Chyba oszaleję- smaczna karma dla alergika???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Lucjanna

09 marca 2014, 19:26

No własnie, pies albo nie żre, albo się drapie, mam już dość!!! Pisałam juz wczesniej, ale wypróbowałam i nici... Poradźcie co smakuje waszym alergikom? Z wszystkich na poczatku szaleństwo na rc hypoalergenic, po jakimś miesiącu się przejadło i koniec kropka , z innych przeważnie rozgryza i wypluwa. Nie może na pewno kurczaka i jagnięciny - drapanie nasilone. Rybne - omija z daleka. Ostatnio kupilam Troveta Rabbita - drugi dzień stoi w misce - nic nie ruszone;-( Próbowałam też Acane bez zbóż, TOTW , Fitmina Solution, rozpoczetymi karmami moge obdzielieć pół miasta;-( Zwłaszcza, że nie zawsze dostaje próbki, a czasami najmniejsze opakowanie to 2-3 kg;-( Pójdę z torbami!!! Macie jakieś pomysły?
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

09 marca 2014, 21:31

miałam podobny problem z bokserką z tym że ja ograniczałam się do tańszych karm (mera dog, fitmin, zbożowa acana itd) z psem było coraz gorzej, wyglądał jak szkielet, który wciąż się drapie.

nie było wyjścia-skończyliśmy na barfie, i co? okazało się że alergia po miesiącu przeszła, bez leków, bez leczniczych szamponów, na podstawowych suplementach i do tego na kurczaku i wieprzowinie z marketu. tak więc podejrzewam alergie na chemie w karmach i problemy z przyswajaniem sztucznych witamin z karm.

sierść odrosła, zrobiła się gęsta, czysta. tak więc polecam spróbować, nic niczym to nie zaszkodzi a zawsze może pomóc
Apocatequil

09 marca 2014, 21:37

....
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2016, 00:45 przez Apocatequil, łącznie zmieniany 1 raz.
Animka242
Posty:4
Rejestracja:04 marca 2014, 16:20

10 marca 2014, 07:20

tylko barf dla kogoś "zielonego" przeraża.. sumplementy, ile jakiego mięsa, to wszystko.. boje się, że się pogubię i jeszcze psa otruje albo za mało dam mu czegoś :oops:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 marca 2014, 08:59

Masz dokładnie opisanego barfa w temacie barf tam znajdziesz odp.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

10 marca 2014, 09:34

mój barf nie był idealny ale suce na prawdę się poprawiło.

dzienna ilość pokarmu to 1-3%masy ciała psa, podzielne na (jeżeli nie masz dostępu do żwaczy):
mięso- 80% plus wypełniacze- 20%

do mięsa zaliczamy 65% samego mięsa, 15% kości, 20% podrobów
do wypełniaczy 75% warzyw, 25% owoców

a oto jak to wyglądał barf u mojej bokserki z alergią (modyfikowałam jadłospis pod gust, zdrowie i możliwości psa):
Punia waga 32kg dostawała na dzień 900g jedzenia
a więc 1dzień= 900g więc na 10 dni-9kg pokarmu łącznie, rozbite na:
-5kg mięsa' (w tym 1/3 mięsne kości)
-1kg podrobów (żołądki, nerki itd)
-1kg serc (serca to bogaty w wit mięsień mięc miałam go osobno w wyliczeniach)
-2kg wypełniaczy (zmielone warzywa z owocami plus 30g wątroby dla smaku i zdrowia :wink: )

podstawowe suplementy: krew suszona do kaszanek z allegro, olej z łososia, surowe jajka-3*tydzień, zmielone skorupki jajek (jak dajesz mało lub w cale kości), suszone owoce dzikiej róży, pokrzywa suszona, drożdże, algi, wit e. suplementy mieszałam z zmielonymi warzywami i owocami


wszystkie proporcje, składniki były często zmieniane bo albo kupa była za rzadka albo za twarda, głownie zaopatrywałam się w kurczaka, wieprzowine, indyka, kaczkę, wolowinę w tej kolejności ze względu na cenę.
Mordka654
Posty:1
Rejestracja:16 maja 2015, 18:53

16 maja 2015, 19:01

Mój buldożek francuski również jest alergikiem, od 2 miesięcy używamy szwedzkiej karmy Husse dla psów z problemami alergicznymi i jesteśmy bardzo zadowoleni! :)
lusi1234

18 maja 2015, 23:34

PURINA PRO PLAN Adult Sensitive - moja sunia alergiczka od ponad roku je głównie tę karmę, zjada bardzo chętnie ale to labrador , więc zje pewnie wszystko ... czasem na zamianę kupuję jej wersję z jagnięciną ale to ze względu na braki magazynowe a nie na znudzenie smakiem.
wasylek13
Posty:1
Rejestracja:23 maja 2015, 09:52

23 maja 2015, 09:59

chyba takiej nie ma
Iza-M

26 maja 2015, 18:17

Moja sunia też jest alergiczką (niestety zarówno alergia kontaktowa jak i pokarmowa). Ze względu na to, że ostatnio przez leki nabawiła się żółtaczki a potem krwotocznego zapalenia jelit jest cały na karmie Hills l/d. Żadne objawi się nie nasiliły, ale martwi mnie to co będzie później, jak skończymy stosować l/d. Wcześniej gotowaliśmy dla niej, ale nic to pomagało.
satinwalnut
Posty:13
Rejestracja:14 czerwca 2015, 12:45

14 czerwca 2015, 17:36

Z chyba setki przetestowych antyalergicznych karm mój pies dosyć lubił Lukullusa z wołowiną, Taste of the wild z rybką i Markus Muhle Black Angus. Dosyć lubił - tzn w ogóle dało się go namówić do jedzenia tych karm, czasami jadł nawet sam z siebie. Reszty potrafi dniami nie ruszyć. Ale ja też trochę z wiekiem wyluzowałam, pies się sam z siebie nie zagłodzi na śmierć. Jak będzie głodny to zje. Tylko niestety nigdy nie wiem czy nie je po jak zwykle wydziwia czy nie je bo się źle czuje. Trochę zazdroszczę właścicielom łakomczuchów bo od razu wiadomo że jak pies nie je to coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 czerwca 2015, 13:45

Smakowitość karm suchych to zawsze indywidualna sprawa każdego psa trudno coś konkretnego doradzać.
piesownik
Posty:5
Rejestracja:16 czerwca 2015, 16:41

16 czerwca 2015, 16:43

Też polecam barfe, może i jest droższa od innych karm ale jednak czasem warto dopłacić.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 czerwca 2015, 08:38

Piesownik co Ty polecasz , jaka to jest karma barfe ?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości