że bardzo mnie to ciekawi.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

02 lutego 2014, 10:39

Mam dylemat dotyczacy dawkowania applawsa. Jestem na etapie ustalenia odpowiedniej dawki. W tabeli dawkowania mam, ze pies o wadze 25 kg orientacyjnie powinien zjesc do 260 gram, ale takie samo dawkowanie jest przy wszystkich applawsach, czyli rozumiem, ze jest to dawka raczej dla psa aktywnego. Moja Sara wazy tak 23-24 kg, ma 14 lat, wiec nie jest juz psem sklonnym do aktywnosci, sporo spi, spacery owszem sa, ale bez zadnego biegania. Ile dawac, zeby psica nie przytyla. Na razie daje tak 220 gram?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2014, 13:38

O Royalu naszpikowanym zbożami i konserwantami już było.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 lutego 2014, 17:18

Zauważyłem, że na applawsie Sara znacznie mniej się załatwia...i zastanawiam się czy to normalne :roll: Zawsze był kupal z samego rana i potem w ciągu dnia jeszcze 2 razy. A teraz pierwsza kupa jest dopiero gdzieś koło 15, albo i nawet po 17 i później jeszcze jedna wieczorem. Karmię o tych samych porach co zawsze. Trochę to dla mnie dziwne, bo psica zawsze załatwiała się z rana, w najgorszym razie na drugim spacerze. Poza tym te 2 qupki są małe...a może jestem przyzwyczajony, do wielkich kup po kingsmoor :| Skoro teraz są naprawdę niewielkie, to znaczy, że karma ma wysoką wchłanialność?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2014, 17:23

Wszystko wskazuje na to ,że ma bardzo dobre przyswajanie ta karma a co za tym idzie najwyraźniej zrobiona jest z dobrej jakości składników.
Asia Wu
Posty:2
Rejestracja:04 lutego 2014, 07:02

07 lutego 2014, 06:25

Witam,
mam 5 miesięcznego Cane Corso i żadnych doświadczeń z tą rasą.(miałam dwa sznaucery olbrzymy,niestety zmarły w sędziwym wieku).
Wędrowałam po internecie szukając informacji i trafiłam na szczęście na Wasze forum które uświadomiło mi jak bardzo potrzebuję pomocy. Mój Corso przyjechał od hodowcy z karmą Bocha, potem dostawał Brita i Purinę. Kupy robi olbrzymie do 6 razy dziennie. Zmniejszyłam ilość porcji, jest trochę lepiej, ale chyba nie o to chodzi. Z pewnością muszę mu podawać odpowiedniejszą karmę. Ale jakią ?? Nasz wet nie zalecil podawania żadnych specyfików na stawy, a od Panstwa dowiedziałam się jak to istotne !? Tak wiele informacji podaję Wasze forum że zanim je przeanalizuje mój Corsunio umrze z głodu :)). Bardzo chcialabym wychować go na zdrowego silnego psa.
Dlatego jeśli Pan Robert zechciałby pomóc mi w wyborze własciwej karmy bylibyśmy z Corso bardzo wdzięczni.
Panie Robercie , Pana wiedza jest nieprawdopodobna a dodatkowo wychowuje Pan właśnie molosy. Proszę nam pomóc.
Pozdrawiam serdecznie :))) z nadzieją że Pan nie odmówi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 lutego 2014, 09:52

Biorąc pod uwagę "problemy" Twojego psa i analizując rasę podałbym na Twoim miejscu tę karmę http://www.krakvet.pl/nutra-gold-breede ... 18697.html jest bardzo dobrze przyswajana przez większość psów ma ona jedno z najmniejszych dawkowań na rynku a co za tym idzie nie obciąża żołądka molosa.
Na 1 miejscu w składzie masz stricte mięso z kurczaka .Osobiście odchowałem na tej karmie 2 molosy Tosę Inu i pierwszą swoją Filę Brasileiro .
Psiakowi powinnaś wzmocnić stawy ja stosowałem u swoich ten proszek (forma tabletki ma słabszy skład tym bardziej jeśli weżmiemy pod uwagę psa molosa w okresie intensywnego wzrostu) http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8329.html ja wiem,że tabletka jest łatwiejsza w podawaniu ,ale ja upierałbym się przy tym preparacie w proszku i jego bardzo dobrym składzie.
Podając tę karmę i preparat nie ma potrzeby stosowania dodatkowych witamin i minerałów.
W karmie co prawda jest glukozamina i chondroityna ,ale z doświadczenia wiem,że psy mają ogromny problem aby przyswoić te składniki nawet z najlepszych jakościowo karm na rynku. :)
Asia Wu
Posty:2
Rejestracja:04 lutego 2014, 07:02

07 lutego 2014, 12:17

Witam ponownie i bardzo , bardzo dziękuję . Jestem naprawdę wdzięczna za życzliwą pomoc i doprawdy zaskoczona
ze tak szybciutko ją uzyskałam
Za chwilę karma którą wskazałeś będzie zamówiona, także proszek dla wzmocnienia stawów pieska.
Robert dzięki Twojej uprzejmości jestem już spokojna o właściwą dietę dla mojego corsiaka.
Raz jeszcze dziekuję :)bardzo :)
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
GALA94
Posty:5
Rejestracja:09 lutego 2014, 19:21

09 lutego 2014, 19:27

Witam, chcial bym zasiegnac rady doswiadczonych forumowiczow i posiadaczy psow :)

Otoz posiadam 3mc posokowca bawarskiego, od poczatku karmilem go Arion'em puppy premium, lecz zauwazylem niekorzystny wplyw tej karmy na stan siersci.

Co do kupek, sa w normie. Ilosc to +- 4-5 sztuk dziennie :)


No i sedno sprawy, jaka karme polecili byscie dla malego posoczka w cenie do 150zl za 15kg ?

Z gory dzieki za odpowiedz.
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

09 lutego 2014, 20:22

Hmm, nie do końca orientuję się w cenach, ale zwykle polecam karmy z najwyższej półki, neutralne dla każdego psa - Acana, Orijen, Tasteof the wild, no i z tego co czytałam ZiwiPeak, ale nie mam za dużo info co do tej karmy.
Gość

09 lutego 2014, 20:28

yeti pisze:Hmm, nie do końca orientuję się w cenach, ale zwykle polecam karmy z najwyższej półki, neutralne dla każdego psa - Acana, Orijen, Tasteof the wild, no i z tego co czytałam ZiwiPeak, ale nie mam za dużo info co do tej karmy.
Co ty polecasz ? ! ZiwiPeak ? chyba dla milionerów 1kg - cena 85 zł !
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 lutego 2014, 20:30

Dokładnie tak polecać można wszystko ,natomiast wyrażnie zaznaczone jest ,ze karma ma być w cenie do 150zł za 15 kg.
Polecam Mera Dog Linia Pure,Nutra Nuggets
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

09 lutego 2014, 20:32

Rozumiem, ale wyraźnie napisałam, że w cenach się nie orientuję, a wynika to z tego, że psa nie posiadam, a w żywieniu się orientuję więc poleciłam dobre karmy które znam. Akurat o tej ostatniej tylko słyszałam ostatnio ze jest dobra.
GALA94
Posty:5
Rejestracja:09 lutego 2014, 19:21

09 lutego 2014, 21:08

Dzieki za rady, zamowie cos z Nutry lub Mery wlasnie.

Na deser fotoalbum mojego posoczka:

https://plus.google.com/photos/10001662 ... pYLg8_Xxaw

(na innym forum czekam jeszcze na opinie czy miesci sie jako tako we wzorcu :) )
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 62 gości