Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 czerwca 2014, 22:06

Po tym co napisałaś z kaczką powinno się udać.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

11 czerwca 2014, 19:47

A ja testuję na swoim psie Taste of the wild z bizonem, choć chyba pośpieszyłem się ze zmianą applawsa. Wersja senior była przez jakiś czas niedostępna, więc kupiłem wersję lite, która składowo wyglądała tak samo. Sara wybredzała karmą, jak się potem okazało chodziło chyba o kształt granulatu, bo jak wróciłem potem do applawsa senior wszystko wróciło do normy, ta wersja ma bardziej kruche i mniej twarde granule. Ale na testy TOTW skusiła mnie sporo niższa cena. Dopóki mieszałem z applawsem jadła bez problemu, ale jak już przeszła na samego TOTW to je, ale bez szału, widać że średnio jej podchodzi, więc smakowo nie trafia w jej gust. Karma ma bardzo delikatny, słabo wyczuwalny zapach, granulat znacznie lżejszy niż applaws i objętościowo dawki wychodzą sporo większe, których nie zjada do końca. Przyswajanie też dużo gorsze. Na applawsie kupy były minimalne i tylko 2 dziennie. Tu już są 3 qupale sporych rozmiarów. Poza tym zastanawia mnie skład, nie do końca mnie przekonuje. Nie wiadomo ile tego bizona jest i w jakiej formie jest w składzie, czy jest świeży czy suszony...w sumie to tych bizonów mało jest na świecie, więc nie wiem co o tym myśleć...no i dalej mączki z jagnięciny, kurczaka i ryby (nie wiadomo z jakiej) pieczona dziczyzna i bizon , ziemniaki są rozdzielone na słodkie i zwykłe, więc pewnie jest ich sporo. Dziwna sprawa też jest z tą naturalną substancją smakową, co to może być też nie wiadomo. Nie podoba mi się też duża różnica stosunku wapń-fosfor, 2,1%-1,4%. Kwasów omega 6 jest 2,6% a omega 3 tylko 0,3%. Dokończymy ten worek i może spróbujemy jeszcze wersji z kaczką. Ma taką samą ilość białka i węglowodanów, pozostałe wersje smakowe TOTW są już trochę oszukane, spada ilość białka i tłuszczu, a ilość węglowodanów wzrasta już do prawie 40%. Zobaczymy może kaczka będzie smaczniejsza, a jak nie to wrócę do applawsa. Ma jednak jasny, sprecyzowany i korzystniejszy skład.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 czerwca 2014, 09:27

Może powinieneś trochę suchych żwaczy mielonych podać do tej karmy, poprawisz smakowitość.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

12 czerwca 2014, 12:18

Szczerze mówiąc ja też ostatnio się zastanawiałam nad tym tajemnym składem TOTW i więcej już go nie wezmę, bo nijak nie potrafię wydedukować ile czego i z czego :?
Applawsa miałam kiedyś na smaczki i jest fajny, bo granule wielkie i rzeczywiście fajnie pachnie.
Purizon też się u nas sprawdza jako sporadyczny dodatek do barfa.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

12 czerwca 2014, 15:44

skrzeli pisze:Szczerze mówiąc ja też ostatnio się zastanawiałam nad tym tajemnym składem TOTW i więcej już go nie wezmę, bo nijak nie potrafię wydedukować ile czego i z czego :?
Applawsa miałam kiedyś na smaczki i jest fajny, bo granule wielkie i rzeczywiście fajnie pachnie.
Purizon też się u nas sprawdza jako sporadyczny dodatek do barfa.
Nad Purizon też myślałem, tylko karma ma bodaj 42% białka i nie wiem czy to nie za dużo dla 14 letniego psa...
margoqk
Posty:38
Rejestracja:03 listopada 2013, 11:16

12 czerwca 2014, 22:18

Robert A. pisze:Po tym co napisałaś z kaczką powinno się udać.
no i g.... juz na nastepny dzień "zaraza" nie tknęła -cztery dni walczyłam i jak zwykle się poddałam - dorzuciłam to ziemniaczka to rybkę i dopiero z trudem poszło ;-( Dzisiaj po konsultacjach z vetem wrócilismy do nieszczęsnego RC Hypo - po poście wpyliła bez zbytniego szemrania. Chwilowo będe musiała zakończyc eksperymenty i męczyć tego royala - dzisiaj zaczęlismy odczulanie wziewnych i dobrze byłoby by nic nie zakłócało obserwacji reakcji na szczepionkę - a pomijając moje niechęci i jej wybrzydzanie - to hydrolizowane jej służyło. Zaczełam szukać karm innych firm z hydrolizatem, ale wyboru zbyt duzego nie mam- moze ktoś coś podpowie? Ten "wetroyal" strasznie drogi zwłaszcza te małe bubki dla mniejszych psów:-( A ta moja wybreda raz je małe, później zmieniam na normalne bo przeje się małymi, a później wracam do małych- bo znowu wybiera.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 czerwca 2014, 12:31

Co teraz podajesz i z jakim skutkiem?
margoqk
Posty:38
Rejestracja:03 listopada 2013, 11:16

16 czerwca 2014, 19:00

No właśnie pisałam wcześniej - weterynaryjnego Royala Hypoallegenic - to mam przetestowane- żre jako tako zwłaszcza pomieszane z tym okropnym (przynajmniej dla mnie-wizualnie i zapachowo, smaku wolałam nie próbować) pasztetem z tej samej serii. To ja mam problem, bo nie jestem najlepszego zdania i o samej karmie i o jej cenie, a zwłaszcza ohydnym pasztecie;-) - no ale na psa, niestety muszę przyznać, dobrze działa. Gdyby nie to odczulanie szukałabym dalej, ale teraz przynajmniej na początku muszę zwrócić uwagę na reakcje po szczepionce, a żeby to zrobić nie mogę dawać nic nowego:-(
mundzia
Posty:1
Rejestracja:18 czerwca 2014, 09:41

18 czerwca 2014, 09:46

Jaka jest najlepsza sucha karma dla dorosłego Labradora?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 czerwca 2014, 10:38

Poczytaj na spokojnie ten wątek a znajdziesz odpowiedź.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

18 czerwca 2014, 19:25

Jakby ktoś z okolic Wałcza lub Piły, był chętny to mogę odsprzedać taniej prawie całą karmę Taste of the Wild z bizonem. Ja wracam do applawsa, bo TOTW według Sary jest niejadalny. Poza tym zaczęła namiętnie lizać łapy i opuszki, więc podejrzewam, że nie toleruje karmy. Znalazła się też w zupełnie nowej sytuacji, przestała widzieć...niech przynajmniej je to co jej smakuje.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 czerwca 2014, 23:21

Smutne z tym wzrokiem Twojej psinki .
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

19 czerwca 2014, 11:40

No niestety...jestem załamany, bo Sara nie radzi sobie w nowej sytuacji, ale staram się przy niej nic po sobie nie pokazywać.
skrzeli
Posty:161
Rejestracja:24 września 2010, 12:56

19 czerwca 2014, 17:56

A z jakiego powodu nie widzi? Można coś z tym zrobić?
Daj jej czas - pies bez wzroku radzi sobie bardzo dobrze. Po moim nawet nie było widać, że prawie nic nie widział. Więc na pewno to ogarnie.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

19 czerwca 2014, 18:00

W dziale choroby i leczenie o tym piszę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości