Karma pomocna w dysplazji

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

myszka311
Posty:11
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:31
Lokalizacja:Maldyty

08 grudnia 2006, 21:25

Moja 3 letnia suczka skończyła właśnie długotrwałą kurację na gronkowca (problemy skórne) wraz z zywieniem karmą royall hypoalergiczny. A teraz zaczął się nowy problem. Często wieczorami kuleje na tylnia łapę, poruszane się sprawia jej wyraźny ból. Weterynarz stwierdził dysplazję stawu biodrowego. Kazał ograniczyć ruch - podobno na zabieg jest za późno. Dodatkowo piesek ma 3 - 5 kg nadwagi. Ruch muszę ograniczyć (co jest bardzo trudne, gdyż jst to suczka rasy myśliwskiej i uwielbia bieganie), jedzenie też. Właśnie kończę poprzednią karmę i zastanawiam się, czy moze któraś z karm wetrynaryjnych mogłaby choć trochę ulżyć jej w problemie stawowym? Prosze o radę.
Gość

08 grudnia 2006, 23:02

Może coś stąd http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=2 ... 02_204_260 np. RC Mobility Support...
Może dodatkowo arthroflex... No i zlikwidować nadwagę...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 grudnia 2006, 22:54

oczywiście , że pierwsza.
Gość

16 grudnia 2006, 20:41

Ja również mam dysplastycznego psa, karmie ją Royalem. Jeśli będziesz wybierała karmę zwróć uwagę na to, czy zawiera glukozaminę, chondroitynę i witaminę C. To bardzo ważne przy dysplazji. Polecem też coś ze wspomagaczy stawowych, ja swojej podaje Arthroflex, wiem że dużo osób jest bardzo zadowlonych z Chondrocanu. Ruch faktycznie należy ograniczyć, wychodź z nią częściej ale na krótsze spacerki, unikajcie zabaw w typie aportowania a latem niech piesek jak najwięcej pływa to świetna forma rehablitacji. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat dysplazji i prowadzenia psa zapraszam na pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości