przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

30 kwietnia 2014, 11:54

Przy tak duzym psiaku to sprawa oczywista tym bardziej ze masz taka mozliwosc,Ja zaczelam kupowac to mieso bo przy malym psiaku jest to opłacalne i na pewno wygodne.
Moze gdybym miala gdzies obok swojego miejsca zamieszkania jakis bazar z miesem to pewnie tez bym tak zrobila a tak z wygody kupuje to co jest i co mi sie w miare oplaca bo nie ukrywam ze tez patrze jak to wychodzi cenowo.
pozdr.
Gość

30 kwietnia 2014, 21:56

Shendy, a zamówienie już doszło? I jak twoja opinia?
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

30 kwietnia 2014, 23:29

Gość pisze:Shendy, a zamówienie już doszło? I jak twoja opinia?
Tak sie sklada ze w miescie w ktorym mieszkam jest sklep, ktory ma ich produkty, co prawda jest to na drugim koncu miasta ale przejezdzałam nie daleko i podjechałam osobiscie.
Co do miesa spróbowałam a własciwie psiak na poczatek łososia w kawałkach i królika z mielona kością.
Mam wrazenie ze mu bardzo smakuje,mieso wyglada i pachnie naprawde dobrze dostaje go z marchewka,platkami owsianymi,bananem i roznymi warzywami przemiennie.
Mam zamiar przetestowac jeszczd inne i zobaczymy jak bedzie.
pozdr.
magikjanek
Posty:1
Rejestracja:01 maja 2014, 00:52

01 maja 2014, 00:56

Daj znać. Też bym spróbował zrobić swojemu Kevinkowi odmianę :)
Gość

06 maja 2014, 09:38

Shendy pisze:
Gość pisze:Shendy, a zamówienie już doszło? I jak twoja opinia?
Tak sie sklada ze w miescie w ktorym mieszkam jest sklep, ktory ma ich produkty, co prawda jest to na drugim koncu miasta ale przejezdzałam nie daleko i podjechałam osobiscie.
Co do miesa spróbowałam a własciwie psiak na poczatek łososia w kawałkach i królika z mielona kością.
Mam wrazenie ze mu bardzo smakuje,mieso wyglada i pachnie naprawde dobrze dostaje go z marchewka,platkami owsianymi,bananem i roznymi warzywami przemiennie.
Mam zamiar przetestowac jeszczd inne i zobaczymy jak bedzie.
pozdr.

Królika, łososia w kawałkach i koninę bardzo sobie chwalą moje psy - zdecydowanie ulubione mięso, ale polecam też spóbować inne rodzaje :)
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

06 maja 2014, 23:26

Moj od dzisiaj chwali sobie oprocz dwoch o ktorych pisałam cielecine...bardzo mu smakowalo.
joanna.gryc
Posty:1
Rejestracja:18 czerwca 2014, 09:20

18 czerwca 2014, 09:43

duzo kurczaka I marchewka
koniarra
Posty:1
Rejestracja:21 czerwca 2014, 19:04

21 czerwca 2014, 19:16

To jedzenie ogólnie dla psa :
-Ryż brżowy lub biały ( sypki)----- 140 g.
-Mięso ( średnoitłuste) ------70 g.
- Wątroba ------ 30 g.
- Mączka kostna -------- 8 g.
-Sól jodowana ------- 3 g.
- olej kukurydziany 5ml ( jedna łyżeczka)
- woda ------- 420 ml.

Wymieszaj ryż z wodą i gotuj 20 minut. Dodaj pozostałe składniki i gotuj następne 10 minut.
Zwiększaj ilość mięsa, możesz przygotować bardziej treściwy i smaczniejszy posiłek. Jego wartość energetyczna nie zmieni się, ale będzie zawierał prawie dwa razy więcej białka.

UWAGA !
podane ilości produktów wystarczają na posilek dla psa ważącego ok 10 kg.
Dla psa cięższego lub lżejszego trzeba je odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 czerwca 2014, 19:21

koniarra pisze:To jedzenie ogólnie dla psa :
-Ryż brżowy lub biały ( sypki)----- 140 g.
-Mięso ( średnoitłuste) ------70 g.
- Wątroba ------ 30 g.
- Mączka kostna -------- 8 g.
-Sól jodowana ------- 3 g.
- olej kukurydziany 5ml ( jedna łyżeczka)
- woda ------- 420 ml.

Wymieszaj ryż z wodą i gotuj 20 minut. Dodaj pozostałe składniki i gotuj następne 10 minut.
Zwiększaj ilość mięsa, możesz przygotować bardziej treściwy i smaczniejszy posiłek. Jego wartość energetyczna nie zmieni się, ale będzie zawierał prawie dwa razy więcej białka.

UWAGA !
podane ilości produktów wystarczają na posilek dla psa ważącego ok 10 kg.
Dla psa cięższego lub lżejszego trzeba je odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć.
O Maj Gad!!!!!
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

22 czerwca 2014, 18:38

O ja pxxxx :shock:
babaaga

23 czerwca 2014, 08:19

koniarra pisze:To jedzenie ogólnie dla psa :
-Ryż brżowy lub biały ( sypki)----- 140 g.
-Mięso ( średnoitłuste) ------70 g.
- Wątroba ------ 30 g.
- Mączka kostna -------- 8 g.
-Sól jodowana ------- 3 g.
- olej kukurydziany 5ml ( jedna łyżeczka)
- woda ------- 420 ml.

Wymieszaj ryż z wodą i gotuj 20 minut. Dodaj pozostałe składniki i gotuj następne 10 minut.
Zwiększaj ilość mięsa, możesz przygotować bardziej treściwy i smaczniejszy posiłek. Jego wartość energetyczna nie zmieni się, ale będzie zawierał prawie dwa razy więcej białka.

UWAGA !
podane ilości produktów wystarczają na posilek dla psa ważącego ok 10 kg.
Dla psa cięższego lub lżejszego trzeba je odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć.

Rany boskie - co to ma być? Mam nadzieję, ze autorka psa nie posiada i tylko postanowiła "zabłysnąć" jakąś znalezioną w sieci poradą nie używając mózgu ....
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

29 czerwca 2014, 09:12

http://www.goldenretriever.pl/food.htm
warto poczytać, kobieta pisze sensownie, ma doświadczenie i nie widzę przesady w zaproponowanym schemacie karmienie, choć zwolennicy karmienia Barf pewnie zaraz zjadą temat.
adora
Posty:20
Rejestracja:28 czerwca 2014, 23:00

29 czerwca 2014, 09:18

Ja karmię swoje psice surowym mięchem,do tego przepuszczone przez sokowirówę surowe warzywa (marchew,buraki,pietrucha,seler,szpinak,generalnie co tam mam pod ręką) i do tego rozgotowany ryż. Do tego kości wołowe lub cielęce,jaja od wiejskich kur w całości,z suplementów olej z łososia. Kiedyś kupowałam w as-polu i byłam zadowolona,ale dziś raczej szukam okazji bo mam do wykarmienia blisko 100 kg psic (poszłabym z torbami).
Nie trzymam sztywno gramatur,po prostu obserwuję psy.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

29 czerwca 2014, 09:22

Czemu nie kupujesz w As-polu ze względu na cenę ?. Ile mięcha przypada na psiaka rzuć mniej więcej dawkę mięsa dzienna na ilość kg posiadanego psiego osobnika.
adora
Posty:20
Rejestracja:28 czerwca 2014, 23:00

29 czerwca 2014, 09:26

Retriver pisze:http://www.goldenretriever.pl/food.htm
warto poczytać, kobieta pisze sensownie, ma doświadczenie i nie widzę przesady w zaproponowanym schemacie karmienie, choć zwolennicy karmienia Barf pewnie zaraz zjadą temat.
Moje psy po takim mleku nie opuszczałyby gabinetu dermatologa chyba przez tydzień.....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości