Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Apocatequil

11 maja 2014, 19:22

Martines999 pisze:Witam
A ja, kurka wodna, ni jak nie mogę swego CC podtuczyć :( Zdrowie ma okey.
Może ten typ tak ma? ;)
Po co tuczyć na siłę?
Młody jest (tak przed 2 r.ż)?
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

11 maja 2014, 19:32

Apocatequil, dziękuję. Jak tak, to zostajemy na ZW i zmniejszonej porcji. Ja wciąż nie mogę wyjść z zadziwienia, jak małe jest dawkowanie tej karmy. Po zmniejszonej dawce Ruda uderza co prawda w lament (bo najbardziej głodna jest zaraz po jedzeniu), ale to już tylko z przezwyczajenia. Potem wzdycha bardzo dramatycznie i tym kończy posiłek:)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

12 maja 2014, 17:18

A moja sunia, wrecz przeciwnie mocno schudla na Applawsie senior. W ciagu 4 miesiecy karmienia applawsem z 26 kg zjechala do 22. Nigdy nie wazyla mniej niz 25 kg. Ale daje jej mniejsza dawke niz na opakowaniu.
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

12 maja 2014, 21:28

O matko:) no nic, na razie już zamówiłam ZW i zobaczymy, jak będzie na mniejszej dawce przez dłuższy czas. M.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 maja 2014, 10:22

Ziwi Peak ma w składzie warzywa i owoce czy tylko samo mięso?
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

13 maja 2014, 21:46

Ta z jagnięciną wygląda tak. Doczytałam, że ma jednak węglowodany, 10%. Jezu, mam nadzieję, że dobrze robię karmiąc Rudą seniora tym ZW (jeden posiłek, drugi ma gotowane). Na gotowanym Ruda świetnie się ma.

(zawartość mięsa min. 85%): jagnięcina - mięso, jagnięcina- wątroba, jagnięcina- żołądki, jagnięcina-serca i nerki, nowozelandzkie małże zielone (min. 3%), lecytyna, olej rybny, inulina (cykoria), suszone wodorosty, tauryna, DL-metionina Witaminy: wit. D3, wit. E,wit. B1. wit. B2, D-calcium pantothenate, niacyna, wit. B6, kwas foliowy, wit.B13 Minerały chelatowane: żelazo, miedź, mangan, cynk, selen, potas. Naturalnie konserwowane mieszaniną tokoferoli.
Apocatequil

13 maja 2014, 23:59

ZP ma cały 1% węglowodanów, gdzie znalazlaś 10 procent? :)

Ziwi Peak ma w składzie mięso, różnego rodzaju podroby + niewielkie ilości warzyw typu cykoria, pietruszka oraz wodorosty.
I prawda jest taka, że chyba nic więcej tej karmie nie potrzeba. Sprawdza się super, wyniki są super, pies wygląda super (mój pies wygląda na niej i trawi ją tak samo dobrze jak na BARFie, na każdej innej suchej karmie z psa się lało cyklicznie co jakiś czas (miała takie cykliczne, jednodniowe biegunki)).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 maja 2014, 11:04

Dzięki za informację i szczegółowy opis .
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

14 maja 2014, 18:55

No ja się też zdziwiłam, bo niby skąd te węglowodany, z wodorostów? Ale coś takiego znalazłam na karmaziwikpeak.pl.
No ale najważniejsze, że Ruda te płatki uwielbia i zje zawsze i wszędzie:)

ANALIZA GWARANTOWANA
białko min. 33 %
tłuszcz min. 27 %
błonnik max. 1.5 %
wilgotność max. 15 %
popiół max. 8 %
TYPOWA ANALIZA
białko surowe 35 %
tłuszcz surowy 34 %
błonnik 1 %
wilgotność 13 %
popiół 7 %
węglowodany 10 %
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

19 maja 2014, 19:49

Mój pies jest naprawdę dziwny. Pisałem ostatnio o początkach wybredzania Applawsem. Jak kończył się wór wersji senior i akurat karma była tymczasowo niedostępna w zooplusie, to kupiłem applawsa lite dla psów skłonnych do tycia. Analiza białka, tłuszczu, węglowodanów itd. jest identyczna jak w wersji senior, skład też jest praktycznie identyczny (nie ma jednego składnika, który jest w applaws senior), zapach taki sam, identyczna ilość mięsa z kurczaka. Jedyne co różni obie karmy to kształt granulek. W lite są to małe pół księżyce, nieco twardsze, w senior granule są płaskie, jajowate, odrobinę większe i chyba mniej twarde, tak mi się wydaje. Sara marudzić zaczęła kilka tygodni temu, jadła na raty itp. Ale miałem jeszcze mały worek 2 kg applawsa senior. Otworzyłem go i Sara znowu jest wniebowzięta. Nie wiem o co chodzi, bo karmy mają identyczne zapachy i skład, a jedyna różnica to kształt granulatu. To możliwe, żeby psu nie pasował kształt karmy? Na moje oko applaws senior wydaje się być mniej twardy.
metiu6

21 maja 2014, 17:59

Ja miałem problem alergiczne ze swoim psem , ile myśmy karm wypróbowali to się w głowie nie mieści oczywiście za namową lekarzy , no i dopiero jak poczytałem trochę na temat karm to trafiłem na firmę O'Canis no i rewelacja pies przestał się drapać ich produkty są w ogóle rewelacyjne proszę poczytać jaką mają zawartość mięsa , jak dla mnie czyli w sumie dla mego psa :) to najlepsza karma , polecam !
metiu
Posty:3
Rejestracja:21 maja 2014, 16:39

21 maja 2014, 18:17

metiu6 pisze:Ja miałem problem alergiczne ze swoim psem , ile myśmy karm wypróbowali to się w głowie nie mieści oczywiście za namową lekarzy , no i dopiero jak poczytałem trochę na temat karm to trafiłem na firmę O'Canis no i rewelacja pies przestał się drapać ich produkty są w ogóle rewelacyjne proszę poczytać jaką mają zawartość mięsa , jak dla mnie czyli w sumie dla mego psa :) to najlepsza karma , polecam !
Skład
zmielona, ​​suszona Konina (29%), mąka ziemniaczana
(29%)
suszony łosoś (10%)
tłoczony olej rzepakowy na Zimno
miąższ olej lniany Buraka

Algi morskie
Gruszki
Ziemia okrzemkowa
czarna jagoda
tymianek
Rozmaryn
Koper włoski
rzeżucha
CYKORIA
Zielona Ziemia lecznicza
Jukka Schildigera
Zalety
świeże składniki
delikatna Obróbka
Bez Chemicznych dodatków Bez sztucznych aromatów
Bez sztucznych barwników

Naturalne
Bez konserwantów Bez substancji wabiących

Bez cukru i karmelu
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

22 maja 2014, 08:47

Która konserwa ma wiecej mięsa?
Herrmens z konina - 100% miesa, sa tez puszki Happy dog w 100% mięsne...
Wiec te 90%... wybacz - ale nie ma sie czym zachłystywac.
Sucha karma ocanis jest zupełnie do bani - skład paszy dla świń a nie dla karmy dla psa
metiu
Posty:3
Rejestracja:21 maja 2014, 16:39

22 maja 2014, 16:13

isabelle30 pisze:Która konserwa ma wiecej mięsa?
Herrmens z konina - 100% miesa, sa tez puszki Happy dog w 100% mięsne...
Wiec te 90%... wybacz - ale nie ma sie czym zachłystywac.
Sucha karma ocanis jest zupełnie do bani - skład paszy dla świń a nie dla karmy dla psa
To może podaj przykład tej super karmy jak jesteś taka rozeznana !?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

22 maja 2014, 16:44

No już podałam... Hermanns z konia na przykład (jako puszkowa), Happy Dog Pure - linia puszek dla psa - 100% zwierza, bez inszych dodatków.
Jako karma podstawowa najlepsza dla psa jako mięsożercy? Barf po prostu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości