Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jw1
Posty:1
Rejestracja:28 czerwca 2014, 14:22

28 czerwca 2014, 14:30

Witajcie!
Mogę z czystym sumieniem polecić Wolfsbluta. Sprawdziłam 2 smaki: range lamb i hunters pride - wersje dla dorosłych psów. Stosujemy od ponad roku i nie mamy żadnych zastrzeżeń, choć wiadomo, że nie każdemu służy to samo.
Pozdrawiam!
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

28 czerwca 2014, 15:26

A mi się ta karma nie podoba. Na pierwszym miejscu w składzie są ziemniaki, prawie 40%. W karmie jest ogromna ilość węglowodanów. W niższej cenie można kupić coś lepszego, choćby Applaws czy Purizon.
klara11

30 czerwca 2014, 12:15

Witam,czy wolfsblut cold river z taka ilościa białka i tłuszczu może być podawana psu z ras olbrzymich,dorosły 8 letni mało aktywny.psu bardzo zasmakowała ale czy nie jest zbyt mało energetyczna dla tak dużego psa?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

02 lipca 2014, 21:16

Witam, jako szczeniak psiak odchowany był na Purinie Pro Plan, wielkie kupy, po stwierdzonej dysplazji po zalecaniach weta zmiana na RC Mobility, kupa duża niezła mniejsza niż na Purinie, ze względów ekonomicznych następnym zakupem była Eukanuba Adult Large ze względu na to rówież, że suplementy diety chondro dostarczane były osobno już nie musiały być dodatkowo w karmie. I zaczęła się jazda, biegunka, wypróżnienia lejące, zielone, smród niesamowity. Przeszłam na domowe ryż, duzo marchwi i pierś z kurczaka jest dobrze. Każda porcja mięsa teraz już surowego się przyjmuje. Chcę jednak mieć alternatywę karmienia suchą karmą, dobrą opcja było by jeden dzień surowe mięcho drugie dobrze dobrana karma. Tyle, że psi organizm coś źle na nią reaguję. Kupiłam TOWT z bizonem na szczęście ten mniejszy worek 6 kg i pies nie trawi jej za dobrze, kupy są za duże jak na jakość karmy oraz za luźne. Może ktoś przerabiał podobny temat ze swoim psiakiem. Wolałabym karmę z jagnięciną jezeli taka opcja istnieje w karmach dla wrażliwych psiaków. Czasem trzeba psa zostawić pod czyjąś opieką i niekoniecznie chce się go obciążać gotowaniem dla psa.
Gość

03 lipca 2014, 09:32

robisz z psa śmietnik. rzadko który pies jest wstanie odżywiać się tak mieszanie. inaczej trawi sie jedzenie gotowane, inaczej surowizne czy karme suchą. prędzej czy póżniej uszkodzisz psu ukł pokarmowy a wtedy będziesz mieć bajkę.
zwłaszcza że widać iż posiadasz egzemplarz który nie trawi dobrze suchych karm.

co do gotowania-za mało w diecie tłuszczu i białka. ryż ok, warzywa nie ograniczaj do marchwi i dodawaj inne rodzaje mięsa-indyk, kaczka, świnia, krowa, wszystko do czego masz dostęp. dodaj do diety podroby, surowe kości (w diecie psa nie ma wapnia). jeżeli ograniczysz diete psa tylko do surowego mięsa-problem z głowy. wystarczy zamrozić dzienne porcje a tymczasowy opiekun będzie musiał jedynie wyciągnac to z zamrażalnika i rozmrozić. zajmie mu to tyle samo co nasypanie suchej karmy. oszczędzisz przy tym opiekunowi sprzątania brzydkich kup że tak się wyrażę
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 lipca 2014, 17:24

Gość pisze:robisz z psa śmietnik. rzadko który pies jest wstanie odżywiać się tak mieszanie. inaczej trawi sie jedzenie gotowane, inaczej surowizne czy karme suchą. prędzej czy póżniej uszkodzisz psu ukł pokarmowy a wtedy będziesz mieć bajkę.
zwłaszcza że widać iż posiadasz egzemplarz który nie trawi dobrze suchych karm.

co do gotowania-za mało w diecie tłuszczu i białka. ryż ok, warzywa nie ograniczaj do marchwi i dodawaj inne rodzaje mięsa-indyk, kaczka, świnia, krowa, wszystko do czego masz dostęp. dodaj do diety podroby, surowe kości (w diecie psa nie ma wapnia). jeżeli ograniczysz diete psa tylko do surowego mięsa-problem z głowy. wystarczy zamrozić dzienne porcje a tymczasowy opiekun będzie musiał jedynie wyciągnac to z zamrażalnika i rozmrozić. zajmie mu to tyle samo co nasypanie suchej karmy. oszczędzisz przy tym opiekunowi sprzątania brzydkich kup że tak się wyrażę
Już się tłumaczę, dietetyczne jedzenie wprowadzone było na czas unormowania jelit, zadziałało skutecznie, na gotowanym kupa jest ok. Mięso podaje różnorodne: pierś z kurczaka, golonka z indyka, mielone z indyka, całą kurę (nie na raz), udka, wieprzowinę różne rodzaje, szyjki indycze, kości wieprzowe, jutro mam dostać cielęcę i wołowinę II gatunku, więc nie ograniczam rodzajów mięs, do tego dostaje olej Omegan codziennie, skorupy jaj i ich żółtka na surowo od niedawna algi, warzywa to nie tylko marchew ale pietruszka, cukinia, fasola szparagowa wszystkie zgniecione na papkę. Trochę gotowanego ryżu lub zamiennie kaszy jaglanej (broń panie jęczmiennej tego nie podaję), ryżu się nie da mrozić po rozmrożeniu jest nie do spożycia> Znam osoby które karmią w sposób mieszany suchym i surowym psy mają się dobrze. Nie mieszam w jednym posiłku. Strawi jeden na dostaje drugi. Dlaczego sądzisz, że rozwalę psu układ trawienny :?: .
Nie sądzę, że robię z psa śmietnik :shock: a co z wieprzowym i wścieklizną rzekomą
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 lipca 2014, 18:17

Czy nie zastanowiłaś się , że może od tak bardzo zróżnicowanej diety pies ma problemy żołądkowe?
Wg mnie warto zdecydować się na jeden rodzaj karmienia.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

03 lipca 2014, 19:13

Moja Sara jeszcze je TOTW z bizonem i w sumie karma dosyć dobrze się przyswaja. Jedynym problemem jest smak, który średnio jej podchodzi od samego początku. Po skończeniu worka planuję wrócić do Applawsa,ale mam teź małe testowe paczki orijena senior, acana pacifica i purizon w 3 smakach i nie wiem czy nie zamienie na którąś z tych karm. Applaws ma tylko kuraka jako źródło mięsa, a wolałbym żeby karma miała kilka źródeł białka. Na razie testuje purizony, na pierwszy strzał poszła ryba. Dodaję niewielką ilość chrupek do TOTW. Bardziej traktuje karmę jako przysmak i nauke psa poruszania się węchem(bidula ślepa). Bardziej jednak interesuje mnie orijen. Ma sporo różnego mięsa(kurak,indyk,ryby) no i cenowo wychodzi nawet taniej niż applaws.Ale z kolei applaws ma 65% suszonego mięsa kurczaka i 9% świeżego a orijen to w większości mięso świeże, pozostała część to deyhydratyzowane mięso (25%). Pod względem wypełniaczy, owoców i ziół wypadają podobnie.
Gość

03 lipca 2014, 19:41

orijen ma mieso swieze? a kto ci tak powiedzial? to nie jest mieso swieze tylko mieso prztworzone. ani nie suszone ani nie liofilizowana tylko przetworzone w wysokim temeraturach
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 lipca 2014, 19:54

Robert A. pisze:Czy nie zastanowiłaś się , że może od tak bardzo zróżnicowanej diety pies ma problemy żołądkowe?
Może warto zdecydować się na jeden rodzaj karmienia?
Tak zastanawiałam się, jeżeli podaje psu surowe mięso z dodatkami kupy są zwarte i w małej ilości, również surowe kości są tolerowane. Tak podawałam przez kilka dni było ok. Po wprowadzaniu suchej karmy aktualnie według mnie dobrej TOWT z bizonem kupy są kiepskie nie krytyczne, ale dużo odbiegają od tych pierwszych, pomyślałam, że przetrzymam psa ze trzy dni na tej suchej(powtarzam wprowadzana stopniowo), i było słabo. Widocznie mój psiak nie za dobrze toleruje karmę suchą lub nie trafiliśmy jeszcze na właściwą. Może wybrać jeden sposób karmienia. W moim otoczeniu wiele osób karmi systemem mieszanym i jest ok z ich psiakami. Już od szczeniaka piesiol nie za dobrze tolerował suche oprócz RC Mobility ta się sprawdzała. Może faktycznie przejść na jeden sposób karmienia. W tej chwili zostałam już z 12 kg Eukanuby i nie uśmiecha mi się zostać z czymś jeszcze.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 lipca 2014, 20:01

tracershy pisze:Moja Sara jeszcze je TOTW z bizonem i w sumie karma dosyć dobrze się przyswaja. Jedynym problemem jest smak, który średnio jej podchodzi od samego początku. Po skończeniu worka planuję wrócić do Applawsa,ale mam teź małe testowe paczki orijena senior, acana pacifica i purizon w 3 smakach i nie wiem czy nie zamienie na którąś z tych karm. Applaws ma tylko kuraka jako źródło mięsa, a wolałbym żeby karma miała kilka źródeł białka. Na razie testuje purizony, na pierwszy strzał poszła ryba. Dodaję niewielką ilość chrupek do TOTW. Bardziej traktuje karmę jako przysmak i nauke psa poruszania się węchem(bidula ślepa). Bardziej jednak interesuje mnie orijen. Ma sporo różnego mięsa(kurak,indyk,ryby) no i cenowo wychodzi nawet taniej niż applaws.Ale z kolei applaws ma 65% suszonego mięsa kurczaka i 9% świeżego a orijen to w większości mięso świeże, pozostała część to deyhydratyzowane mięso (25%). Pod względem wypełniaczy, owoców i ziół wypadają podobnie.
Niestety świeże mięso to tylko takie co prawie "jeszcze kwiczy", mięso dehydratozowane to mięsko odwodnione, wysuszone, ale zawsze mięsko a nie dumnie brzmiące, produkty pochodzenia zwierzęcego. Chwała Ci za tego Orjena, nie jeden pies marzy o takiej karmie. Od ilu lat jesteś z psiakiem na suchej, zawsze karmiłaś tylko suchym :?: Ja również zastanawiałam się nad Orjenem tylko teraz to już chyba muszę odpuścić, ze względu na nietolerancję suchego. jak byś widziała czym karmią moi sąsiedzi a pies ma 13 lat więc ???????? (tylko resztki a rarytesem są psie kluski z giełdy polane tłuszczem z patelni :shock: )
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

03 lipca 2014, 20:32

Jasne, wiem ze nie jest świeże. Sugerowałem się opisem składu. Chodziło o mięso nieodwodnione, jest go mniej więcej 50%, wysuszonego jest 25%.Czyli po odwodnieniu wychodzi znacznie mniej mięsa niż w applawsie.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 lipca 2014, 22:40

tracershy pisze:Jasne, wiem ze nie jest świeże. Sugerowałem się opisem składu. Chodziło o mięso nieodwodnione, jest go mniej więcej 50%, wysuszonego jest 25%.Czyli po odwodnieniu wychodzi znacznie mniej mięsa niż w applawsie.
Przepraszam omyłkowo zrobiłam z Ciebie kobietę :oops: . Ile lat Sara je Suchą :?: Czasem zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem jest wybierać karmy na bazie mączek mięsnych wtedy % mięsa stanowi ten wskazany na opakowaniu, chyba, mączki już się nie da odwodnić, natomiast napis ze świeżego mięsa budzi pozytywne emocje u kupującego.
Gość

04 lipca 2014, 08:15

mam psa któremu co drugi dzień mogę zmieniać suchą karmę, podać raz gotowane, raz surowe. beż żadnych odstęp w czasie, bez okresu przestawienia. i nic mu nie jest. bo tak był karmiony od szczeniaka.
każdy pies jest inny, organizm twojego wysyła jasne sygnały że sucha karma nie jest dobrym rozwiązaniem (nawet jak znajdziesz taką po której kupy będą ok nie będziesz mieć pewności ile z niej pies przyswoi)
po wyszczególnieniu co je twój pies wygląda na to że niczego mu już nie brakuje. ja bym na twoi miejscu karmiła go gotowanym jak jesteś i barfem jak cie nie ma (w barfie nie uznaje się wypełniaczy typu ryż a jedynie warzywa owoce które mozna mrozić). co najwyżej możesz na allegro dokupić suszoną krew wieprzową do kaszanek jako uzupełnienie żelaza (w sklepowym mięsie jest go nie wiele). oraz wprowadzić podroby do diety. nie zapominając o sercach wszelakich.

o wścieklizne nie ma co się bać, obecnie zwierzęta są badane, nie ma danych o zachorowaniach. co najwyżej możesz wykluczyć z diety podroby wieprzowe-mięso i kości są ok

taki sposób karmienia jak widać psasuje twojemu psu i ciesz się z tego, bo znałam psa który strzelał biegunką po wszystkim, o ile w ogóle coś wziął do pyska (pies nie był badany a ostatecznie trafił na ulice)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 lipca 2014, 08:40

Krew suszoną mogę dostać od panów z zaprzyjaźnionej masarni to nie będzie problemem. Chciałam ułatwić sobie żywot i karmić rz suchą raz swoim, chyba pies sam zdecydował co mu lepiej pasuje, widać to gołym okiem. Dla mnie istotną informacją jest,że można łączyć takie karmienie, może jak się sytuacja ustabilizuję spróbuję włączyć karmę dla psów z nadwrażliwym jelitem, są sytuacje kiedy zostawia się pieska pod opieką i nie każdy będzie się bawił w rozmrażanie lub przygotowywanie. Tak masz rację mam szczęście, że nie po wszystkim z psa się leje. Poprzedni pies miał chorą trzustkę znam temat nietolerancji pokarmowej on mi ładnie szedł na Eukanubie dla trzustkowców, a w końcu zmarł na mocznicę nerek, efekt 3 krotnej babesziozy i jej leczenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości