Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

24 września 2014, 12:12

Martines999 pisze:
Retriver pisze:Czym karmisz teraz :?: dla mnie ważna informacja, że na wyjściu równie dobrze jak na wejściu istotna informacja. Nie wiem po ile kupowałeś teraz to 12 zł za kg Blacka A w 15 kg opakowaniu to zdecydowanie do przyjęcia w oparciu o dość bogaty skład Lukullus to kwota 10,60 za kg w 15 kg worku więc tez nie za dużo.
No wiesz ale ja bym musiał kupowac minimum 2 worki m-cznie a to trochę za duży wydatek. Aktualnie kończymy Festivala a teraz zamówiłem MM. W promocji wychodzi 7,64 za kg. Ale ja i tam poza tym daję swoim szyje, korpusy i inne mięsne frykasy.
Tak krytykujesz te ziemniaki jako wypełniacz,a sam karmisz suchymi bobkami , które zawierają ryż i kukurydzę.Oj robisz z psa śmietnik :mrgreen:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

24 września 2014, 12:20

Gość pisze:
Martines999 pisze:
Retriver pisze:Czym karmisz teraz :?: dla mnie ważna informacja, że na wyjściu równie dobrze jak na wejściu istotna informacja. Nie wiem po ile kupowałeś teraz to 12 zł za kg Blacka A w 15 kg opakowaniu to zdecydowanie do przyjęcia w oparciu o dość bogaty skład Lukullus to kwota 10,60 za kg w 15 kg worku więc tez nie za dużo.
No wiesz ale ja bym musiał kupowac minimum 2 worki m-cznie a to trochę za duży wydatek. Aktualnie kończymy Festivala a teraz zamówiłem MM. W promocji wychodzi 7,64 za kg. Ale ja i tam poza tym daję swoim szyje, korpusy i inne mięsne frykasy.
Tak krytykujesz te ziemniaki jako wypełniacz,a sam karmisz suchymi bobkami , które zawierają ryż i kukurydzę.Oj robisz z psa śmietnik :mrgreen:
Doczytaj mistrzu że dodaję też prawdziwe mięso i mięsne kości. W weekendy jak jestem w domu to psy mają wyłącznie mięsne uczty na całego.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 września 2014, 13:05

Ja nie mam problemu z dodatkiem ryży, kukurydzy czy innego wypełniacza w sensownej ilości jako dodatku do diety psa.
Gość powinien poczytać jakie karmy używa Martines999 i życzyć wszystkim psom takiego karmienia.
Najważniejsze obserwować psa jego kondycję samopoczucie, wygląd sierści. A czy on zje surowe, gotowane czy suche :?: to wszystko zależy od zasobności portfela, posiadanego czasu i innych czynników. A co maja zrobić biedniejsi ludzie nie mieć psów.
Agata24
Posty:2
Rejestracja:24 września 2014, 13:29

24 września 2014, 13:32

kiedyś psy jadły wszystko co im się dało i były zadowolone a teraz nagle mówi się że to jest złe... to może ma usiać z nami do stołu ? :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 września 2014, 13:41

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek połączony z odrobiną wiedzy i nie ma problemu. W każdym sposobie żywienia trzeba zachować umiar bez względu na to czy to jest barf, sucha karma ,czy gotowane.
ant_as
Posty:1
Rejestracja:26 września 2014, 20:39

26 września 2014, 20:47

Mój pies otrzymuje Acanę z jagnięciną, a poza tym drobno pokrojone mięso wołowe, lekko sparzone wodą. Jest zdrowy, wesoły i energiczny
KrzysiekS

16 października 2014, 09:22

Witam,

Od dłuższego czasu karmię swojego owczarka niemieckiego Brit'em Premium i jak do tej pory z psem nie działo się nic niepokojącego. Ale czytając to forum mam wątpliwości czy to był jednak dobry wybór. Jeśli dobrze rozumiem to najpierw Brit produkował słabe karmy, jakiś czas temu zmieniono jej skład na lepszy i była tutaj polecana, a teraz okazuje się że ta karma znowu powoduje jakieś problemy. Czy to jest faktycznie zły wybór w tej klasie cenowej? Mam tutaj na myśli kwotę w granicach 100zł za duży worek karmy.

Pozdrawiam
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 października 2014, 09:33

Jak poszukasz w necie i zapoznasz się z fragmentami książki Czarna księga - karmy dla zwierząt , to dowiesz się dlaczego kłopoty zdrowotne Twojego psa wcale nie są przypadkowe.
Gość

16 października 2014, 09:35

Wywal te worki z karmą i dawaj psu mięso. Wyjdzie taniej i zdrowiej.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 października 2014, 10:30

Ciekawi mnie jeden bardzo ważny temat ,jak długo żyją psy karmione tylko barfem a jak długo psy karmione tylko suchą karmą , czy gotowanym ?
Mój na suchej karmie(plus zioła i suple naturalne) był kilkanaście lat dożył (17-18 lat był ze schroniska) zmarł ze starości .
Wandkor
Posty:1
Rejestracja:16 października 2014, 10:53

16 października 2014, 11:07

Witam,
bardzo proszę o pomoc w doborze karmy dla 11-letniej suni, średniej wielkości, otrzymuje arthromax.
Dla 2-letniego yorka ze skłonnością do alergii. Oba karmione do tej pory RC.
Gość

16 października 2014, 12:18

I całe szczęście, że udało mu się tyle dożyć i nie przyplątał się żaden nowotwór czy niewydolność. Ale takich psów jest niestety mniej - psów jedzących chemię i odpadki, a zdrowych - po prostu dobra genetyka. Ale genetyka to ruletka i tak samo można trafić na psa, który w wieku 2 lat odchodzi na nowotwór... to jednak nie przesądza o tym, że suche bobki są zdrowsze niż mięso.
KrzysiekS

16 października 2014, 12:25

Robercie, a czy mógłbym Cię prosić o polecenie dobrych karm w zależności od przedziału cenowego? Z tego co widzę w waszym sklepie jest dość bogata oferta karm począwszy od Pedigree za 80zł, a skończywszy na Nutram za 300zł. Czy możesz zaproponować coś dobrego z każdej półki cenowej? Widząc ponad 30 różnych producentów czuje się trochę zagubiony. Myślę, że dla wielu osób byłaby to bardzo cenna wskazówka :)

Polecana karma do 100zł -
Polecana karma do 150zł -
Polecana karma do 200zł -

itd...
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

16 października 2014, 13:32

Robert A. pisze:Ciekawi mnie jeden bardzo ważny temat ,jak długo żyją psy karmione tylko barfem a jak długo psy karmione tylko suchą karmą , czy gotowanym ?
Mój na suchej karmie(plus zioła i suple naturalne) był kilkanaście lat dożył (17-18 lat był ze schroniska) zmarł ze starości .
U moich rodziców, nasz pieso mix ONka z rotkiem - Nero, w maju skończył 17 :D Nigdy w życiu nie miał suchej karmy w gębie, tylko gotowane albo co z obiadu zostało :wink: Krzepę ma jeszcze taką, że na spacerze to za niejednym kotem czy innym burkiem pobiegnie :lol:
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 października 2014, 13:41

Dżek - przybłeda uliczna. Lekarz ocenił go na 1-2 lata jak do nas trafił.
Umarł 18 lat później. Nigdy w życiu nie miał suchej karmy w pysku. Nigdy nie udało mu sie połknąć jednej drobinki ryżu, makaronu czy kaszy. Pięknie potrafił "odfiltrować" i wypluć na scianę. Całe życie żarł albo odpadki ze stołu (mięsno-kostne) albo surowiznę z przewagą na surowiznę. W wieku 16 lat jeszcze biegał. Potem zaczął tracić wzrok i słuch... bał się ruszyć na 5 cm od nogi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości