czy pies może jeść kości

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

28 stycznia 2014, 08:16

Mój również dzikim drapieżnikiem nie jest. Rozumiem zamysł autora postu ale to co napisał/a było głupie.
sabaOnka
Posty:3
Rejestracja:20 grudnia 2013, 12:21

29 stycznia 2014, 14:29

Myślę że zamysł był taki, że przodkami psa są dzikie drapieżniki. Mój pies też jest udomowionym mięsożercą oczywiście, a nie dzikim drapieżnikiem. Bywa kanapowcem, uwielbia się tulić i kocha pieszczoty. Ale uwielbia także kości i chrząstki i surowe mięso. Często spotykam się z tym, że na różnych forach że ludzie antropomorfizują psa - traktują go jak człowieka i tak też go karmią - gotowanym, smażonym, smakołykami, które niekoniecznie są zdrowe dla człowieka, a już dla psa na pewno. I ludzie Ci uważają że pies nie powinien jeść surowych kości bo mu zaszkodzą, chrząstki mu zaszkodzą, a nie obrobione termicznie mięso może być zabójcze. A przecież jest zupełnie inaczej!

W każdym razie ja też karmię psa barfem - naturalną dietą składającą się z surowych produktów - mięsa, kości, chrząstek, podrobów, żołądków, owoców i warzyw. :) A kości i inne gryzaki zamawiam z aspolu. Mają świetny wybór surowych gryzaków. Ostatnio ulubionym mojego psa są wargi wołowe :)


I ja na przykład nie czuję w ogóle, że tamten post był głupi - może nieco źle było to ujęte odnośnie drapieżnika. Ale całość ma sens. Też nie wierzę w suchą karmę - nie mam pewności co tam jest, a naczytałam się zbyt wiele artykułów o procesie produkcji takiej karmy...

Więc jakby zgadzam się :)
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

29 stycznia 2014, 15:04

To przeczytaj jeszcze raz co napisałam, bo nie napisałam, że post był głupi.
Co do barfa... nawet mamy tu temat barfowy i akurat osoby barfujące napisały, że ich psy dzikimi drapieżnikami nie są.
kasiakoz
Posty:1
Rejestracja:17 lutego 2014, 15:35

17 lutego 2014, 15:39

Mam pytanie, w jakim wieku mozna jamnikowi zacząć dawać kosci z kurczaka?
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

17 lutego 2014, 16:29

kasiakoz pisze:Mam pytanie, w jakim wieku mozna jamnikowi zacząć dawać kosci z kurczaka?
Kości z kurczaka psu w ogóle nie wolno podawać !!
Gość

17 lutego 2014, 16:49

kasiakoz pisze:Mam pytanie, w jakim wieku mozna jamnikowi zacząć dawać kosci z kurczaka?
Znam panią która podawała kości z kurczaka , niestety jej pieska nie ma już wśród żywych .
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

17 lutego 2014, 18:26

ech, a tyle było już o tym pisane.
olciax123
Posty:1
Rejestracja:20 lutego 2014, 23:16

20 lutego 2014, 23:24

Także słyszałamże nie można psu podawać kości z kurczaka.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

22 lutego 2014, 20:08

jeżeli pies jest przyzwyczajony do jedzenia kości (tzn właściciel doprowadził jego ph w żołądku do naturalnego poziomu) i nie jest karmiony niczym innym tylko surowym mięsem, podrobami itd to może jeść kości z kurczaka, oczywiście razem z mięsem i na surowo.
wera5510
Posty:3
Rejestracja:22 marca 2014, 13:20

23 marca 2014, 12:29

Moja zajada już od bardzo dawna całe korpusy razem z kośćmi - nigdy z tym żadnych problemów nie było :)
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

12 kwietnia 2014, 01:16

wera5510 pisze:Moja zajada już od bardzo dawna całe korpusy razem z kośćmi - nigdy z tym żadnych problemów nie było :)

Bo nie wszystkie kości z kurczaka sa niebezpieczne,takie kostki jak ze skrzydelek czy korpusów nie powinny psj zrobic szkody,natomiast najbardziej niebezpieczne sa kos i z nog ,rozłamuja sie na na male kawalki ,ktore robia sie ostre i potrafia sie wbic do jelita.
Ja wogole unikam dawania kurczaka,moze dlatego ze sunia owczarka niemieckiego miala uczulenke a poza tym po kurczaku dostawala poteznej biegunki i jestem przekonan ze to wlasnie po nim bo wyprobowalam to pare razy.
Jak dla mnie a wlas iwie moich lsiakow ups teraz juz psiaka to tylko ckielece,niegltowane z tzw pietka i wtedy psiak jest szczesliwy.
Geoff

22 lipca 2014, 11:30

Od pol roku zywie moje pupila dietą BARF(teraz ma 9 miesiecy).Wszystko jest ok ale w kupie notorycznie pojawiają sie niestrawione kosci(zjada korpusy skrzydelka i szyjki kurze czasami baranie zeberka)Trudno mi powiedziec ilel z tych zjedzonych kosci zostaje wydalonych.Czy to moze swiadczyc o problemie z trawieniem kosci?? jaka moze byc przyczyna?
Apocatequil

22 lipca 2014, 15:42

Nie, po prostu w takim przypadku powinnaś zmniejszyć ilość kości i nadal obserwować psa.
Moje psy też tak miały przy 'zalecanych' 15%... Dostawały jak dobrze pamiętam 8% i wszystko było super.
Trzeba dopasować dietę pod psa po prostu :)
Geoff

22 lipca 2014, 17:17

No tak ale ja te 15% rozlozylem na 4 psilki w tygodniu podaje pol na pol z podrobami. W praktyce to wyglada tak ze dostaje 250g podrobow i 250g skrzydelek czyli 2 czasami 3 skrzydelka na posilek to za duzo?Poza tym jesli zmniejszyles ilosc kosci to chyba dokladasz suplemnetow tak?
Gość

22 lipca 2014, 17:25

skrzydełka w opatymistycznym zalożeniu mają 50% kości. czyli suka z jednym posiłku odstaje ich minium 25%. za dużo
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości