problem z zywieniem psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

23 lipca 2014, 13:17

Sama jestem na początku tej drogi, nie pomogę, ale fakt jest co przeliczać, ważyć, spać nie można po nocach. :cry:
Mój na gotowanym szedł ok. ale wiadomo surowizna = pies na wypasie.
Lena06

23 lipca 2014, 15:22

Ach, właśnie...
Wieczorem albo jutro będzie w moich rękach kalkulator barfowy, więc może on mi coś powie... O ile nauczę się nim posługiwać ;D
Ja to karmienie surowizną chciałam wziąć tak na luzie, ale chyba na początku drogi nie mam co się łudzić :)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

23 lipca 2014, 18:11

Lena06 w tym temacie został poruszony kalkulator BS dokładnie przeczytaj cały temat wszystkie wypowiedzi, nie zaczynaj od kaluratora bo będziesz musiała zawrócić po tygodniu jak ja. Wszystko przeliczyłam do wagi psa, dokupiłam suplementy, olej z łososia, zmieliłam skorupy jaj na drobny pył. Pierwszy dzień poszło jak z rozpiski, drugi, trzeci, potem biegunka, leki i pies na diecie. Nie miałam do końca świadomości jak w to wejść, podawałam psu codziennie kości i chyba od tego zaczął się problem, diametralna zmiana diety zamiast okazać się dietą cud okazała się na ten moment problemem. Dziewczyny z BS polecają przygotować psa w odpowiedni sposób, jednym gatunkiem mięsa przez tydzień lub jeszcze lepiej jakby to były żołądki mielone z zawartością, do kupienia np w As-polu. Ale co ja Ci będę tłumaczyć, ze mnie lepiej przykładu nie brać. Poczytaj na BS tam są wszystkie informacje i zdecydowanie uzyskasz odpowiedzi na zadane pytania. Mój pies powoli wraca do formy. :|
Lena06

23 lipca 2014, 18:23

Retriver, ja już chyba wszystko z BS przeczytałam, ale wiadomo... taki natłok informacji trudno zapamiętać... Nawet zrobiłam sobie odręczne notatki, jak tylko coś wyczytałam istotnego... ;D
Kalkulator, hm, myślałam że stamtąd dowiem się ile tych skorupek mam dać, żeby wyrównać stosunek wapnia do fosforu, ale lipa... Na razie oglądam go i oglądam i próbuję i nic z tego nie wiem...
Jeżeli chodzi o początek naszego Barfa, to tak jak napisałaś, miałam właśnie przejść na jeden rodzaj mięsa na początek, a później po kolei wprowadzać resztę. Z suplementami raczej problemu u mojego psiaka nie będzie bo miał już je na gotowanym.
Życzę w takim razie Tobie i pieskowi, aby wszystko powróciło do normy :)
Lena06

23 lipca 2014, 18:35

O, chyba coś znalazłam... Może teraz się uda :)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

23 lipca 2014, 21:02

To za jakiś czas porozmawiamy, będzie o czym, jestem ciekawa jak Ci pójdzie. Powodzenia :)
amge
Posty:6
Rejestracja:12 września 2014, 08:32

21 września 2014, 11:33

mam pytanie do kogoś z forumowiczów i pana doktora Jarka.
mam młodego około 16 miesięcznego psa. po makaronie ma rozwolnienia wymiotuje śliną i swędzi ją skóra. czy to uczulenie na gluten. jeśli tak to co robić. wizyta w lecznicy czy mogę sama jej coś poradzić?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 września 2014, 11:38

jest to clkiem poprawna reakcja psa na cos co mu szkodzi. Aby mu nie szkodzić - nie podawaj smieci do jedzenia. Wtedy wet nie będzie potrzebny.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 września 2014, 14:04

amge, zamiast makaronu podaj ryż zobaczysz co się będzie działo.
amge
Posty:6
Rejestracja:12 września 2014, 08:32

22 września 2014, 07:49

PO RYŻU LEPIEJ, DZIEKUJĘ RETRIVER.
JEŻELI WĄTRÓBKĘ DROBIOWĄ , SERCA ,ŻOŁĄDKI ORAZ CIELĘCINĘ Z RYZEM I WARZYWAMI (ZAMIENNIE Z MAKARONEM)UWAŻAMY ZA ŚMIECI, TO OK ISABELLE. NAJPIERW TRZEBA SIĘ DOWIEDZIEĆ A POTEM KOMUŚ WYTYKAĆ.
PRZYNAJMNIEJ JA TAK ROBIE.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 września 2014, 08:32

amge, uważaj tylko z ilością podrobów nie podawaj ich za dużo, nie wiem jakiej wielkości jest twój psiak i ile mięsa a ile podrobów podajesz, mają dużo fosforu i nadmierne nimi skarmienie nie jest dobrym pomysłem, jako dodatek owszem tak, więcej czystego mięsa jako mięśnia, wątróbka drobiowa również zachowaj umiar mój 32 kg pies dostaje tylko dwa razy tygodniowo wątróbkę dosłownie po jednym płatku, sparzona surowa w nadmiarze może spowodować biegunkę.
amge
Posty:6
Rejestracja:12 września 2014, 08:32

22 września 2014, 09:23

No wlasnie ona wazy 16 kg je narazie 3 razy dziennie. Ma 15 miesięcy. Je po 20-15 dkg miesa plus marchew i plus 5dkg ryżu.
Nie wiem czy nie za dużo. Surowego miesa nie lubi. Tylko gotowane. Watrunke gotuje pól godziny. Do tego robie jej rosolek bo malo pije. Wlasnie boje sie ze będzie miala znowu zatwardzenie jak będzie jadla caly czas ryz. Wlasnie nie wiem co stosować wymiennie. Czy miesa nie za dużo, żeby nerki nie uszkodzić. Aktywna jest. Raczej na każdym spacerze biega ni chyba ze nie ma ochoty bo pada.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 września 2014, 10:44

przelicz sobie wagę psa 16 kg x wskaźnik 2,5% = 0,40 kg jedzenia (zależy czy pies jest aktywny czy zwykły spacerowicz, wtedy minimalnie zwiększasz lub zmniejszasz ilość jedzenia obserwuj psa i przybieranie na wadze lub chudnięcie) dziennie z tego 0,32 dkg to mięso czyli dajesz go troszkę za mało, reszta to węglowodany i warzywa nie zapominaj o owocach, mały kawałek banana, utarte jabłko
amge
Posty:6
Rejestracja:12 września 2014, 08:32

22 września 2014, 12:01

ALE ZARAZ , ZARAZ. RETRIVER ZEBYSMY SIE DOBRZE ZROZUMIAŁY:
TO JEST TAK:

RANO : 20 DKG MIĘSA ,5 DKG RYŻU , MARCHEWKA
POPOŁUDNIU : 20 DKG MIĘSA , 5 DKG RYŻU , PIETRUSZKA
WIECZÓR : 20 DKG MIĘSA , 5 DKG RYŻU , SELER
---------------------------------------------------------------------
RAZEM DZIENNIE : 60 DKG MIĘSA, 15 DKG RYŻU I TRZY JARZYNKI.

JABŁKO CZASEM CHCE ZJEŚĆ TO JEJ DAJE, BANANY TEŻ LUBI.

DLATEGO WYDAWAŁO MI SIĘ ŻE JEJ DAJE ZA DUŻO JEŚĆ, CZASEM PARĘ ZIARENEK DOSŁOWNIE ZJE KARMY SUCHEJ CZY SMAKOŁYKA.

WIEC CO O TYM SĄDZISZ ?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 września 2014, 12:21

Jeżeli pies należy do super aktywnych i biega bardzo dużo to może jest i dobrze, jak dla mnie to za dużo tego jedzenia dla 16 kg psa. Mój waży 32 kg i ma 14 miesięcy i dostaje tyle co Twój 16 kilogramowy.
Pies będzie się nadmiernie wypróżniał nie zdąży strawić jedzenia. Pies z apetytem zje wszystko co mu podasz w misce ale zarówno niedobór jak i za duża ilość pokarmu nie jest wskazana.
Jeżeli pies nie tyje to w zasadzie możesz zostać na tej dawce ale nie mam do końca przekonania co do ilości jedzenia może odezwie się ktoś bardziej doświadczony niż ja.
Podam Ci to co je mój pies - 0,60 dkg mięsa (w tym 100 g podroby) 2 marchewki odrobina innych warzyw fasola szparagowa, pietruszka, szklanka ryżu, żółtko z jajka, pół banana kilka malin, ćwiartka jabłka i suplementy, tyle, pies jest szczupły. To porcja na cały dzień, czasem gratisowo jakieś gotowane mięsko, jak mam resztki z przygotowania obiadu to je sparzam i daję psu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości